کد خبر: 709986
تاریخ انتشار :

گفتگوی هنیه در خصوص آخرین تحولات غزه با نخست وزیر مالزی

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس با انور ابراهیم نخست وزیر مالزی در مورد آخرین تحولات غزه دیدار و گفتگو کرد.

گفتگوی هنیه در خصوص آخرین تحولات غزه با نخست وزیر مالزی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، هنیه امروز دوشنبه در راس هیاتی از این جنبش با انور ابراهیم و تیم همراه او ازجمله وزیر امور خارجه و وزیر آموزش مالزی دیدار کرد.

طرفین در این دیدار در مورد آخرین تحولات جنگ علیه غزه، تلاش‌های صورت گرفته برای آتش‌بس و توقف نسل‌کشی ملت فلسطین در باریکه غزه، موافقت حماس با طرح پیشنهادی واسطه‌ها برای آتش‌بس، حمله زمینی اخیر دشمن صهیونیستی به رفح و برخی مسائل دیگر گفتگو کردند.

نخست وزیر مالزی در این دیدار بر حمایت کشورش از ملت فلسطین و آرمان عادلانه آن به عنوان یکی از اصول ثابت دولت‌های پی در پی مالزی تاکید کرد و گفت روابط مالزی با حماس دهه‌ها است که ثابت است و مالزی این جنبش را جنبش آزادی‌بخش ملی فلسطین می‌داند.

بیشتر بخوانید

تحمیل ضرر به کی‌اف‌سی آمریکا در مالزی برای حمایت از غزه

انور ابراهیم همچنین به تلاش‌های مبذول شده مالزی برای توقف جنگ علیه غزه و تحریم شرکت‌های اسرائیلی توسط این کشور و حمایت از ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه اشاره کرد.

اسماعیل هنیه ضمن قدردانی از تلاش‌های مالزی در راستای کمک‌رسانی به مردم غزه، مواضع دیپلماتیک این کشور را ستود و بر ضرورت امدادرسانی فوری به ملت فلسطین تاکید کرد.

هیئت حماس در این دیدار به تشریح اوضاع کلی نوار غزه، جنایات بی‌وقفه دشمن صهیونیستی اعم از نسل‌کشی در غزه، هدف قرار دادن غیرنظامیان، سیاست به گرسنگی کشاندن فلسطینیان، شکنجه اسرای فلسطینی در زندان‌های دشمن و خطرات پیش روی قدس و مسجد الاقصی پرداخت و بر ضرورت تحرک عربی اسلامی برای توقف این جنایات تاکید کرد.

لازم به ذکر است که هیئت حماس در این دیدار متشکل از اسماعیل هنیه، خالد مشعل، خلیل الحیه، زاهر جبارین و ابراهیم صلاح بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها