کد خبر: 702096
تاریخ انتشار :

افشای طرح رژیم صهیونیستی برای حکمرانی غزه با مشارکت مصر و عربستان

یک رسانه صهیونیستی طرح این رژیم را برای مدیریت غزه پس از جنگ فاش کرد که شامل تشکیل یک دولت نظامی موقت با مشارکت چند کشور عربی است.

افشای طرح رژیم صهیونیستی برای حکمرانی غزه با مشارکت مصر و عربستان
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

شبکه هفت تلویزیون رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه درباره آینده غزه مدعی شد «طرحی که در حال بررسی است، شامل تشکیل یک ائتلاف بین‌المللی برای حکمرانی بر نوار غزه پس از براندازی حکومت حماس است».

«بن کاسپیت» تحلیلگر سیاسی و روزنامه نگار اسرائیلی در مقاله‌ای در روزنامه معاریو به جزئیات این طرح اشاره و تاکید کرد که رژیم صهیونیستی در حال بررسی طرح «روز بعد» پایان جنگ «شمشیر آهنین» است که به ادعای او شامل «تشکیل یک دولت اثرگذار در غزه» است.

به گفته بن کاسپیت، در مرحله اول، یک دولت نظامی موقت اسرائیلی در غزه تشکیل خواهد شد که مسئولیت مسائل انسانی را بر عهده خواهد داشت. در مرحله دوم، ائتلاف بین‌المللی از کشورهای عربی با مشارکت مصر، عربستان سعودی، مراکش، امارات، بحرین و غیره تشکیل می‌شود.

او در ادامه افزود، این ائتلاف بخشی از توافق عادی‌سازی منطقه‌ای خواهد بود و بلوکی به نام تشکیلات خودگردان فلسطینی جدید تشکیل می‌شود که متشکل از افرادی خواهد بود که به حماس یا فتح نزدیک نیستند.

بن کاسپیت اظهار داشت: در مرحله بعدی که شرایط فراهم شود، دولت نظامی با دولت فلسطینی جایگزین خواهد شد و اسرائیل حق مدیریت امنیت غزه را به همان شیوه‌ای که در اراضی تشکیلات خودگردان فلسطین در کرانه باختری انجام می‌دهد حفظ می‌کند. 

به گفته او «این طرح همچنین شامل مرحله دیگری پس از برقراری ثبات در نوار غزه و تشکیل دولت جدید است که طی آن اصلاحاتی در تمامی نهادهای تشکیلات خودگردان فلسطین در کرانه باختری انجام خواهد شد و بررسی ریشه‌ای تحریک علیه اسرائیل صورت خواهد گرفت و سیستم آموزشی فلسطینیان حذف خواهد شد».

بن کاسپیت در این مقاله نوشت، اگر تمام اقدامات کلی این طرح با موفقیت طی یک دوره چهار ساله تکمیل شود، اسرائیل با به رسمیت شناختن کشور غیرنظامی فلسطین در اراضی تشکیلات خودگردان فلسطین موافقت خواهد کرد؛ طرحی که تعدادی از تجار از جمله افراد نزدیک به «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مسئولیت آن را به عهده دارند و به مقامات آمریکایی نیز ارائه شده است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها