کد خبر: 706819
تاریخ انتشار :

کشته شدن ۵۰ تروریست الشباب در سومالی

دولت سومالی از کشته شدن ۵۰ تروریست وابسته به گروه الشباب در مرکز این کشور خبر داد.

کشته شدن ۵۰ تروریست الشباب در سومالی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، در جریان حمله هوایی که ارتش سومالی با همکاری متحدان بین‌المللی خود در حومه شهر حرر طیری واقع در ایالت گالمودوگ ( مرکز سومالی ) انجام داد 50 تروریست وابسته به گروه الشباب کشته شدند.

 در بیانیه دولت سومالی آمده‌ است: این حمله هوایی زمانی انجام شد که عناصر گروه تروریستی الشباب برای سازماندهی یگان‌های خود در 40 کیلومتری حومه شهر « حرر طیری» تجمع کرده بودند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سومالی،  دولت موگادیشو در بیانیه خود تصریح کرد: در جریان این حمله یک فرمانده بلندپایه الشباب موسوم به «احمد جیس» به هلاکت رسید. وی طراح و برنامه ریز عملیات‌های تروریستی در سومالی بود.

بیشتر بخوانید

حمله گروه الشباب به هتلی در سومالی

در این بیانیه آمده‌ است: پس از بمباران مواضع الشباب در حومه شهر حرر طیری یگان‌های ارتش فدرال سومالی به تعقیب عناصر این گروه تروریستی پرداختند و آنان به مناطق جنگلی فرار کردند.

دولت سومالی در بیانیه خود از همکاری ساکنان محلی با ارتش در سرکوبی گروه الشباب قدردانی کرد.

الشباب یک گروه ترویستی وابسته به القاعده است که فعالیت خود را در سومالی از سال 2004 شروع کرده و با انجام عملیات تروریستی ثبات و امنیت این کشور و شاخ آفریقا را برهم زده است.

با انتخاب « حسن شیخ محمود » به عنوان رئیس جمهور سومالی، مبارزه با گروه تروریستی الشباب با قدرت و توان بیشتری ادامه یافت و ارتش این کشور با کمک مردان مسلح قبائل سومالی توانست مناطق زیادی از این کشور را از سیطره عناصر الشباب آزاد کند.

ارتش سومالی در چند ماه اخیر عملیات خود را در مناطق باقی مانده تحت سیطره الشباب به طور چشم گیری افزایش داده‌است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها