کد خبر: 699365
تاریخ انتشار :

مسکو: کمک‌های خارجی ۵۴ کشور به اوکراین از ۲۰۰ میلیارد دلار فراتر رفت

وزارت دفاع روسیه امروز (پنجشنبه) با انتشار گزارش تازه‌ای اعلام کرد که حامیان غربی اوکراین بیش از ۲۰۳ میلیارد دلار بودجه کمکی به دولت «ولودیمیر زلنسکی» ارسال کرده‌اند.

مسکو: کمک‌های خارجی ۵۴ کشور به اوکراین از ۲۰۰ میلیارد دلار فراتر رفت
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ایسنا، وزارت دفاع روسیه در گزارشی عنوان کرد: حدود ۵۴ کشور کمک‌هایی را به نیروهای اوکراینی ارسال کرده‌اند تا با روسیه بجنگد.

طبق گزارش راشا تودی، وزارت دفاع روسیه در پیام‌رسان تلگرام نوشت: بیش از ۵۰۰ ماهواره آمریکا و ناتو برای نیازهای کی‌یف کار می‌کنند. از جمله این کمک‌ها می‌توان به ۷۰ ماهواره نظارتی نظامی اشاره کرد، در حالی که بقیه ماهواره‌های تجاری با قابلیت دو منظوره مشغول به کار هستند.

براساس آمار این وزارتخانه، نیروهای اوکراینی به بیش از ۲۰ هزار ترمینال ارتباطی ماهواره استارلینک متکی هستند.

وزارت دفاع روسیه در پایان تاکید کرد: کشورهای دیگر بیش از ۱۶۰۰ واحد تجهیزات موشکی و توپخانه‌ای، بیش از ۲۰۰ سامانه دفاع هوایی، حدود ۵۲۲۰ تانک و خودروی زرهی و بیش از ۲۳ هزار پهپاد را به کی‌یف ارسال کرده‌اند.

از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین (۲۴ فوریه ۲۰۲۲)، غرب کمک‌های مالی و تجهیزات نظامی گسترده‌ای را به اوکراین ارسال کرده است. در این میان، آمریکا از بزرگترین حامیان کی‌یف محسوب می‌شود. روسیه هم بارها از غرب خواسته است تا «پمپاژ» تسلیحات به اوکراین را متوقف کند و اعلام کرده که ادامه چنین روندی درگیری‌ها و خصومت‌ها میان روسیه و اوکراین را طولانی‌تر می‌کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها