کد خبر: 696216
تاریخ انتشار :

نگاه تحلیلگر/گفتگوی نامه‌نیوز با محمد مهاجری

اصولگراها دست پایداری را خواندند و دیگر منتظرش نمی‌مانند

تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: در این دوره سایر گروه های اصولگرا دست جبهه پایداری را خواندند و دیگر منتظر نمی مانند که پایداری ها دقیقه 90 بخواهند بیایند و سهم خواهی شان را به آنها تحمیل کنند.

اصولگراها دست پایداری را خواندند و دیگر منتظرش نمی‌مانند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه نیوز: انتخابات مجلس شورای اسلامی در پیش است و به نظر می رسد دوقطب انتخاباتی در این دوره جریان قالیباف و جریان پایداری باشد؛ در عین حال این احتمال هم وجود دارد که همچون دوره گذشته شب انتخابات این دو رقیب با هم بر سر شکل دادن ائتلاف انتخاباتی به توافق برسند.

محمد مهاجری در گفتگو با خبرنگار نامه نیوز درباره احتمال ائتلاف انتخاباتی پایداری و قالیباف گفت: آقای قالیباف در حال انجام فعالیت گسترده انتخاباتی است. نمایندگان ادوار را دعوت می کند، مجموعه مبنا را راه انداخت و آن را جلو می برد و یکسری فعالیت های دیگر را نیز در حوزه های دیگر انجام می دهد.

وی افزود: آقای قالیباف همه آن کارها را انجام می دهد تا بدون نیاز به سایر گروه ها و جریانات اکثریت مجلس آینده را از آن خود کند. اگر او از کسب دو سوم کرسی های مجلس آینده مطمئن باشد دیگر وارد ائتلاف با هیچ گروهی نمی شود اما اگر از تحقق این هدف، دلواپسی داشته باشد حتی با جبهه پایداری ائتلاف خواهد کرد.

این فعال مطبوعاتی درباره نگاه پایداری به محمدباقر قالیباف اظهار کرد: جریان پایداری کاملا کاسب کار سیاسی و اقتصادی است. هر وقت احساس کند منافع مادی و سیاسی اش بدون ائتلاف با سایر بازیگران می تواند به نتیجه برسد سعی می کند تا آخر تنهایی پیش برود اما اگر چنین برآوردی نداشته باشد پای میز ائتلاف می نشیند اتفاقی که در انتخابات مجلس سال 98 افتاد و منجر به ائتلاف شب آخری با آقای قالیباف شد.

این تحلیلگر مسائل سیاسی افزود: پایداری امروز تا چند روز مانده به انتخابات مجلس از هیچ تلاشی برای بر هم زدن بازی های انتخاباتی سایر جریانات فروگذار نخواهد کرد و همچون گذشته با دیگر بازیگران حالت طلبکارانه برخورد خواهد کرد اما به نظر می رسد در این دوره سایر گروه های اصولگرا دست جبهه پایداری را خواندند و دیگر منتظر نمی مانند که پایداری ها دقیقه 90 بخواهند بیایند و سهم خواهی شان را به آنها تحمیل کنند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها