کد خبر: 625355
تاریخ انتشار :

در د‌یدار رئیس جمهور منتخب با آیت‌الله جوادی‌آملی چه گذشت؟

گروه استان‌ها- آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور منتخب با آیت‌الله جوادی آملی دیدار و گفت‌وگو کرد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

آیت‌الله سید‌ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور منتخب در ادامه سلسله دیدار‌های خود با مراجع تقلید و علماء، با آیت‌الله جوادی آملی دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

در این دیدار آیت الله رئیسی ضمن ابراز خرسندی از ملاقات با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی ضمن اشاره به شرایط سخت داخلی و تحریم‌ها و مشکلات خارجی ابراز امیدواری کرد: با اتکا به توان داخلی و استعداد‌های درون کشور به توان نقشه موثری برای برون رفت از این مشکلات ترسیم کرد.

رئیس جمهور منتخب ‌با اشاره به اینکه در پی انتخابات اخیر مردم امید به تغییر وضعیت پیدا کرده‌اند، تصریح کرد: یکی از الزامات به فعلیت رساندن ظرفیت‌های کشور برای پیشرفت و آبادانی این است که نگاه‌های شخصی و جناحی را کنار گذاشته و هر کسی می‌تواند در مسیر پیشرفت و تحول کشور اثرگذار باشد، به میدان بیاید.

‌آیت الله العظمی جوادی آملی نیز ضمن خیر مقدم ‌و با تاکید بر لزوم حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم گفت: همان دینی که نماز را ستون دین می‌داند مردم و عامه ملت را نیز همانند نماز مقدس و ستون دین می‌داند این مطلبی است که وجود مقدس امیرالمومنین در عهدنامه خویش به مالک اشتر تصریح نموده است.

وی ادامه داد: همانطور که اگر کسی به نماز بی توجهی و بی احترامی کند معاوضه و عقاب می‌شود اگر کسی به این ستون خیمه دین یعنی مردم نیست بی احترامی و بی توجهی کند بدون اینکه متوجه بشود گرفتار عذاب پروردگار خواهد شد.

‌آیت الله ‌جوادی آملی با اشاره و یادآوری ایثار‌ها و فداکاری‌ها و ارزش والای خون مطهر شهدا انقلاب را ثمره پرداخت این هزینه سنگین معرفی کردند  و ‌استحکام این بنای مقدس تاکید کردند.

آیت الله رئیسی با اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دیدار کرد

آیت‌الله رئیسی در سفر روز جمعه به قم با حضرات آیات صافی‌گلپایگانی، نوری‌همدانی، سبحانی، علوی‌گرگانی، مکارم‌شیرازی و شبیری‌زنجانی دیدار و گفت‌وگو کرده بود.

منبع: تسنیم

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما