کد خبر: 635421
تاریخ انتشار :

نگاه تحلیلگر/گفتگوی نامه‌نیوز با علی صوفی

روحانی تمام شد؛ حتی نمی‌تواند دولت رئیسی را نقد کند

فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: مردم نه تنها پذیرای نظرات او نیستند بلکه به شدت از او ناراضی هستند. با این اوصاف اگر آقای روحانی حرفی هم بزند فایده ای ندارد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه نیوز: حسن روحانی بعد از آنکه سکان دولت را تحویل سیدابراهیم رئیسی داد، مدتی سکوت کرد و به نظر می رسد قصد دارد درباره مسائل مختلف کم کم اظهارنظر کند. به طوری که روزنامه کارگزاران تیتر زده بود «بازگشت روحانی».

علی صوفی در گفتگو با نامه نیوز درباره بازگشت حسن روحانی به عرصه سیاست ورزی گفت: اگر آقای روحانی بخواهد عملکرد دولت سیزدهم را نقد کند، اولا خیلی زود است، ضمن آنکه عملکردش اجازه نمی دهد از دولت جدید انتقاد کند چون برای حرف های آقای روحانی گوش شنوایی در جامعه وجود ندارد. معتقدم مردم نه تنها پذیرای نظرات او نیستند بلکه به شدت از او ناراضی هستند. با این اوصاف اگر آقای روحانی حرفی هم بزند فایده ای ندارد.

وی افزود: آقای خاتمی با موفقیت دولتش را تحویل داد و عملکرد بسیار درخشان و مثبتی داشت، برای همین ماندگار شد. آقای هاشمی رفسنجانی سوابق طولانی مبارزاتی در قبل انقلاب داشت. او بعد از انقلاب نیز در رأس حاکمیت مطرح بود، چند دوره ریاست مجلس را برعهده داشت، سپس به عنوان رئیس جمهور ایفای نقش کرد و یکسری اقداماتی را انجام داد. بعد از ریاست جمهوری نیز هم جایگاه و هم حرف برای گفتن داشت.

این فعال سیاسی اصلاح طلب اظهار کرد: آقای احمدی نژاد نیز اساسا یک پدیده بود و دولتش را به عنوان یک جریان معترض حاکمیت و وضع موجود تحویل داد. او در واقع این طور جا انداخت که مسائلی را برای افشاگری دارد و هنوز در حوزه مبارزه با فساد حرف برای گفتن دارد، گرچه خودش منشا فسادهای گوناگون بود.

وی افزود: آقای روحانی اصلا قابل قیاس با هیچ کدام از روسای جمهور گذشته قابل مقایسه نیست. او تمام آینده خودش را با افتضاحی که در دوره دوم ریاست جمهوری اش به بار آورد، از دست داد و چیزی برای خودش باقی نگذاشت. اساسا آقای روحانی در موقعیتی نیست که بتواند به عنوان رئیس جمهور سابق حرفی بزند.

صوفی گفت: روحانی حتی نمی تواند مثل بنی صدر به خارج کشور برود و پناهنده سیاسی شود چون اصل اول آن است که مردم حرف او را بشنوند یعنی او حرف هایش مخاطب داشته باشد. امروز جز آقای واعظی رئیس دفترش هیچ کس مخاطب صحبت های آقای روحانی نیست بنابراین از نظر من آقای روحانی تمام شده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما