کد خبر: 702873
تاریخ انتشار :

«نامه نیوز» گزارش می‌دهد /

سیاسیون در راهپیمایی 22 بهمن چه گفتند

در این گزارش نگاهی داریم به مصاحبه چهره‌های شاخص سیاسی در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن؛ از روسای قوا تا مقامات سابق و فعالان سیاسی اصلاح طلب و اصولگرا.

سیاسیون در راهپیمایی 22 بهمن چه گفتند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

نامه نیوز - راهپیمایی 22 بهمن مثل هر سال با حضور گسترده مردم و مسئولان برگزار شد. در این گزارش نگاهی داریم به مصاحبه چهره‌های شاخص سیاسی در حاشیه این مراسم؛

 

محسنی اژه‌ای: انقلاب به مردم سرافرازی و آزادی داد

رئیس قوه قضاییه گفت: این انقلاب به مردم سرافرازی و آزادی داد و دست بیگانگان را از همه جهات کشور قطع کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه در راهپیمایی ۲۲ بهمن در اصفهان اظهار کرد: این انقلاب با تکیه بر اسلام ناب و ایمان رهبرش به عمل کامل به قرآن پیروز شد. امام (ره) وقتی هنوز نظام شاهنشاهی مستقر بود وارد کشور شد. امام (ره) در اولین سخنرانی آن جمله تاریخی را گفت که «من به پشتوانه این ملت دولت تعیین می‌کنم، من توی دهن این دولت می‌زنم»؛ این اگر معجزه نبود یک شبه معجزه بود.

وی گفت: به دنبال انقلاب اسلامی ایران بسیاری از مردم بیدار شدند و بیداری‌ها رخ داد. نظام سلطه یک سال و نیم از انقلاب نگذشته بود که یک جنگ تمام عیار بر ایران اسلامی تازه انقلاب کرده تحمیل کرد.

محسنی اژه‌ای بیان کرد: ۴۵ سال گذشته است، مردم مشکلات دارند و از لحاظ معیشت در تنگنا هستند، اما چه کسی هر سال این مردم را در سالگرد پیروزی انقلاب بیرون می‌آورد؟ این را از خدا بدانیم.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: ۴۵ سال گذشته است و مردم برای تعیین سرنوشت خودشان در همه صحنه‌های انتخابات حضور داشته‌اند. مشکلات اقتصادی با حضور مردم قابل حل است. این مردم برای تعیین سرنوشت‌شان در همه صحنه‌ها حضور پیدا می‌کنند.

محسنی اژه‌ای گفت: این انقلاب در این مقطع عطیه الهی بود؛ این انقلاب برای ایران نه برای دنیا عطیه بود. این انقلاب به مردم سرافرازی و آزادی داد و دست بیگانگان را از همه جهات کشور قطع کرد.

وی بیان کرد: توطئه امروز دشمن ترکیب مسائلی از ناامنی داخلی، فشار بر مسائل ارزشی، فرهنگی و فشار اقتصادی برای خارج کردن مردم از میدان است. امروز مسئولان نظام و بنده بیشترین دِین را به اسلام و تک تک مردم ایران اسلامی دارم. مساله روز ما مساله اقتصاد و معیشت مردم است.

رئیس قوه قضاییه گفت: در ذیل مساله اقتصاد باید برای اشتغال، تولید و حمایت از سرمایه‌گذاری نیز کار شود. بدون حمایت از سرمایه‌گذاری و تولید رفع بیکاری ممکن نیست. فرهنگ لطمه بخورد اقتصاد، امنیت و عدالت لطمه می‌خورند. باید دست به دست هم بدهیم که بتوانیم مشکلات را حل کنیم.

 

قالیباف: نباید گفتمان انتخابات براساس قبیله‌گرایی شکل گیرد

محمدباقر قالیباف امروز (۲۲ بهمن ماه) در پایان مراسم راهپیمایی سالروز پیروزی انقلاب در حرم مطهر رضوی (ع) با بیان اینکه امام خمینی (ره) امام تحول بود و جز برای خدا کاری نمی‌کرد، اظهار کرد: امام در مقطعی از تاریخ که معنویت از جوامع رخت بر بسته بود، اسلام را احیا کرد و بیش از گذشته به امت اسلامی عزت داد.

وی ادامه داد: حدود نیم‌ قرن از انقلاب می‌گذرد و خوشحالیم مانند همیشه باز مردم در این روز به میدان آمدند و با آرمان‌ها بیعت کردند. این روز در تاریخ بی‌نظیر است، زیرا مردم ما در این دوره معاصر هیچ‌گاه مانند بهمن ۵۷ احساس یک ملت بودن نداشتند دوست و دشمن این را می‌دانند که هویت ملی با پیروزی انقلاب معنا شد. پیش از این نه‌چندان احساس ملت بودن داشتیم و نه احساس می‌کردیم سرنوشت‌مان به دست خودمان تعیین می‌شود.

رئیس مجلس با بیان اینکه احیای هویت ملی با انگیزه دینی و پرچمداری امام به‌عنوان یک رهبر الهی انجام شد، گفت: این امام بود که هم مردم ایران را باور کرد و هم آنها را به خودباوری رساند. امام براساس عقلانیت دینی و سنت‌های الهی توانست چنین کند. این کاری مبارک بود که ایران را قوی و زنده کرد، وگرنه کدام انقلابی در جهان می‌تواند با کنار زدن نظام قبلی و در کمتر از دو سال، مورد سنگین‌تر هجمه‌های دشمن قرار گیرد و پیروز شود.

قالیباف ادامه داد: در سال ۱۹۷۹ میلادی و در زمان پیروزی انقلاب، جهان دارای نظم دوقطبی بود و تمام عرصه‌های سیاسی، اقتصادی  نظامی و فرهنگی در سیطره شوروی و آمریکا قرار داشت. هر پدیده‌ای در این کره خاکی تنها با حمایت یکی از این دو ابرقدرت به وقوع می‌پیوست. در این شرایط، تنها انقلاب اسلامی بود که با تکیه بر سنت‌های الهی شکل گرفت و پیروز شد. در تهاجم نظامی به ایران، شرق و غرب باهم متحد شدند و با استفاده از تجهیزات آمریکا و شوروی به ما حمله شد. اما ما هشت سال مبارزه کردیم و این افتخار برای اسلام باقی ماند. این هنر امام بود که براساس نگاه عمیق به اسلام و باور عمیق به مردم یک جریان قوی درست کرد که از دلش یک نظم جدید شکل گرفت. امام جامعه را با اصالت دینی پیوند داد و همین نقطه اوج و رمز موفقیت و پیروزی انقلاب اسلامی بود.

وی اضافه کرد: امام در دوران رهبری خود در یک دهه نخست انقلاب، هرطور توانست ما را به دو مفهوم کلیدی «توحید کلمه» و «کلمه توحید» توجه داد. این دو مفهوم یعنی ایمان دینی و انسجام ملی. اگر دین نتواند یک نظم عمومی برقرار کند، یا اگر انسجام ملی بر محور دین شکل نگیرد، کشور ما ضعیف خواهد شد.

رئیس مجلس با بیان اینکه رهبری بیانیه گام دوم را مانند مشعلی به دست ما دادند تا راه امام و رمز پیروزی را گم نکنیم‌، گفت: طبق موضوعاتی که در این بیانیه مطرح شده است، حکومت بدون آرمان یا بدون کارآمدی در تحقق آرمان‌ها برای ما اصالت ندارد. نباید فلسفه انقلاب را گم کنیم، وگرنه مسئولیت خود را انجام نداده‌ایم. رمز ماندگاری انقلاب اسلامی توحید کلمه و کلمه توحید است. این یک معیار معتبر به دست ما می‌دهد. مسائل روزمره در جای خود مهم است، اما نباید ما را از فلسفه انقلاب جدا کند.

قالیباف با بیان اینکه امروز ما بین بایدهای انقلاب و واقعیات فاصله داریم، افزود: این ناشی از فاصله گرفتن از ارزش‌های دینی بین مسئولان و نخبگان جامعه است. ما باید طوری نقش‌آفرینی و مدیریت کنیم که مردم در متن تمام امور قرار گیرند، کما اینکه در جنگ نیز چون مردم حضور داشتند، پیروز شدیم. اگر غیر از این عمل کنیم، از ریل انقلاب خارج می‌شویم‌. باید جبران گذشته کنیم و بدانیم انقلاب ما زنگ شروع تحول بود، نه نقطه پایان تحول.

وی بیان کرد: امروز مردم بیش از مسئولان ارزش انقلاب را درک کرده‌اند و اگر سختی‌ها را تحمل می‌کنند، به‌خاطر راه مقدس و عزیزی است که پیش داریم و همه باید صادقانه پای کار انقلاب باشیم. ما مسئولان بدانیم مدیون مردمیم و باید با همه توان به خدمت مردم بپردازیم و توجه کنیم که عدم رعایت حقوق مردم، مواخذه الهی را به دنبال خواهد داشت.

رئیس مجلس با تاکید بر اینکه اگر می‌خواهیم در چله دوم انقلاب قدم‌های درستی برداریم، باید بین اصول انقلاب توازن را رعایت کنیم، گفت: اصول انقلاب به تعبیر رهبر انقلاب عبارت است از عقلانیت، معنویت و عدالت. این سه اصل در شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی تجلی یافته است.

مردم با حضور در انتخابات به دست خودشان خطاها را تصحیح کنند

قالیباف با بیان اینکه در هر نقطه‌ای از حرکت بایستیم، پس‌روی خواهیم داشت، اظهار کرد: به همین دلیل همواره می‌گوییم محافظه‌کاری قتل‌گاه انقلابی‌گری است. یکی از بزرگترین خطرهای تحول انقلاب، رکود و تحجر است. رکود و تحجر در تضاد با عقلانیت دینی، عدالت و معنویت است. باید براساس بیانیه گام دوم و تحولی که رهبر انقلاب در آغاز سال گفتند، با قدرت حرکت کنیم. مردم همه سختی‌ها را برای اعتلای کشور خود تحمل کردند و انتخابات یک فرصت تحول‌آفرین است که از دست نمی‌دهند. انتخابات نباید عرصه رقابت نامزدها و فهرست‌ها باشد، بلکه باید درباره کارهای تحول‌ساز روی ریل انقلاب و به نفع مردم گفتمان انجام شود، نه بر اساس قبیله‌گرایی که باعث می‌شود رقابت به جای مشارکت باعث دلزدگی مردم از قدرت‌طلبی مسئولان شود.

وی ادامه داد: بیانیه گام دوم به ما می‌گوید انقلاب اسلامی همواره دارای انعطاف و آماده تصحیح خطاهای خویش است. انتخابات یک فرصت و یک پنجره طلایی است تا مردم به دست خودشان خطاها را تصحیح کنند و سرنوشت خود را رقم زنند. البته دشمنان در تلاشند در راستای مبارزه با انقلاب و فشار بر مردم عمل کنند.

رئیس مجلس همچنین با بیان اینکه برنامه هفتم توسعه قابل اجراست، اضافه کرد: این برنامه می‌تواند بخش قابل توجهی از تحول را در عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی رقم زند و یک چشم‌اندازی است که براساس آن باید هر سه قوه و تمام مردم و بخش خصوصی دست در دست هم دهند تا مشکلات حل شود. این برنامه این ظرفیت را دارد که با اجرای دقیق آن، به ثبات اقتصادی برسیم‌. ما انقلاب را نعمت الهی می‌دانیم و شکر این نعمت این است که تا تحقق نقطه تحولی، لحظه‌ای آرام ننشینیم.

انتهای پیام

 

لاریجانی: ملت ایران می‌خواهد مشکلاتش را خودش حل کند

رئیس پیشین مجلس با بیان اینکه راهپیمایی ۲۲ بهمن همبستگی ملی را در کشور بالا می‌برد، گفت: حضور مردم در این راهپیمایی نشان می‌دهد که ملت ایران می‌خواهد مشکلات داخلی و خارجی را خودش حل کند.

 علی لاریجانی در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ به مناسبت چهل‌وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: ۲۲ بهمن جشنی است که مربوط به خود ملت ایران است، مربوط به نهادها نیست بلکه مربوط به بطن مردم است.

وی افزود: راهپیمایی ۲۲ بهمن هم همبستگی ملی را در کشور بالا می برد و هم نشان می دهد ملت ایران ملت زنده، پویا و پرتحرکی است که می‌خواهد مشکلات داخلی و خارجی را خودش حل کند و این پیام خیلی مهمی است.

لاریجانی همچنین درباره حضور مردم در انتخابات گفت: حضور گسترده مردم در انتخابات خیلی مهم است. انتخابات از مسائلی است که حق مردم است و نباید از حقشان صرف نظر کنند و حتی اگر کاستی‌هایی هم وجود دارد ولی نباید از این حق بگذرند.

 

معاون اول رئیس جمهور: مردم برای حل مشکلات در انتخابات به صحنه بیایند

معاون اول رئیس جمهور گفت: مردم صاحب انقلاب هستند و اکنون که دشمن هرچه در توان داشته بکار بسته و دیگر تیر جدیدی در ترکشش ندارد، مردم باید مانند همیشه، در انتخابات پیش رو نیز به صحنه بیایند و مثل حماسه حضور راهپیمایی امروز، قدرت رأی و انتخاب خود را به نمایش بگذارند.

محمد مخبر در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: ایران عزیز با همه سختی ها سربلند ایستاده و دشمن امروز با دیدن این سطح از پیشرفت و اقتدار حیرت زده، مسیر جمهوری اسلامی را رصد می کند.

مخبر افزود: مردم پیرو راه حضرت امام و پشت سر رهبری معظم انقلاب هستند و این یعنی مشروعیت نظام سال به سال و نسل به نسل بیشتر می شود.

معاون اول رئیس جمهور همچنین درباره ضرورت مشارکت مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: انقلاب ما مردمی است؛ ایجاد این انقلاب مردمی بوده و ادامه و حفظ آن نیز با حضور مردم خواهد بود. صاحب این انقلاب مردم هستند و رأی آنها در پیشبرد امور موثر است.

وی افزود: تمام مسئولین منتخب مردمند و وقتی مردم در صحنه انتخابات، راهپیمایی و ... حضور داشته باشند؛ با مشارکت آنها و با انتخاب و هوشمندی ایشان، مشکلات هم قابل حل است. باید بدانیم که تنها راه عبور از مشکلات، حضور مردم در صحنه است، حال چه صحنه راهپیمایی و چه صحنه انتخابات باشد.

معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: به لطف خدا پیروزی با مردم است و آینده کشور روشن خواهد بود.

محمد مخبر درباره اولویت‌های مجلس آینده گفت : به تعبیر حضرت امام، مجلس در رأس امور است، بنابراین مجلس واقعاً می‌تواند در تغییر و بهبود امور موثر باشد. یک مجلس خوب، انقلابی و در خط نظام و رهبری می‌تواند اوضاع را تغییر داده و موثر واقع شود.

مخبر همچنین با اشاره به آینده رو به پیشرفت کشور گفت: دولت سیزدهم خود را وقف مردمی کرده است که ولی نعمت انقلاب اسلامی اند و یقین دارم با تلاشی که در حال انجام است، آینده برای ایران و جوانان عزیز بسیار روشن است. تمام همت ما در دولت، خدمت به مردمان ایران عزیز و رفع مشکلات در تمام حوزه هاست.

 

خامنه‌ای: حضور مردم در راهپیمایی نشانه علاقه به کشور و انقلاب است

دبیر کل مجمع نیروهای خط امام گفت: پیام حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشانه علاقه به کشور و انقلاب است.

سید هادی خامنه‌ای در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ به مناسبت چهل‌وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی درباره پیام حضور مردم در این راهپیمایی اظهار کرد: پیام این است که به کشور و انقلابشان علاقه دارند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب اضافه کرد: این نشان می‌دهد که مردم از تمامیت ارضی، استقلال، توسعه و قدرت دفاع کشور حمایت می‌کنند.

 

دولت در خدمت‌رسانی خسته نمی‌شود

علی بهادری جهرمی امروز، ۲۲ بهمن در تجمع پایانی راهپیمایی ۲۲ بهمن در شیراز گفت: مردم انقلابی و همیشه در صحنه ایران در هر مناسبت مذهبی و ملی، جهان را انگشت به دهان نگه می‌دارند و همه مسئولان را با حضور همیشگی خود در صحنه شرمنده می‌کنند.

وی تصریح کرد: ملت ایران همواره در صحنه‌های دفاع از انقلاب اسلامی به صورت خانوادگی حضور دارند و مشت محکمی بر دهان کسانی می‌زنند که چشم ندارند رشد و پیروزی کشورشان را ببینند.

بهادری جهرمی با یادآوری اینکه ۴۵ سال از پیروزی انقلابی می‌گذرد که امام راحل با آن نفس مسیحایی خود پیشگام، راهبر و هدایتگر آن شدند، گفت: ملت ایران در مسیری که امام مشخص کردند ایستادند تا به جهانیان بگویند ما ملتی متمدن هستیم و اجازه نمی‌دهیم تا دیگران برای ما تعیین تکلیف کنند.

سخنگوی دولت با تأکید بر اینکه ملت ایران، ملت حافظها، سعدی‌ها، فردوسی‌ها و حاج قاسم‌ها هستند که اجازه نمی‌دهند کسی برای آنان تعیین تکلیف کند که در چه حوزه‌ای ورود کرده یا نکنند، گفت: ما ملتی نیستیم که از جای دیگر برایمان تصمیم بگیرند و به سردمداران ما دیکته کنند و آن‌ها را وامدار خود داشته باشند.

وی با بیان اینکه ۴۵ سال تمام قد تمام مقابل مستکبران عالم و صاحبان قدرت‌های مادی، نظامی و اقتصادی ایستادیم، گفت: دشمنان ۴۵ سال ملت ایران را تحریم کردند اما این تحریم‌ها نتیجه عکس داد. به عنوان مثال همواره تلاش کردند تا ما در صنعت فضایی پیشرفت نکنیم اما نتیجه آن شد که امروز ایران یکی از رقبای اصلی غرب در این صنعت است زیرا این مردم عزم کردند خودشان برای خود تصمیم گرفته و آینده خود را رقم بزنند.

سخنگوی دولت بیان کرد: این مردم نشان دادند که در مقابل تلاش‌های مستکبران که می‌خواهند کشور ایران پیشرفت نکند، می‌ایستند و صنایع مختلف نانو، تکنولوژی‌های روز و پیشرفته همواره تلاش می‌کنند تا به موفقیت دست یابند به طوری که امروز کشورمان رکورددار رشد علمی می‌شود.

بهادری جهرمی اظهار کرد: مستکبران عالم تمام تلاش خود را برای تحریم ایران انجام دادند اما نتیجه این شد که خودشان اعلام کردند تحریم‌ها دیگر اثر ندارند.

وی با بیان اینکه نتیجه ۴۵ سال رویارویی ملت ایران با مستکبران عالم چیزی جز از بین رفتن هیمنه پوشالی مستکبران نبوده است، مثال آن را وقایع و جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین عنوان کرد و گفت: زمانی فقط ایرانیان جرأت مقابله با امثال ایالت متحده و رژیم صهیونیستی داشت و در سازمان ملل متحد حقایق نسل‌کشی صهیونیست‌ها در فلسطین را اعلام می‌کردند اما امروز به مرحله‌ای رسیده است که اگر نماینده صهیونیست‌ها بخواهد در سازمان ملل متحد صحبت کند، عموم افراد حاضر، جلسه را ترک می‌کنند.

سخنگوی دولت با تأکید بر اینکه امروز دیگر آبرویی برای امثال ایالت متحده و رژیم صهیونیستی که سال‌ها تلاش در ظاهرسازی می‌کردند که مدافع حقوق زنان هستند، نمانده است، گفت: اگر امروز طوفان‌الاقصی شکل می‌گیرد به دلیل آن است که ملت ایران با حمایت‌های خود به آن‌ها جرأت طوفان‌الاقصی را داده است.

وی گفت: دست یکایک ملت ایران بوسیدنی است و قدم‌های آنان را باید بوسید که این‌گونه علی‌رغم همه مشکلاتی وجود دارد، پای نظام و انقلاب خود ایستاده‌اند. همه واقف هستیم و می‌دانیم وقتی جنگی علیه ما درحوزه اقتصادی، رسانه‌ای، شناختی و افکار عمومی و بین‌المللی و دیپلماتیک به راه می‌اندازند، مشکلاتی داریم اما این ملت در برابر این سختی‌ها نه تنها خم نشده بلکه مستحکم‌تر شدند و هر سال حضورشان را در مراسم و مناسبت‌های ملی و مذهبی پررنگ‌تر می‌بینیم و حتی این حضور آن‌ها نوآوری‌هایی به همراه دارد.

بهادری جهرمی در ادامه مثال‌هایی در این رابطه زد و اظهار کرد: دشمنان تلاش زیادی علیه ملت ایران کردند؛ می‌خواستند ملت ایران و عراق را مقابل هم قرار دهند اما این ملت با حضور در راهپیمایی اربعین حسینی، این نقشه آنان را برباد دادند. می‌خواستند با تحریم‌ها ایران را زمین‌گیر کنند اما ایران امروز جزو ۵ کشور برتر دارای صنایع فضایی است و از فضا آنان را رصد می‌کند. می‌خواستند توقف اقتصادی برای کشور ایجاد کنند اما بعد از چند سال گفتند تحریم‌ها دیگر بی‌اثر شد. به جهان گفتند ایران باید منزوی باشد اما در سال ۱۴۰۱ ایران رکورددار تجارت خارجی شد آن هم در اوج تحریم‌ها و خروج غربی‌ها از برجام.

سخنگوی دولت مجدداً جنایات صهیونیست‌ها را محکوم کرد و گفت: جوانان غیور حماس امروز، تمام هیمنه پوشالی غرب را به هم ریخته است و امروز صهیونیست‌ها تلاش می‌کنند تا آبرویی برای خود بخرند. اکنون بیش از ۱۰۰ روز شده است که حماس در برابر آن‌ها مقاومت می کند اما زورشان به حماس نمی‌رسد و در مقابل بیمارستان‌ها را بمباران می‌کنند.

وی در ادامه ایام‌الله دهه فجر را فرصتی دانست تا بیشتر قدر مردم را دانست و گفت: این ایام بهانه‌ای است تا هم دولتمردان هم مردم با آرمان‌های امام که شعار استقلال، آزادی و جمهوریت و اسلامیت می‌داد تجدید میثاق کنند.

بهادری جهرمی، کلید حل همه مشکلات را تنها در اتکا و اعتماد به مردم به پشتوانه وعده‌های خدا دانست و گفت: دو تجربه ۸ ساله در گام اول انقلاب برای مدیریت کشور داریم. یکی تجربه ۸ سال دفاع مقدس است که به مردم و بسیج مردمی اعتماد کردیم و در برابر شرق و غربی که پشت سر صدام ایستاده بودند، ایستادیم و حتی یک وجب خاک خود را از دست ندادیم و نتیجه آن هم پیروزی شد که هنوز که از تجارب دفاع مقدس استفاده می‌کنیم اما تجربه دیگر مربوط به ۸ سالی است که گفتیم با غرب مذاکره، گفت‌وگو و معامله کنیم.

سخنگوی دولت با بیان اینکه مشاهده کردیم که غرب وعده داد، امضا کرد و تصویب کرد اما حتی به یک وعده خود عمل نکرد، گفت: این تجربه را داریم که به جای اتکا به مردم، می‌توان به امضای کری و وعده‌های ایالت متحده و دولتهای اروپایی اعتماد کرد اما اگر به آنان اعتمادی بود که وضعیت زنان و کودکان غزه این نبود.

وی با تصریح اینکه ملت ایران از تجربه هر دو دوره ۸ ساله درس عبرت گرفته است و این درس‌ها موجب قوام‌بخشی به حرکت و سرعتش به سمت پیشرفت می‌شود، گفت: مسیری که دولت سیزدهم در پیش گرفته است، مسیر بازگشت به مردم و اعتماد به آنان و همکاری با مردم و کمک گرفتن از آنان است. دولت و مردم در کنار هم برای حل مسائل اقتصادی و اولویت‌های کشور تلاش می‌کنند.

بهادری جهرمی با بیان اینکه اگر در مسائل کشاورزی مسئله داریم، وقتی با مردم و کشاورزان همکاری می‌کنیم در تولید و فروش گندم رکورددار می‌شویم، گفت: دولت سیزدهم عهد کرده است که خادم مردم باشد و این را وظیفه و تکلیف شرعی و قانونی خود می‌داند که خادم مردم باشد و در این مسیر تمام تلاش خود را می‌کند.

وی یکی از اقدامات دولت را به سرانجام رساندن، طرح‌های نیمه‌کاره عنوان کرد و گفت: اگر زمانی در کشورمان برق و گاز در زمان‌های اوج مصرف قطع می‌شد، امروز دیگر چنین اتفاقی نمی‌افتد و امیدواریم بتوانیم تنش‌های آبی را هم با همکاری مردم حل کنیم.

سخنگوی دولت در پایان تأکید کرد: دولت در خدمت‌رسانی به مردم نه تنها خسته نمی‌شود بلکه هر خدمتی انجام می‌دهد و انرژی و توان می‌گیرد تا مشکلات را حل کند و این را وظیفه خود می‌داند.

 

فتاح: ما مسئولان باید مردمی باشیم/ حضور مردم انقلاب و نظام را بیمه می کند

رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با بیان اینکه مردم با همه سختی ها و مشکلات همیشه در صحنه حضور دارند، گفت: ما مسئولان باید مردمی باشیم و خود را به مردم نزدیک کنیم.

پرویز فتاح در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن و در جمع خبرنگاران با اشاره به جشن چهل و پنج سالگی انقلاب گفت: مانند همیشه مردم ما از سال۵۷ تاکنون حقیقتا پای نظام و انقلاب بوده و هستند.‌  مردم وظیفه خود را می دانند و ما مسئولان هستیم که باید به مردم توجه کنیم و مردم با همه سختی ها و مشکلات و اتفاقات در صحنه حضور دارند. 

رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) افزود: مردم در مکتب حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری هستند و ما مسئولان باید مردمی باشیم و خود را به مردم نزدیک کنیم و از آنها دور نشویم.

فتاح با اشاره به شرایط و مشکلات اقتصادی موجود تاکید کرد: ان شا الله شرایط هم بهتر شود که این انتظار قابل دسترس است و بالا نیست زیرا بهبود شرایط حق مردم است. حضور مردم در صحنه های مختلف، انقلاب و نظام را بیمه می کند و ما و سایر مسئولان قطعا شرمنده حضور مردم هستیم که وقتی می بینیم مردم با حضور مشکلات می آیند وظایف مسئولان سنگین تر می شود.
 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها