کد خبر: 629431
تاریخ انتشار :

آزمون تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری باید هرچه سریعتر برگزار شود

عضو شورای اسلامی شهر تهران استخدام رسمی نیروهای شهرداری تهران را در گروی برگزاری آزمون تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری تهران دانست و گفت: طبق روال گذشته این آزمون باید سریعتر برگزار شود.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

جعفر تشکری هاشمی درباره تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران به عنوان نهاد عمومی و غیر دولتی تابع قوانین استخدامی خود شهرداری است. طبق روال گذشته در شهرداری تهران هر ۴ سال، تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری برای استخدام رسمی از طریق برگزاری آزمون و بر اساس یک سری شرایط از جمله تحصیلات، سنوات و وجود پست سازمانی انجام می شود.

تشکری هاشمی افزود: در شورای شهر پنجم یک مجوز جذب نیرو اخذ شد که شورای شهر ششم نسبت به آن تذکر داد، چرا که شهرداری تهران به اندازه کافی نیروی متخصص و نیروی اجرایی دارد اما باید تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری تهران از طریق آزمون انجام شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران در ادامه تصریح کرد: ما از سازمان اداری و استخدامی خواستیم که نامه قبلی را از وضعیت جذب نیرو به تبدیل وضعیت نیرو اصلاح کند و طبق روال گذشته آزمون تبدیل وضعیت انجام شود.

تشکری هاشمی درباره کارکنان قراردادی شهرداری تهران گفت: نکته دیگر درباره کارکنان قراردادی است، شهرداری تهران شرکتهای تامین کننده نیروی انسانی به نام های خدمات اداری شهر، هادیان شهر و حامیان دارد. طبق مقررات استخدامی شهرداری تهران، کارکنان قراردادی باید به صورت مستقیم با خود شهرداری قرارداد داشته باشند.

بر اساس گزارش سایت شهر، افزود: این دستور العمل زمانی که ما در شهرداری مسئول بودیم به سازمان اداری استخدامی ارجاع داده شد، اما مراحل ابلاغ آن انجام نشد، ما در این دوره شورای شهر پیگیر خواهیم بود تا کارکنان قراردادی به صورت مستقیم با شهرداری قرارداد داشته باشند، در مورد فرزندان ایثارگران نیز طبق مصوبه دولت آن را انجام خواهیم داد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما