کد خبر: 702433
تاریخ انتشار :

نگاه تحلیلگر/گفت‌وگوی «نامه‌نیوز» با میرسلیم

در خوشبینانه‌ترین حالت 2 فهرست اصولگرا خواهیم داشت

فعال سیاسی اصولگرا گفت: در خوشبینانه ترین حالت دو فهرست از اصولگرایان خواهیم داشت که در کل به نظرم بیشتر از 2 فهرست خواهد شد.

در خوشبینانه‌ترین حالت 2 فهرست اصولگرا خواهیم داشت
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه نیوز: انتخابات مجلس در دوره دوازدهم بیشتر صحنه وزن کشی جریانات اصولگرا خواهد بود، اصلاح طلبان هنوز تصمیمی برای ورود به صحنه رقابت نگرفتند، اعتدالی ها نیز دنبال مجموعه هایی برای ائتلاف هستند اما اصولگرایان آنقدر به لحاظ نامزد سرمایه دارند که پیش بینی شکل گیری رقابت اصلی بین مجموعه های اصولگرا روز به روز تقویت می شود.

سیدمصطفی میرسلیم در گفت‌وگو با نامه نیوز درباره تصمیم انتخاباتی اصلاح طلبان گفت: اصلاح طلبان شرایط خیلی مناسبی ندارند چون هنوز اشتباهات، ضعف ها و خسارات آنها در دوره حکمرانی شان از حافظه مردم کنار نرفته است. آثار عملکرد نامطلوب اصلاح طلبان امروز داریم با نجابت تحمل می کنیم.

وی افزود: احتمال آنکه اصلاح طلبان با جرأت به انتخابات ورود کنند کم است اما از نظر سیاسی باید توجه کرد در تهران قدرت آرای خاکستری زیاد است. در تهران 70 درصد آرا متعلق به قشر خاکستری جامعه است اگر این آرا متمایل به جریان اصلاحات شوند علیرغم عملکردی که اصلاح طلبان در زمان حکمرانی شان داشتند، می توانند آرایی را برای خودشان کسب کنند. البته این اتفاق نیز بعید به نظر می رسد.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه درباره آرایش انتخاباتی مجموعه های اصولگرا نیز یادآور شد: هنوز تکلیف آنکه در تهران چند فهرست انتخاباتی از جریان اصولگرا داشته باشیم مشخص نیست. خوب بود که همه اصولگرایان می توانستند به یک فهرست واحد برسند اما این میسّر نمی شود. در خوشبینانه ترین حالت دو فهرست از اصولگرایان خواهیم داشت که در کل به نظرم بیشتر از 2 فهرست خواهد شد.

وی درباره میزان توفیق فهرست شورای وحدت در تهران اظهار کرد: حتما از فهرست شان کسانی رأی خواهند آورد.

میرسلیم درباره سرلیستی محمدرضا باهنر در شورای وحدت گفت: احتمالا همین اتفاق می افتد. آقای باهنر 28 سال در مجلس شورای اسلامی بود. شخصیتی شناخته شده و صاحب نام در جامعه است و منطق خوبی دارد که در مجموع رتبه خوبی هم به دست خواهد آورد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها