کد خبر: 697259
تاریخ انتشار :

رسانه عبری: تداوم جنگ و حمله کورکورانه، اسیران را به کام مرگ می‌کشاند

روزنامه هاآرتص امروز (یکشنبه) در گزارشی با انتقاد از حملات کورکورانه ارتش رژیم صهیونیستی، اظهار کرد که حملات این رژیم به نوار غزه جان اسرای صهیونیستی را که در اختیار حماس قرار دارند، به خطر انداخته است.

رسانه عبری: تداوم جنگ و حمله کورکورانه، اسیران را به کام مرگ می‌کشاند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ایسنا، روزنامه عبری هاآرتص در گزارش امروز خود به واقعه روز جمعه اشاره کرد که در آن سه اسیر صهیونیست که پس از ۱۰ هفته از کنترل حماس گریخته بودند، در نهایت با اشتباه و شلیک مستقیم ارتش رژیم صهیونیستی، کشته شدند.

در گزارش این روزنامه آمده است: نمی‌توان از پیام این حادثه وحشتناک چشم‌پوشی کرد؛ اینکه اسرای در اختیار حماس با حملات ارتش اسرائیل و تداوم درگیری‌ها، در خطر هستند.

این روزنامه همچنین اذعان کرده است که این واقعه نشان می‌دهد نظامیان صهیونیست در حملات خود میان نیروهای مسلح حماس و غیرنظامیان فلسطینی تمایزی قائل نیستند و این حمله کورکورانه این بار به قیمت جان خود صهیونیست‌ها تمام شده است.

بر اساس تحقیقات اولیه ارتش رژیم صهیونیستی، این سه اسیر به ضرب گلوله نظامیانی کشته شدند که از پروتکل‌های جنگی پیروی نکردند. آنها در حالی مورد اصابت گلوله قرار گرفتند، که پیراهن‌های خود را از تن درآورده، پرچمی سفید را به نشانه صلح بالا برده و به زبان عبری فریاد کمک سر داده بودند؛ اما نظامیان صهیونیست - که گویی از هیچ قاعده و قانونی در وضعیت جنگی پیروی نمی‌کنند - آنان را در زمره دیگر غیرنظامیان فلسطینی انگاشته و بنا به عادت، اقدام به تیراندازی کردند.

این رسوایی یادآور ماجرای مشابهی در اوایل ماه میلادی جاری است؛ زمانی که یک صهیونیست در ورودی بیت‌المقدس درحالی‌که دستان خود را به نشانه تسلیم بالا برده بود، با شهروندان فلسطینی اشتباه گرفته شده و توسط نظامیان اسرائیلی کشته شد.

اگر به‌جای این صهیونیست، یک غیرنظامی فلسطینی با اعضای ارتش رژیم صهیونیستی مواجه می‌شد، بی‌شک این نظامیان به بالا بودن دستان او به نشانه صلح توجهی نکرده و یک فلسطینی دیگر را بی‌دلیل به شهادت می‌رساندند.

یکی از اقوام فردی که در گروه اسرای صهیونیست در اختیار حماس قرار دارد، گفت: ما داریم جنازه اسرا را تحویل می‌گیریم. اسیران یا در حملات هوایی خودمان در غزه کشته می‌شوند و یا اگر بتوانند فرار کنند، به آتش گلوله نظامیان خودی زمین‌گیر می‌شوند.

ارتش رژیم صهیونیستی در حالی حملات خود علیه نوار غزه را تشدید کرده که دو هدف اعلامی نتانیاهو برای این جنگ با یکدیگر در تضاد هستند. او می‌خواهد هم‌زمان با از بین‌ بردن کامل جنبش مقاومت فلسطین در غزه، اسرای صهیونیست را که در اختیار حماس قرار دارند، آزاد کند.

این در حالی است که در پی واقعه روز جمعه یکی از اقوام اسرای صهیونیست گفت: آنها (کابینه رژیم اشغالگر) سعی دارند به ما بگویند که این جنگ به نفع اسرا است. حال‌ آنکه حملات ما دارد اسیران را از بین می‌برد!

در گزارش هاآرتص آمده است: دولت نتانیاهو دیگر نمی‌تواند انتظار داشته باشد که خانواده‌های اسرا باور کنند این جنگ به عزیزان آنها سودی می‌رساند!

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها