کد خبر: 701584
تاریخ انتشار :

نگاه تحلیل‌گر/گفتگوی «نامه‌نیوز» با عوض حیدرپور

آثار رد صلاحیت روحانی بر جامعه

فعال سیاسی گفت: ردصلاحیت آقای روحانی ابهاماتی را در جامعه ایجاد کرده است اما این ردصلاحیت خیلی تأثیری بر میزان مشارکت مردم در انتخابات نخواهد داشت.

آثار رد صلاحیت روحانی بر جامعه
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه نیوز: معادلات انتخابات 10 اسفندماه کم کم در حال روشن تر شدن است اما هنوز تنور رقابت های انتخابات سرد به نظر می رسد. وقتی خبر ردصلاحیت حسن روحانی اعلام شد برخی معتقد بودند این مسئله کاهش مشارکت مردم را در پی خواهد داشت اما در مقابل گروهی نیز اعتقاد داشتند که مشارکت مردم افزایش پیدا می کند.

عوض حیدرپور در گفتگو با خبرنگار «نامه نیوز» درباره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: تنور انتخابات هنوز گرم نشده است. ضمن آنکه نارضایتی‌هایی هم در بخشی از اقشار سیاسی به چشم می خورد. امیدواریم نتیجه بررسی اعتراض ها به ردصلاحیت ها طوری باشد که فضای مشارکت و رقابت انتخاباتی بهتر شود.

وی درباره نگاه جامعه به ردصلاحیت حسن روحانی اظهار کرد: جامعه همه صحبت از این می کنند و سئوال می پرسند که «چرا آقای روحانی ردصلاحیت شد؟»، به هر حال آقای روحانی خدمت طولانی در عرصه سیاسی نظام جمهوری اسلاامی ایران داشت، چند دوره نماینده مجلس شورای اسلامی، سه دوره عضو مجلس خبرگان رهبری، دبیر و نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی و 2 دوره رئیس جمهور بود، حالا سئوال می شود وقتی چنین کسی صلاحیت ندارد پس چه کسی خوب است؟

این فعال سیاسی اظهار کرد: ردصلاحیت آقای روحانی ابهاماتی را در جامعه ایجاد کرده است اما این ردصلاحیت خیلی تأثیری بر میزان مشارکت مردم در انتخابات نخواهد داشت.

وی درباره روند بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نگاه به طرف خالص سازی بوده است که معتقدم مجلس آینده یکدست تر و خالص تر از مجلس یازدهم خواهد بود.

این نماینده ادوار مجلس درباره میزان مشارکت مردم در انتخابات بیان کرد: در شهرستان ها چون معادلات قومی، محلی و خانوادگی تعیین کننده است درصد مشارکت در این شهرها قابل قبول از کلانشهرها خواهد بود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها