کد خبر: 642494
تاریخ انتشار :

شوک افزایشی قیمت طلا

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۶ درصد رشد به ۱۸۱۹ دلار و ۵ سنت رسید.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

قیمت طلا افزایش یافت.قیمت طلا رو به کاهش بود ولی امروز قیمت طلاافزایشی است. قیمت طلا با قیمت دلار رقابت دارد.

در حالی که فعالان بازار در حال ارزیابی سیاست های اقتصادی در سطح جهانی هستند و رشد نرخ تورم در آمریکا از یک سو و تقویت ارزش دلار و سوددهی اوراق قرضه خزانه داری آمریکا از سوی دیگر سبب ایجاد تعادل نسبی در بازار گشته است، قیمت طلا روز دوشنبه شاهد افزایش اندکی بود.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.06 درصد رشد به 1819 دلار و 5 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه فوریه هم با 0.09 درصد رشد به 1818 دلار و 20 سنت رسید.

هووی لی اقتصاددان بانک او سی بی سی در این باره گفت: «در حالی که بازار هنوز در مورد انتخاب مسیر بعدی خود مردد است، نوسان قیمت طلا محدود شده است.» وی افزود: «با توجه به تداوم تورم بالا هنوز میزانی از تقاضا در بازار طلا باقی مانده است.»

پس از آنکه فدرال رزرو اعلام کرد، فعالیت های تولیدی در ماه دسامبر 0.3 درصد کاهش داشته است، سوددهی اوراق قرضه ده ساله خزانه داری آمریکا در نزدیکی بالاترین رقم های 2 سال اخیر که هفته گذشته به ثبت رسیده بود در نوسان بود.

اکنون تجار منتظر سخنان این هفته مقام های فدرال رزرو در نشست سیاست گذاری روزهای 25 و 26 ژانویه هستند اما به نظر می رسد که بازار خود را از قبل برای اولین افزایش نرخ بهره در ماه مارس و رسیدن نرخ بهره به یک درصد تا پایان سال آماده کرده است.

در هنگام افزایش نرخ تورم، بازار طلا به محل امنی برای سرمایه گذاری تبدیل می شود، اما افزایش نرخ بهره در آمریکا موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در این بازار شده و جذابیت آن را کاهش می دهد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets

دیگر رسانه ها