کد خبر: 702112
تاریخ انتشار :

دفاع عضو شورای نگهبان از انتخابات

رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات گفت: یکی از دستاوردها و ویژگی‌های مهم انقلاب اسلامی، انتخابات و انتخاب مهمترین ارکان نظام توسط مردم است.

دفاع عضو شورای نگهبان از انتخابات
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سیدمحمدرضا مدرسی‌یزدی عضو فقهای شورای نگهبان و رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات با اشاره به فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی و سالروز بازگشت امام خمینی (ره) به کشور اظهار کرد: امام خمینی (ره)، ایران اسلامی را از چنگال بیگانگان و دست‌نشاندگان آن‌ها خارج کرد؛ آن‌ها بر تمامی مقدرات کشور مسلط بودند.

وی افزود: مردم به رهبری امام خمینی (ره) و با تلاش بسیاری از علما، دانشمندان، مراجع دینی، فضلای حوزه علمیه، اساتید، دانشجویان و اقشار مختلف توانستند، رژیم وابسته و دست‌نشانده استعمار را سرنگون کنند.

این عضو فقیه شورای نگهبان خاطرنشان کرد: مردم با هدایت‌های امام خمینی (ره)، نظامی بر پایه‌ اسلام استوار کردند و به کشور حیات بخشیدند. وضعیت کشور پیش از پیروزی انقلاب اسلامی شبیه به یک مُرده بود؛ بدین معنا که عموم مردم از صحنه‌های سیاسی و اجتماعی دور بودند و به ندرت روشنگری‌ها و تبیین‌هایی صورت می‌گرفت.

مدرسی‌یزدی همچنین گفت: مردم پیش از پیروزی انقلاب اسلامی نسبت به تصمیمات کشور اطلاعی نداشتند و نمی‌توانستند در تصمیم‌گیری‌ها نقشی داشته باشند. در چنین وضعیتی دشمنان هر چیزی می‌خواستند انجام می‌دادند؛ استکبار به دولت‌های دست‌نشانده خود تا آن اندازه اجازه دخالت در امور کشور می‌دادند که با منافع آنها تضادی نداشته باشد. 

وی عنوان کرد: پیش از انقلاب، ارزش‌های دینی و انسانی مردم نادیده گرفته می‌شد و بلکه در بسیاری از مسائل اسرائیلی‌ها و اعضای فرقه ضاله بهائیت نقش‌آفرین و تصمیم‌گیر اصلی بودند؛ شریان عمده دولت در دست بهائی‌ها و أمثال آنها بود و در ارتش و اقتصاد نفوذ داشتند. آن‌ها برنامه‌هایشان را به مردم تحمیل می‌کردند.

این عضو فقیه شورای نگهبان در ادامه بیان کرد: استکبار برای اینکه این طعمه لذیذ را دوباره در اختیار قرار بگیرد، تلاش‌های بسیاری انجام داده و می‌دهد، اما علی‌رغم همه توطئه‌ها کشور حفظ شده و در بسیاری از حوزه‌ها پیشرفت‌های چشم‌گیری داشته است.

وی البته به برخی کمبودها و مشکلات هم اشاره و تاکید کرد که در پدید آمدن بسیاری از مشکلات توطئه‌ها و فشارهای دشمنان نقش داشته است.

رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات در بخش پایانی صحبت‌هایش گفت: یکی از دستاوردها و ویژگی‌های مهم انقلاب اسلامی، انتخابات و انتخاب مهمترین ارکان نظام توسط مردم است.

مدرسی‌یزدی بیان کرد: تلاش داریم تا انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری با رعایت کامل قانون و اصل بی‌طرفی و در راستای راهبردهای اعلامی رهبر معظم انقلاب برگزار شود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها