کد خبر: 709093
تاریخ انتشار :

آیت الله صالحی: قرآن باید محور تمام فعالیت‌ها قرار گیرد

آیت‌الله «محمد هاشم صالحی» رئیس شورای علمای شیعه افغانستان در بازدید از نمایشگاه قرآنی کابل اظهار داشت قرآن کریم باید محور تمام فعالیت‌ها در همه امور قرار بگیرد.

آیت الله صالحی: قرآن باید محور تمام فعالیت‌ها قرار گیرد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، آیت الله «محمد هاشمی صالحی مدرس» رئیس شورای علمای شیعه افغانستان در دیدار از نخستین نمایشگاه ملی قرآن کریم در کابل، در جمع مسئولین نمایشگاه و رسانه‌ها بیان داشت: در دریای بیکران و مواج قرآن، مرواریدهای درخشان بی‌پایانی به ودیعت نهاده شده است که همواره در انتظار غواصان ماهر، به سر می‌برند. قرآن نسخه هدایت، منشور نو، سعادت، کهف رستگاری و نجات بشریت است.

وی اظهار داشت: قرآن تنها سند وحی الهی است که از هرگونه دستبرد، دگرگونی و واژگونی مصون مانده است و در دست مسلمانان قرار دارد.

کشور افغانستان , طالبان , شیعیان , 

آیت الله صالحی ادامه داد: آسمان نورانی قرآن پر از ستاره، کهکشان پهناور آن پر از منظومه، منظومه آسمانی آن درخشان، خورشید تابان آن فروزان، اقیانوس ناآرام آن پر از صدف و گوهر، گوهرهای شب چراغ آن روشنایی بخش، آیه‌های زیبا و دلربای آن آرام‌بخش و شفادهنده دل‌های مشتاق است.

ایشان ضمن تشکر از برگزارکنندگان نمایشگاه قرآنی کابل تاکید کرد قرآن باید محور تمام فعالیت‌ها در همه امور قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید

گشایش بزرگترین نمایشگاه قرآنی در افغانستان

حضور قاریان ایرانی در نمایشگاه کابل جلوه‌ای از همدلی دو ملت

رئیس شورای علمای شیعه افغانستان در این نمایشگاه قرآنی در دیدار با «محمد بازیار» از هنرمندان ایرانی بیان داشت: خداوند توفیق بزرگی را نصیب حضرتعالی نموده که  بحمدالله توانسته‌اید تمام کتاب قرآن مجید را با خط زیبای خود کتابت نمایید.

آیت الله صالحی ضمن تشکر از هدیه این هنرمند ایرانی اظهار داشت: آری ما و آدمیان در چنبره جاذبه‌های زمینی و خاکی چه می‌توانیم بگوییم از قرآن و تحفه‌های آسمانی آن افلاکیان و قله‌نشینانی چون پیامبر گرامی اسلام (ص) و امام علی (ع) که می‌توانند از بلندا، ژرفا و پهنای قرآن سخن بگویند.

ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: قرآن و پیامبر گرامی اسلام (ص) دو نسخه متطابق‌اند، زیرا قرآن خاتم تجلی، اعظم وحی و پیامبر گرامی اسلام (ص) انسان کامل و این دو تجلی اعظم بر یکدیگر منطبق‌اند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها