کد خبر: 707657
تاریخ انتشار :

حمله به پایگاه الحشدالشعبی در بابل عراق

رسانه های عراقی از انفجار در مقر الحشد الشعبی در استان بابل عراق خبر دادند که در پی آن یک نفر شهید و بیش از ۱۰ نفر زخمی شدند.

حمله به پایگاه الحشدالشعبی در بابل عراق
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، منابع امنیتی مطلع جزئیات جدیدی از حملات هوایی صورت‌گرفته به پایگاه کالسو در استان بابل عراق منتشر کردند.

رسانه‌های عراقی از افزایش زخمی‌های حمله به پایگاه و مقر نیروهای الحشد الشعبی عراق در استان بابل به 14 نفر خبر دادند. یک نفر نیز در این انفجار شهید شده است. در بین زخمی‌ها، افراد غیرنظامی نیز دیده می شود.

مقاومت اسلامی عراقی رژیم اسرائیل را عامل این حمله دانسته و در واکنش به آن، در کمتر از ساعاتی، بندر ایلات در جنوب فلسطین اشغالی را هدف قرار داده است.

الحشد الشعبی انفجار در مقر خود را تأیید کرد

سازمان الحشد الشعبی عراق طی بیانیه ای اعلام کرد که انفجاری در مقر این نیروها در پایگاه کالسو واقع در استان بابل رخ داده و متعاقبا، تیمی برای انجام تحقیقات در این باره راهی منطقه شده و این انفجار منجر به وارد آمدن خسارت مادی شده است.

با این حال، مسئول دفتر المیادین در بغداد و شبکه‌ العربیه مدعی شده‌اند که علت انفجار حمله هوایی بوده است.

شبکه المیادین حمله پهپادی را عامل انفجار در پایگاه مذکور دانسته و خبرنگار العربیه نیز مدعی شلیک پنج موشک به این پایگاه شده است.

شبکه پی‌.بی‌.اس نیز به نقل از یک مسئول آمریکایی گزارش داد: ارتش آمریکا در منطقه‌ای که حادثه در آن رخ داده، هیچ گونه فعالیتی نداشته است.

ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) اعلام کرد که گزارش‌های منتشر شده در مورد حمله هوایی آمریکا به این پایگاه صحت ندارد.

 ابو آلا الولائی، دبیر کل گردان‌های سید الشهدای عراق در واکنش به حادثه پایگاه نظامی کالسو الحشد الشعبی گفت: هرکسی که پشت این حمله به پایگاه الحشد الشعبی باشد، هر که می‌خواهد باشد، ما پاسخ خواهیم داد.

وزارت کشور عراق: ماهیت انفجار مشخص نیست

خبرگزاری فرانسه به نقل از منبعی در وزارت کشور عراق گزارش داد که هنوز ماهیت انفجار مشخص  نبوده و معلوم نیست حادثه به دلیل حمله هوایی بوده یا حمله پهپادی.

کمیته‌ امنیتی بابل: حمله هوایی شده است

علی رغم اینکه سازمان الحشد الشعبی عراق درباره انفجار در پایگاه کالسو نتیجه قطعی اعلام نکرده، کمیته امنیتی در استان بابل، در این باره گفته است: میزان آتش سوزی در مکان انفجار به دلیل مهمات نبوده، بلکه آتش سوزی در درخت‌ها و پوشش گیاهی اطراف پایگاه در نتیجه حمله هوایی رخ داده است.

حضور رئیس ستاد الحشد الشعبی عراق در  پایگاه کالسو

ابوفدک المحداوی، رئیس ستاد الحشد الشعبی عراق از پایگاه کالسو که هدف حمله موشکی قرار گرفته است، ساعتی پیش بازدید کرد.

اولین پاسخ مقاومت عراق به حمله به پایگاه الحشد الشعبی

مقاومت اسلامی عراق در بیانیه‌ای که به این مناسبت منتشر کرده، علاوه بر تأکید بر اینکه این عملیات در حمایت از مردم و مقاومت فلسطین در برابر جنایت‌های رژیم اسرائیل صورت گرفته، همچنین اعلام کرده است که این حمله در واکنش به نقض حاکمیت عراق و حمله به نیروهای الحشد الشعبی بوده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها