کد خبر: 709221
تاریخ انتشار :

حماس: حمله صهیونیست‌ها به رفح ناکام کردن توافق آتش‌بس است

حماس با محکوم کردن تجاوز ارتش رژیم اشغالگر به رفح تاکید کرد که این تجاوز بیانگر نیت صهیونیست‌ها برای به شکست کشاندن مذاکرات و ناکام گذاشتن تلاش میانجی‌ها در مسیر توافق آتش‌بس است.

حماس: حمله صهیونیست‌ها به رفح ناکام کردن توافق آتش‌بس است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، جنبش حماس فلسطین با صدور بیانیه‌ای در واکنش به تجاوز ارتش رژیم صهیونیستی به رفح اعلام کرد که یورش صبح امروز ارتش اشغالگر به گذرگاه مرزی رفح یک (اقدام) تشدید خطرناک علیه مرکز غیرنظامی است که تحت حفاظت قوانین بین‌المللی قرار دارد.

حماس در بیانیه خود به این منظور اعلام کرد که هدف از این تجاوز دشمن صهیونیستی تشدید وخامت وضعیت انسانی در نوار غزه از طریق بستن گذرگاه و جلوگیری از انتقال کمک‌های امدادی اضطراری به مردم محاصره شده ما در نوار غزه است که در معرض جنگ نسل کشی و گرسنگی سیستماتیک از سوی ارتش اشغالگر نازی قرار دارند.

حماس در ادامه تاکید کرد که انجام این جنایت آن هم مستقیماً بعد از اعلام موافقت جنبش حماس با پیشنهاد میانجی‌ها درباره توافق آتش بس نیت اشغالگران برای مانع تراشی در تلاش‌های میانجی‌ها در زمینه توافق آتش بس و تبادل اسرا در راستای منافع شخصی نتانیاهو و کابینه افراطی وی و نیز اجرای توطئه آوارگی مردم فلسطین را نشان می‌دهد.

این جنبش در ادامه خواستار فشارهای دولت آمریکا و جامعه بین‌المللی علیه رژیم صهیونیستی برای توقف این تجاوزات شد که جان صدها هزار غیرنظامی آواره در رفح و کل نوار غزه را تهدید می‌کند.

یکی از رهبران جنبش حماس عصر دیروز دوشنبه در گفت‌وگو با الجزیره اعلام کرد که جنبش متبوعش موافقت خود را با طرح پیشنهادی قطر و مصر برای آتش‌بس در غزه اعلام کرده است.

«اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس نیز تلفنی با شیخ «محمد بن عبدالرحمن آل‌ثانی» نخست وزیر قطر و «عباس کامل» رئیس دستگاه اطلاعات مصر گفتگو کرد و این دو مقام ارشد عربی را در جریان موافقت جنبش حماس با طرح پیشنهادی قطر و مصر برای آتش‌بس در غزه قرار داد.

این درحالی است که صهیونیست‌ها که تلاش داشتند توپ را در زمین مقاومت بیندازند و مدعی بودند حماس مانع رسیدن به توافق می‌شود، امروز عملیات نظامی وحشیانه‌ای را در رفح آغاز و ثابت کردند خودشان هستند که توافق را نمی‌خواهند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها