کد خبر: 627676
تاریخ انتشار :

دیدار وزیر خارجه کویت با ظریف

وزیر امورخارجه کویت ، ظهر امروز در دیدار با محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه ایران در خصوص روابط دوجانبه و آخرین وضعیت مسائل منطقه و دیگر موضوعات مورد علاقه طرفین به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

احمد ناصر المحمد الصباح وزیر امورخارجه کویت که برای حضور در مراسم تحلیف رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران در راس هیاتی به تهران سفر کرده است، ظهر امروز در دیدار با محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان در خصوص روابط دوجانبه و آخرین وضعیت مسائل منطقه و دیگر موضوعات مورد علاقه طرفین به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه کویت ‌در این ملاقات ضمن تبریک مجدد انتخاب جناب آقای رییسی، بر عزم کشور متبوعش برای گسترش همه جانبه روابط تاکید و خواستار رایزنی‌های بیشتر دو کشور در حوزه مسائل منطقه ای و بین المللی شد.

احمد ناصر المحمد الصباح با ارج‌نهادن بر مساعی ۸ ساله دکتر ظریف، ابتکارات مطروحه از سوی جمهوری اسلامی ایران برای همکاریهای منطقه‌ای در خلیج فارس را با اهمیت توصیف کرد.

در این ملاقات دکتر ظریف نیز با تمجید از روابط محترمانه، دوستانه و نزدیک دو کشور ایران و کویت، ضمن مرور تلاشهای گسترده انجام شده برای ارتقاء روابط فی‌ما‌بین، از تداوم و ارتقاء این تلاشها در دولت جناب آقای رییسی در چارچوب سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش روابط با همسایگان خبر داد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما