کد خبر: 688165
تاریخ انتشار :

مقام اوکراینی: روسیه واردات مهمات از کره شمالی را آغاز کرده است

رئیس اطلاعات دفاعی اوکراین با ادعای آغاز واردات مهمات جنگی از کره شمالی توسط روسیه، درباره تاثیر این موضوع بر توان دفاعی اوکراین ابراز نگرانی کرد.

مقام اوکراینی: روسیه واردات مهمات از کره شمالی را آغاز کرده است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش  ایسنا، «کایرلو بودانوف» رئیس اطلاعات دفاعی اوکراین مدعی شد که روسیه از کره شمالی گلوله‌های توپ ۱۲۲ و ۱۵۲ میلی‌متری، همچنین موشک‌های گراد دریافت می‌کند.

بودانوف می‌گوید، انتقال این محموله‌ها از یک ماه‌ونیم پیش آغاز شده است.

روزنامه «نیو ویس آو اوکراین» نوشته اظهارات این مقام اوکراینی با فاصله کمی از سفر کیم جونگ اون،‌ رهبر کره شمالی به روسیه برای مذاکره با ولادیمر پوتین، رییس جمهور روسیه انجام می‌شود. طبق گزارش‌های رسانه‌های غربی، مسکو می‌خواهد با پیونگ‌یانگ درباره تامین مهمات و تسلیحات در ازای فناوری و نفت مذاکره کند.

این مقام دفاعی اوکراین گفت: از بخت بد ما، کره شمالی یک تولیدکننده بزرگ تسلیحات است که قادر به تولید انبوه است، چیزی که روسیه نمی‌تواند در برابر آن مقاومت کند.

طبق ارزیابی او، دریافت مهمات از کره شمالی توسط روسیه تاثیری منفی روی اوکراین خواهد گذاشت، چراکه باعث کاسته شدن از نیاز نظامیان روسیه به گلوله‌های توپخانه‌ای خواهد شد که اکنون با آن مواجه هستند.

پوتین در دیدار اخیرش با رهبر کره شمالی، درباره همکاری با کره شمالی در حوزه نظامی-فنی نیز گفت: روسیه به تعهدات بین‌المللی عمل می‌کند، اما در چارچوب قوانین فرصت‌هایی برای همکاری وجود دارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها