کد خبر: 648301
تاریخ انتشار :

هراز بعد از انسداد ۶ روزه، بازگشایی شد

رئیس پلیس راه مازندران با اشاره به بازگشایی محور هراز بعد از گذشت ۶ روز، گفت: محدودیت‌های ترافیکی نوروزی از امروز در محورهای شمال آغاز شد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

یدالله جهان‌تاب رئیس پلیس راه مازندران درباره آخرین وضعیت محورهای استان اظهار کرد: محور هراز از ۱۹ اسفند ماه مسدود شده بود که بعد از گذشت ۶ روز ساعت ۱۴ امروز بازگشایی شد.

وی گفت: لاین جنوب به شمال محور کندوان بازگشایی شده ولی لاین شمال به جنوب این محور باتوجه به رانش در حال بهسازی بوده و همچنان مسدود است‌.

رئیس پلیس راه مازندران با اشاره به لغزندگی و بارانی بودن محورهای شمال، اضافه کرد: احتمال رانش و ریزش سنگ در گردنه‌های و کوهستان‌های استان وجود دارد.

*جزئیات محدودیت‌های ترافیکی نوروزی در جاده‌های شمال

این  مسؤول با اعلام اینکه محدودیت‌های ترافیکی نوروزی از روز چهارشنبه ۲۵ اسفند ماه تا پایان روز یک‌شنبه ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۱ در محورهای مواصلاتی استان اجرا می‌شود، بیان کرد: تردد انواع موتورسیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در تمامی محورهای مواصلاتی استان ممنوع است.

جهان‌تاب با بیان اینکه تردد تریلر، کامیون و کامیونت در محورهای کرج- چالوس و بالعکس و تردد تریلر از هراز کماکان ممنوع است، یادآور شد: تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ ظهر روزهای چهارشنبه۲۵، پنج‌شنبه۲۶، جمعه۲۷، شنبه ۲۸و یک‌شنبه۲۹ اسفندماه تا ساعت ۲۴ همان روزها از مرزن‌آباد به سمت کرج ممنوع بوده و در صورت اعلام ماموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۴ بعد از ظهر تا ساعت ۲۴ روزهای اعلام شده، از میدان امیرکبیر و آزادراه تهران شمال به سمت مرزن‌آباد به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

وی ادامه داد: تردد انواع وسایط نقلیه از ساعت ۱۲ ظهر روزهای پنج‌شنبه ۴ و جمعه ۵ فروردین ماه ۱۴۰۱ و همچنین روزهای جمعه۱۲، شنبه ۱۳و یک‌شنبه ۱۴فروردین ماه ۱۴۰۱ تا ساعت ۲ بامداد روز بعد از میدان امیرکبیر کرج و ابتدای بزرگ‌راه تهران-شمال به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و در صورت اعلام ماموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۴ بعد از ظهر روزهای اعلام شده تا ساعت ۲ بامداد روزهای اعلام شده از مرزن‌آباد به سمت کرج و تهران به‌صورت یک طرفه است.

رئیس پلیس راه مازندران اضافه کرد: در صورت افزایش حجم تردد در آزاد راه تهران- شمال و احتمال کندی ترافیک در داخل تونل‌ها، با اعلام ماموران مستقر در محل این مسیر به صورت مقطعی مسدود خواهد شد.

این مسؤول گفت: تردد انواع کامیون و کامیونت به‌جز حاملان مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۶ صبح روز چهارشنبه ۲۵ اسفندماه تا ساعت ۲ بامداد روز شنبه ۶ فروردین ماه ۱۴۰۱ و از ساعت ۶ صبح روز پنج‌شنبه ۱۱ تا ساعت ۲ بامداد روز سه‌شنبه ۱۶ فروردین ماه ۱۴۰۱ از رودهن به آمل و بالعکس ممنوع است.

جهان‌تاب تصریح کرد: تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۳ بعدازظهر روزهای پنج‌شنبه۴، جمعه۵، شنبه ۱۳و یک‌شنبه ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۱ تا ساعت ۲۴ همان روز از آب اسک به رودهن ممنوع بوده و با اعلام ماموران پلیس راه مستقر در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت یک بعد از ظهر روزهای اعلام شده از رودهن به آب‌اسک به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

وی با اشاره به محدودیت‌های ترافیکی در محور سوادکوه، بیان کرد: تردد انواع تریلرها از ساعت ۱۲ ظهر تا ساعت ۲۴ روز ۲۵ اسفندماه از مسیر جنوب به شمال و بالعکس و همچنین از ساعت ۶ صبح روزهای پنج‌شنبه۲۶، جمعه۲۷، شنبه ۲۸و یک‌شنبه ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۰ از مسیر جنوب به شمال این محور ممنوع است.

رئیس پلیس راه مازندران اضافه کرد: تردد انواع تریلرها از ساعت ۶ صبح تا ساعت ۲۴ روزهای پنج‌شنبه دوم و جمعه پنجم فروردین ماه و روزهای جمعه۱۲ ، شنبه ۱۳و یک‌شنبه ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۱ از مسیر شمال به جنوب محور فیروزکوه و بالعکس ممنوع است.

جهان‌تاب در پایان با تاکید بر توجه به توصیه‌ها و هشدارهای پلیس، گفت: رانندگانی که قصد تردد در محورهای مواصلاتی استان مازندران را دارند، علاوه بر رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی و مدیریت سفر خود برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های ۲۱۸۲۴۴۲۰ و ۲۱۸۲۴۴۳۴ پلیس راه استان با پیش شماره ۰۱۱ تماس بگیرند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها