کد خبر: 644079
تاریخ انتشار :

جلسه کنگره آمریکا ۲۰ بهمن با رابرت مالی درباره ایران

​فارس: وب‌سایت اطلاع‌رسانی سنا اعلام کرد که جلسه استماع برای بروزرسانی سناتورهای کنگره در خصوص جدیدترین تحولات مذاکرات وین قرار است روز چهارشنبه ۹ فوریه (۲۰ بهمن ماه) برگزار شود که البته پشت درهای بسته است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

وب‌سایت اطلاع‌رسانی سنا اعلام کرد که جلسه استماع برای بروزرسانی سناتورهای کنگره در خصوص جدیدترین تحولات مذاکرات وین قرار است روز چهارشنبه ۹ فوریه (۲۰ بهمن ماه) برگزار شود که البته پشت درهای بسته است. 

گزارش‌ها حاکی از آن است که کمیته روابط خارجی سنا همچنین از «راب مالی» نماینده ایالات متحده آمریکا در امور ایران درخواست کرده است تا درباره مذاکرات فعلی وین در جلسه استماع سنا گزارش دهد.

بر اساس این گزارش، جلسه استماع سنا درباره مذاکرات وین درباره برجام درست یک روز پس از آن تنظیم شده است که سناتور «باب منندز» رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا طی سخنرانی در سنا خواستار توقف مذاکرات وین و رویکرد سخت‌تر دولت بایدن علیه جمهوری اسلامی ایران شد.

منندز، اولین سناتور ارشد دموکرات و هم‌حزبی بایدت است که رئیس‌جمهور هم‌حزبی خود و سیاست‌های وی در قبال ایران را مورد انتقاد قرار داد و گفت: «ما نمی‌توانیم اجازه دهیم ایران ما را به یک توافق بد یا یک توافق موقت تهدید کند که به او اجازه می‌دهد به ساخت ظرفیت هسته‌ای خود ادامه دهد».

منندز که در زمان مذاکرات هسته‌ای ایران در دولت اوباما با برجام مخالفت کرد، روز سه‌شنبه هفته جاری گفت بایدن نباید به چارچوبی پایبند بماند که «بخش عمده‌ای از برنامه هسته‌ای ایران را دست نخورده باقی می‌گذارد».

وی روز سه‌شنبه ۱۲ بهمن ماه ضمن ابراز نارضایتی از افزایش واردات نفت ایران از سوی چین گفت: «چین در حال خریداری نفت ایران با تخفیف است. چین در سال گذشته، ۳۵۰ تا ۶۵۰ هزار بشکه نفت خام در روز از ایران خریداری کرده که معادل انتقال ۱۰ میلیارد دلار به ایران می‌شود که این در تناقض با تحریم‌های فعلی است».

وی درخواست خود برای اعمال فشار به ایران را تنها به دولت بایدن محدود نکرد و از طرف‌های مذاکره‌کننده و اتحادیه اروپا نیز خواست تا تحریم‌هایی را علیه جمهوری اسلامی ایران وضع کنند و در این باره گفت: «ما گروه ۱+۵ (۱+۴ به همراه آمریکا) را ترغیب می‌کنیم تا بر اساس پارامترهای برجام، مکانیسم ماشه برای اجرای تحریم‌ها علیه ایران را فعال کنند».

باب منندز در ادامه از اتحادیه اروپا به نوعی خواست که قوانین برجام را زیرپا بگذارنند و اینطور ادامه داد: «ما از اتحادیه اروپا می‌خواهیم که تحریم‌های قبل برجام را مجدداً علیه ایران وضع کند».

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها