کد خبر: 691149
تاریخ انتشار :

جمع کردن اسرائیل ساده‌تر از داعش است

ایسنا/خراسان رضوی امام جمعه موقت مشهد گفت: جمع کردن داعش چیز کمی نبود و اکنون جمع کردن اسرائیل از شکست داعش هم ساده‌تر است.

جمع کردن اسرائیل ساده‌تر از داعش است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

حجت‌الاسلام محمدباقر فرزانه صبح امروز ۲۷ مهر در "اجتماع طلاب حوزه علمیه خراسان در محکومیت جنایت وحشیانه رژیم صهیونیستی" که در مدرسه علمیه عالی نواب برگزار شد، اظهار کرد: حرکت حماس و جنایات صهیونیست چند چیز را برای ما اثبات کرد؛ نخست اینکه اکنون بیش از پیش به اهمیت سخن امام مبنی بر  لزوم حذف اسرائیل به عنوان یک غده سرطانی از صفحه جهان پی می‌بریم‌. 

وی افزود: همچنین حرکت حماس به ما تلنگری زد که دشمن را بشناسیم و ضمن اینکه نباید آن را کوچک ببینیم، ترسی هم از آن نداشته باشیم و در برابرش قدرتمند ظاهر شویم‌. صهیونیسم نه عقلی دارد که حرف بفهمد و نه خوی انسانیت در آن وجود دارد که شرم کند. در مقابل چنین دشمنی فقط زبان قدرت کارساز است. 

امام جمعه موقت مشهد اضافه کرد: به علاوه باید توجه داشته باشیم آن چیزی که طوفان‌الاقصی را به وجود آورد، ایمان مجاهدین بود. اگر غزه و حماس ایمان نداشتند، جرات نمی‌کرد چنین حرکتی را انجام دهد. خدا می‌داند سران استکبار در این شب‌ها چه حالی دارند. سنگر مقاومت مخصوص شیعه و اسلام است و دشمن چنین سنگری ندارد. 

فرزانه با بیان اینکه مقاومت شکست‌ناپذیر است، عنوان کرد: انقلاب اسلامی، جنگ ۳۳ روزه و طوفان‌الاقصی موید این نکته است. اسرائیلی‌ها در خواب به سر می‌بردند که ناگهان مقاومت طوری به آنان حمله کرد که بنا به تعبیر رهبر انقلاب ضربه‌ای جبران‌ناپذیر را متحمل شدند. 

وی با تاکید بر اینکه همچنین حوادث اخیر غزه نشان داد فرهنگ غرب در چند قرن اخیر ریشه تمام ستم‌ها بر بشریت بوده است، گفت: رئیس جمهور آمریکا و نخست‌وزیر آلمان که امروز این چنین از اسرائیل حمایت می‌کنند، قهرمانان فرهنگ غرب اند. این فرهنگ سعی دارد روحیه شهادت و جهاد را از ما بگیرد. 

امام جمعه موقت مشهد خطاب به طلاب و روحانیون حاضر در این مراسم بیان کرد: شما روحانیت بودید که در مقابل قدرت غرب قیام کردید و انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندید، نظام اسلامی تشکیل دادید و ۴۴ سال است که از آن دفاع می‌کنید و این پرچم را به دست امام زمان(عج) خواهید داد؛ قدر خود را بدانید. 

فرزانه با بیان اینکه انقلاب اسلامی روز به روز در سطح دنیا در حال قدرتمندتر شدن است، اظهار کرد: ۴۴ سال است که این ملت در تمام صحنه‌ها حضور داشته، شهید داده و پیروز شده است. جمع کردن داعش چیز کمی نبود و اکنون جمع کردن اسرائیل از شکست داعش هم ساده‌تر است. 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها