کد خبر: 692377
تاریخ انتشار :

نصیحت علی باقری به کمیسر عالی حقوق بشر

معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که برای برخی رایزنی‌ها در ژنو به سر می‌برد، عصر روز چهارشنبه با وولکر ترک، کمیسر عالی حقوق بشر دیدار و درباره وضعیت تاسف‌بار حقوق بشر در غزه و نقض نظام‌مند و هدفمند حقوق بشر در این منطقه و تلاش برای توقف جنایات جنگی و قتل عام مردم فلسطین گفتگو کرد.

نصیحت علی باقری به کمیسر عالی حقوق بشر
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ایسنا، علی باقری، معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این دیدار با ابراز نگرانی شدید از تداوم قتل عام مردم غزه و کشتار کودکان و زنان و مردم بی گناه توسط رژیم صهیونیستی و نقش آمریکا و چند کشور غربی در حمایت از تداوم جنایت در غزه، از کمیسر عالی حقوق بشر به‌عنوان عالیترین مرجع بین‌المللی حقوق بشر، خواست تلاش موثری برای جلوگیری از کشتار بی‌گناهان و ممانعت از تداوم نقض جدی و نظام‌مند حقوق بشر مردم فلسطین توسط رژیم صهیونیستی به‌کار گیرد.

 وی تاکید کرد: ادعای دفاع مشروع از جانب رژیم اسراییل در حقوق بین‌الملل پذیرفتنی نیست و مقررات بین‌المللی هیچ مشروعیتی برای دفاع اشغالگر در برابر مردم تحت اشغال قایل نیست.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه با اشاره به رفتار ضدانسانی صهیونیست‌های اشغالگر در نابودی غزه گفت: امروز جهان با غمواره‌ای از انواع جنایت‌های صهیونیست‌های گرگ‌صفت در غزه مواجه است و عملاً صهیونیست‌ها به رکورددار بی‌بدیل تنوع جنایت و کشتار بی‌رحمانه در تاریخ تبدیل شده‌اند.

باقری تصریح کرد: رژیم صهیونیستی افزون بر کشتار مردم غزه، سردمدار نابودی همه مقررات و قواعد بین‌المللی شده و لذا نهادهای بین‌المللی به‌ویژه سازوکارهای زیرمجموعه سازمان ملل در قبال جنایات و تجاوزگری‌های این رژیم سفاک مسوولیت مضاعف دارند.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه سازوکارهای بین‌المللی حقوق بشر از جمله کمیسر عالی حقوق بشر، باید به‌عنوان معیار و سنجش وضعیت حقوق بشر در جهان عمل کنند، تصریح کرد: حجم و تنوع جنایات اشغالگران در غزه چنان است که مشروعیت سازوکارهای بین‌المللی حقوق بشر فقط و فقط در گرو اقدام عملی آنها برای توقف کشتار در غزه است.

باقری با تاکید بر اینکه توقف کشتار مردم بی‌گناه مسوولیتی انسانی و ضرورتی انکارناپذیر برای جلوگیری از دامنه بحران است، تصریح کرد: ایران همه تلاش‌های خود را بر روی توقف بی‌قید و شرط کشتار مردم غزه، ارسال فوری کمک‌های بشردوستانه، رفع محاصره غزه و جلوگیری از کوچاندن فلسطینی‌ها در غزه و از غزه، متمرکز کرده و به همین جهت آماده تعامل با سازمان‌های بین‌المللی از جمله  دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر برای تحقق این خواسته‌های انسانی است.

این دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران ،با اشاره به نقش و جایگاه بین‌المللی کمیسر عالی حقوق بشر از وی خواست برای توقف فوری کشتار مردم بی‌گناه فلسطین و جلوگیری از نقض بیشتر حقوق بشر به غزه سفر کند.


 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

اخبار روز سایر رسانه ها

پر بازدیدها