کد خبر: 611642
تاریخ انتشار :

آغوش گرم و جذاب با طعم ربات هوشمند! + عکس

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، این نسخه ربات دارای حسگر‌های اضافی است که به ربات اطلاع می‌دهد، کاربر آماده در آغوش کشیده شدن است.

محققان موسسه ماکس پلانک در حوزه سیستم‌های هوشمند (MPI-IS) اخیراً HuggieBot ۲.۰ را ایجاد کرده اند این ربات توسط الکسیس بلوک، ساخته شده است. بلوک می‌گوید: HuggieBot یک پروژه تحقیقاتی است که من برای اولین بار در پاییز ۲۰۱۶ به عنوان بخشی از پایان نامه کارشناسی ارشد خود در رشته رباتیک در دانشگاه پنسیلوانیا روی آن کار کردم و با توجه به استقبال بالا از این پروژه، تصمیم گرفتم روی توسعه آن کار کنم.»

آغوش گرم و جذاب با طعم ربات هوشمند! + عکس

نسخه قبلی این ربات که HuggieBot ۱.۰ نام داشت، بر اساس یک پلت فرم رباتیک ایجاد شده توسط Willow Garage ساخته شد. اما این ربات آغوش صمیمانه‌ای نداشت وو صرفا به شکل نمادین انسان‌ها را در آغوش می‌گرفت، با کار روی نسحه جدید، محققان برنامه قبلی خود را در زمینه رباتیک مرور کردند و توانایی‌های بینایی و حرکتی ربات را بهبود بخشیدند.

ربات جدید رفتار انسانی تری دارد و بر اساس موقعیت و فیزیک بدن کاربر، آغوش رباتیک خود را تنظیم می‌کند. این ربات دارای یک صفحه نمایش به عنوان چهره، یک دوربین با اندازه گیری عمق، یک بلندگو و یک میکرو کنترلر است. صفحه نمایش حالت‌های متحرک مختلف صورت را روی زمینه بنفش نشان می‌دهد، که به شما احساس خنده و چشمک زدن ربات را می‌دهد.

بازو‌های HuggieBot ۲.۰ دارای حسگر‌های گشتاور در هر مفصل هستند. با استفاده از روش درک آستانه گشتاور، محققان توانستند درک ربات را از قابلیت انطباق و امنیت بیشتری برخوردار کنند و اطمینان حاصل کنند که با بدن هر کاربر منطبق است و آن‌ها را خیلی سفت و یا شل نگه نمی‌دارد.

منبع: انتخاب

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما