کد خبر: 655648
تاریخ انتشار :

بهره برداری از ۸ ایستگاه خط ۶ متروی تهران تا پایان ۱۴۰۱

شهردار تهران صبح امروز از کارگاه عمرانی مسیر و ایستگاه‌های قطعه میانی خط ۶ متروی پایتخت بازدید کرد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش  خبرگزاری صدا و سیما ، آقای علیرضا زاکانی در حاشیه این بازدید گفت: خط ۶، ۴۲ کیلومترطول دارد و و تا پایان سال ۸ ایستگاه از این خط به بهره برداری می رسد.

وی افزود: ما در این خط هم از ظرفیت‌های گروه مپنا و هم سایر پیمانکارانی که به نوعی با این گروه وابستگی دارند و در مجموعه‌های مختلف کار می‌کنند، استفاده می‌کنیم تا سرعت تکمیل این پروژه افزایش یابد.

شهردار تهران با اشاره به اینکه هم اکنون بیشترین کار به عهده گروه مپناست و منابع مالی هم از بانک شهر تامین می‌شود، تاکید کرد: برای این خط ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است که که دو هزار میلیارد تومان آن را بانک شهر تامین می کند و با تعهداتی که شهرداری به بانک شهر می دهد،  هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان هم شرکت مپنا تامین می‌کند تا کار سرعت بیشتری پیدا کند.

خط شش به خطوط  یک، دو ، سه ، چهار  و هفت متصل می‌شود

زاکانی گفت:خط ۶ ظرفیت فو ق العاده‌ای برای ارائه خدمات به مردم تهران دارد چراکه این خط به خط‌های یک /۲ / ۳ /۴ و هفت متصل می‌شود.

وی تصریح کرد:. تکمیل این خط تا امروز در بخش‌های مختلف متفاوت است، اما در این دو قطعه که امروز بازدید کردم بالای ۸۵ درصد پیشرفت دارد.

خط ۶ متروی پایتخت  ۴۲ کیلومتر طول دارد که از دولت آباد کیان شهر آغاز می شود و تا کوهسار ادامه می‌یابد.

در این مراسم که مدیرعامل بانک شهر و مدیرعامل مپنا هم حضور داشتند، شهردار تهران از نزدیک در جریان آخرین اوضاع عملیات عمرانی در ۱۰ کیلومتر قطعه میانی خط ۶ و ایستگاه‌های درحال تکمیل «کارگر»، «شهدای هفتم تیر»، «میدان حضرت ولیعصر (عج)» و «بهار شیراز»، پارک لاله قرار گرفت.

درحاشیه این بازدید ، آقای سید محمد مهدی احمدی ، مدیرعامل بانک شهر نیز به خبرنگار صدا و سیما گفت: به منظور حمایت از حمل و نقل ریلی درون شهری، به صورت گشایش ال سی این دو هزار میلیارد تومان تامین مالی این پروژه به عهده بانک شهر است.

وی تصریح کرد: قرار شده هماهنگی شرکت مترو با تضمین شهرداری تهران، درخواست وام به بانک شهر ارائه دهد و تا هفته آینده این مبلغ تامین شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها