کد خبر: 600377
تاریخ انتشار :

هزینه سرامیک خودرو

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سرامیک خودرو یا روکش سرامیکی ماشین، با همین هدف مورد استفاده قرار می گیرد: حفظ زیبایی و درخشش ظاهری خودرو. استفاده از روکش سرامیکی بر روی بدنه ماشین، به آن جلوه ای زیبا و درخشان بخشیده و کاری می کند که ظاهر ماشین تا مدت ها مانند روز اول، نو به نظر برسد.

سرامیک خودرو که از آن با نام پوشش نانو سرامیک خودرو هم یاد می شود، نوعی پلیمر مایع است. این پلیمر بر روی سطح بدنه خودرو اعمال شده، با رنگ فابریک ترکیب می شود. به این ترتیب لایه ای بر روی بدنه ماشین ایجاد می شود که نقش محافظتی دارد؛ هم چنین به دلیل خاصیت درخشندگی و براق بودنش، ظاهر زیباتری به ماشین می دهد.

استفاده از پوشش سرامیکی برای محافظت از سطح بدنه خودرو و زیباتر کردن آن یکی از روش هایی است که در کشور ما محبوبیت زیادی پیدا کرده است. ممکن است شما هم در این رابطه کنجکاو شده باشید و سوالاتی در ذهنتان باشد؛ سوالاتی مانند این که سرامیک خودرو چه مزیت هایی دارد؟ یا هزینه سرامیک خودرو چقدر است؟

در این مطلب ضمن توضیح درباره سرامیک خودرو و جزییات آن، به این سوالات نیز پاسخ می دهیم. تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

هزینه سرامیک خودرو

انواع پوشش سرامیکی خودرو

به طور کلی سرامیک های خودرو پلیمرهای مایعی هستند که به دلیل خواص شیمیایی و ساختار ویژه خود به عنوان پوششی محافظتی برای بدنه ماشین مورد استفاده قرار می گیرند. مهم ترین انواع این مواد که کاربرد بیشتری دارند عبارتند از:

سرامیک کوارتزی

یکی از قوی ترین انواع پوشش سرامیکی، سرامیک کوارتزی است. مقاومت این نوع از پوشش سرامیکی در برابر خش و آسیب باور نکردنی است. هم چنین زیبایی و جلوه درخشانی که این نوع پوشش سرامیکی به خودرو می دهد محبوبیت زیادی برای آن به همراه داشته است.

سرامیک پلیمری

از پر کاربردترین انواع مواد برای ایجاد لایه محافظتی بدنه خودرو. این نوع سرامیک مقاومت و ماندگاری بسیار بالایی داشته و می تواند کیفیت خود را در بلند مدت به خوبی حفظ کند. ضمن آن که این گونه سرامیک ها به خوبی با رنگ خودرو پیوند یافته و از آن محافظت می کنند.

سرامیک هیبریدی

همان طور که از نام این نوع پوشش سرامیکی هم مشخص است، این نوع سرامیک ها ترکیب دو نوع قبلی هستند. بنابرین ویژگی های هر دو نوع سرامیک کوارتزی و سرامیک پلیمری را با هم دارد. این نوع پوشش سرامیک هم کاربرد و محبوبیت بالایی دارد.

هزینه سرامیک خودرو

مراحل اجرای پوشش سرامیک خودرو

اعمال لایه سرامیکی بر روی بدنه خودرو کاری بسیار دقیق و ظریف است و به مهارت زیادی نیاز دارد. در ابتدا سطح بدنه خودرو باید کاملا از آلودگی ها پاکیزه بشود. پس از آن باید ضخامت بدنه اندازه گیری شده و هم چنین تمامی معایب و آسیب های سطح بدنه خودرو (مثل رنگ شدگی یا خش های روی آن) ارزیابی بشوند.

پیش از آن که لایه سرامیکی اعمال شود، با استفاده از چسب هایی مخصوص بخش های ناخواسته مانند شیشه ها و آیینه های طرفین را به خوبی می پوشانند. این کار برای جلوگیری از تاثیر لایه سرامیکی بر روی شیشه ها و آینه ها انجام می شود.

مراحل بعدی حساس ترین و دشوارترین مراحل در اجرای پوشش نانو سرامیک خودرو هستند. در این مرحله ها باید آسیب دیدگی ها و خطوط روی بدنه خودرو با پولیش پوشانده شده و خش های روی بدنه از بین بروند. با توجه به آن که بسیاری از خش ها و خطوط روی سطح ماشین با چشم به وضوح قابل تشخیص نیستند، باید از تجهیزات کمکی مانند چراغ قوه های خورشیدی استفاده کرد.

در نهایت با برطرف کردن خط و خش های سطح بدنه خودرو با استفاده از پولیش، نوبت به آماده و یکدست کردن بدنه می رسد؛ مرحله ای که در آن باید با مواد سیلیکونی بدنه ماشین را برای اعمال پوشش سرامیکی آماده کرد. در نهایت پس از طی مراحل قبلی، با استفاده از مواد با کیفیت و مرغوب پوشش سرامیکی بر روی بدنه خودرو اعمال می شود.

مزیت ها و معایب پوشش سرامیک خودرو

یکی از سوال های که ممکن است در رابطه با پوشش سرامیک خودرو داشته باشید، خطرات و معایب احتمالی آن است؛ این که آیا این کار در کنار مزایایش، معایبی هم دارد؟ مانند هر چیز دیگری در این دنیا، پوشش های سرامیکی خودروها هم مزیت هایی دارند و هم معایبی. البته که مزیت های استفاده از این نوع پوشش ها به مراتب بیشتر از معایب آن ها است.

مهم ترین مزیت های پوشش سرامیک خودرو

  • محافظت از بدنه خودرو در برابر عوامل آسیب زای شیمیایی مانند باران اسیدی یا واکنش های اکسیداسیون
  • محافظت از بدنه در برابر اشعه ماورابنفش و اثرات مخرب آن
  • محافظت از بدنه خودرو در برابر آسیب های فیزیکی مانند خش افتادن سطحی
  • پاکیزگی بیشتر و سهولت در نظافت (به دلیل خاصیت آب گریزی که باعث می شود لکه ها بروی ماشین نمانند)
  • تاثیر چشمگیر بر جلوه و زیبایی ماشین و براق و درخشنده کردن آن

معایب پوشش سرامیک خودرو

  • نیاز به زمان زیاد برای اجرای پوشش سرامیکی؛ در صورتی که برای مهمانی، عروسی یا مسافرت به خودرو نیاز داشته باشید، باید از چند روز قبل اقدام کنید.
  • هزینه نسبتا بالا، نسبت به اندازه و وضعیت رنگ بدنه خودرو متفاوت می باشد.
  • اثر منفی بر روی ظاهر خودرو در صورت اجرای غیر حرفه ای و مراجعه به مراکز غیر معتبر.

هزینه پوشش سرامیک خودرو

یکی دیگر از دغدغه های مشتریان در رابطه با قیمت سرامیک خودرو است. یکی از مهم ترین عوامل تعیین کننده در این زمینه، جنس و کیفیت مواد اولیه است. نوع مواد به کار رفته در تعیین قیمت اهمیت زیادی دارند. تعداد لایه های سرامیکی که بر روی بدنه خودرو اعمال می شوند بر روی قیمت تاثیر مهمی دارد.

همان طور که گفته شد، در صورت مراجعه به مراکز نامعتبر برای اجرای پوشش سرامیک خودرو، علاوه بر هزینه های اضافی خودرو نیز از نظر ظاهری آسیب می بیند. بهترین کار، استفاده از خدمات مراکز حرفه ای پوشش سرامیک خودرو است.

هزینه سرامیک خودرو

کلینیک خودرو ایرانیان، یکی از مراکز معتبر در زمینه پوشش سرامیک ماشین به شمار می رود. در کلینیک خودرو ایرانیان افراد مجرب و با سابقه به شیوه ای حرفه ای خدمات سرامیک خودرو را به انجام می رسانند. اگر می خواهید برای خودروی خود پوشش سرامیکی ایحاد کنید، کلینیک خودرو ایرانیان با سابقه درخشان در دیتیلینگ ماشین در خدمت شماست.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets

دیگر رسانه ها