کد خبر: 630529
تاریخ انتشار :

ورود ۵۰۰ دستگاه اتوبوس به چرخه ناوگان عمومى تا پایان سال

رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای اسلامی شهر تهران از ورود ۵۰۰ دستگاه اتوبوس به چرخه ناوگان عمومى تا پایان سال خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سید جعفر تشکری هاشمی با اشاره به اولویت‌های شورای ششم در بخش حمل و نقل عمومی گفت: وضعیت نامطلوب حمل و نقل شهری تهران، ناشی از عقب‌ماندگی چند ساله است و به همین دلیل، تأمین ناوگان به منظور ارائه خدمات بهتر و بیشتر به شهروندان در این بخش، اولویت نخست شورای ششم است.

وی با بیان اینکه باید با دو برنامه ضربتی و‌ میان‌مدت، نسبت به تأمین ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس و واگن مترو اقدام شود، تصریح کرد: باید تلاشى جهادى صورت گیرد تا ناوگانى که امروز به دلیل نقص فنی و کمبود قطعات در خدمت مردم نیست، مجدداً به چرخه خدمات‌رسانى باز گردد.

عضو شورای شهر تهران با اعلام اینکه به این منظور، مذاکراتی را برای تعمیر ٣� � دستگاه اتوبوس دوکابین که به دلیل نقص فنی متوقف شده‌اند با شرکت واحد اتوبوسرانی آغاز کرده‌ایم، گفت: برابر قول معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تا پایان سال، ٢� � دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان اضافه خواهد شد.

تشکرى هاشمى، مدیریت هوشمند ناوگان و برنامه‌ریزى برای حداکثر بهره‌ورى از ناوگان موجود را از دیگر اقدامات ضربتى عنوان کرد و افزود: می‌توان با برنامه‌ریزى دقیق، مدیریت بهینه عرضه و تقاضا را در خطوط، برنامه‌ریزی و اجرا کرد.

وی از تکمیل و بهره‌بردارى صددرصدى خطوط ٦ و ٧ مترو تا انتهاى دوره شوراى ششم، خبر داد و گفت: مردم باید در طی این دوره، طعم شیرین خدمت را از طریق امکان استفاده حداکثری از امکانات و خدمات شهرى را چشیده باشند.

عضو شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اِعمال تغییرات جدید در اجرای طرح ترافیک تصریح کرد: در حال حاضر، زمان اجرای طرح ترافیک از ساعت 8.30 تا 16 است اما باید به این نکته تأکید کنم که در دوران کرونا، حتماً اولویت ما در شورای شهر و شهرداری تهران، حفظ سلامت و جان شهروندان است.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: معتقدم تا زمانی که امکانات لازم را در بخش حمل و‌ نقل عمومی برای استفاده شهروندان فراهم نکرده‌ایم، نباید محدودیت جدیدی در اجرای طرح ترافیک اِعمال کنیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما