کد خبر: 626251
تاریخ انتشار :

جهانگیری: دولت تمام توان خود را برای حل مشکلات خوزستان به کار می گیرد

معاون اول رئیس جمهوری گفت: دولت برای رفع مشکلات خوزستان، هرآنچه در توان داشته باشد، به کار خواهد گرفت.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 

به گزارش نامه‌نیوز، اسحاق جهانگیری روز جمعه در بدو ورود به استان خوزستان در فرودگاه دزفول اظهارداشت: مردم استان خوزستان در هشت سال دفاع مقدس دین خود را به نظام ادا کردند و اکنون وظیفه ماست که نسبت به آنها انجام وظیفه کنیم.

وی گفت: درهشت سال مسئولیتم  به عنوان  معاون اول رئیس جمهوری از هر فرصتی استفاده کردم که به خوزستان سفر داشته باشم تا در زمان سختیها در کنار آنها قرار گیرم.

وی ادامه داد: این سفرها اغلب در جریان بحران های مختلف استان صورت گرفت که اوج آن به پدیده گردوغبار سال ۱۳۹۵ برمی‌گردد.

وی به سیلاب سال ۱۳۹۸ اشاره کرد و گفت: در این ایام خوزستان با مشکل سیل روبرو شد و علیرغم نگرانی های متعدد ناشی از مشکلات پیش آمده ناشی از این پدیده، در کنار مردم خوزستان بودیم.

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به روزهای پایانی دولت دوازدهم بیان داشت: همزمان با این دوره به دلیل بروز مشکلات ناشی از تنش آبی و خشکسالی نیز در کنار مردم خوزستان خواهیم بود تا برای کاهش مشکلات آنها تلاش و برنامه ریزی های لازم انجام شود.

جهانگیری همچنین به دغدغه های رئیس جمهوری منتخب در خصوص استان خوزستان اشاره کرد و گفت: قطعا در دولت آینده، باید مشکلات خوزستان با جدیت پیگیری شود.

وی یادآورشد: همچنین در این سفر، باتوجه به دغدغه های موجود، تلاش می شود تا مشکلات بررسی و راهکارهای لازم اعمال شود.

معاون اول رئیس جمهوری یادآور شد: به هرحال مسله کم آبی  در کشور و خوزستان یک واقعیت انکارناپذیر است و در عین حال منابع محدودی از آب را دراختیار داریم.

وی با بیان اینکه بیشترین مشکل کم آبی در حوزه کشاورزی است گفت: در عین حال باید توجه داشت که کشت پاییزه نیز مسله مهمی است و باید هموارهبه آن توجه گردد.

معاون اول رئیس جمهوری همچنین بر اهمیت تامین آب شرب تاکید کرد و گفت: باید برای جلوگیری از بروز مشکلات بیشتر در زمینه آب شرب، اقدامات کاربردی و اساسی در دستور کار قرار گیرد.

وی  گفت : امیدواریم در این سفر برای مردم خوزستان اطمینان خاطر حاصل شود دغدغه های آنها با جدیت در حال پیگیری است و این درحالی است که برای انجام رهاسازی های بعدی آب از سدها، محدودیت ها و پیش بینی های لازم نیز مدنظر قرار گیرد.

رسیدگی به مشکلات خوزستان عصر امروز جمعه با حضور سران عشایر، نخبگان و معاون اول رئیس جمهوری در اهواز برگزار خواهد شد.

دکتر حسن روحانی رییس جمهوری روز پنجشنبه ضمن تجلیل از صبر ، استقامت مردم خوزستان در برابر مشکلاتی همچون هشت سال دفاع مقدس و بحق دانستن مطالبات مردم خوزستان ، جهانگیری را مامور کرد با سفر به خوزستان ،ضمن بررسی مشکلات کم آبی ، با همراهی مسوولان استانی  تصمیم های لازم را برای حل مشکلات تنش آبی را بگیرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما