کد خبر: 702961
تاریخ انتشار :

نگاه تحلیلگر/ گفت‌وگوی «نامه نیوز» با احمد مازنی

تشکیل ائتلاف اصلاحات، اعتدال و اصولگرایان معتدل در تهران

عضو جامعه روحانیون مبارز گفت: نام ائتلاف هنوز مشخص نیست اما عناوینی همچون منتقدان وضع موجود، نه به حاکمیت یکدست یا آرای اعتراضی پیشنهاد شدند که باید دید در نهایت چه عنوانی انتخاب می شود.

تشکیل ائتلاف اصلاحات، اعتدال و اصولگرایان معتدل در تهران
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

نامه نیوز - بیانیه 110 فعال سیاسی اصلاح‌طلب و تاکید بر اهمیت نگذشتن از حق رای ، تقابل آشکاری با مواضع جبهه اصلاحات دارد که حاکی از بروز اختلافات قابل توجه در این جریان سیاسی است. حرف گروه حامی عدم مشارکت در انتخابات مشخص است و با توجه به بهانه‌هایی مثل نداشتن نامزد و اتهام رقابتی نبودن انتخابات حاضر نیستند که خود را در معرض رای مردم گذاشته و به چالش بکشند. گروه دوم اما علی‌رغم همه ریزش رای که سبد اصلاح‌طلبان داشته حرف از ورود به انتخابات می‌زنند.

حجت الاسلام احمد مازنی در گفتگو با خبرنگار نامه نیوز درباره بیانیه 110 فعال اصلاح طلب برای اهمیت مشارکت در انتخابات مجلس گفت: خودم از امضاکنندگان این بیانیه هستم. جبهه اصلاحات حق داشت آن بیانیه را بدهد چون برگزارکنندگان انتخابات فضای رقابت را محدود و جو ناامیدی را بر جامعه حاکم کردند اما در عین حال معتقدم نباید از صندوق رأی فاصله بگیریم.

وی افزود: هر مقدار فرصت برای مشارکت فراهم است باید از همان فرصت برای رقابت و حضور در انتخابات استفاده کنیم. در بین کاندیداهای تأییدصلاحیت شده هستند کسانی که با حاکمیت یکدست و این وضعیت فلج اقتصادی موافق نباشند و راهکار برای حل مشکلات داخلی و سیاست خارجی دارند. ما با ذره بین دنبال شناسایی این افراد هستیم چون نباید اجازه دهیم هر روز بیش از دیروز برای مردم محدودیت ایجاد کنند.

این فعال اصلاح طلب اظهار کرد: وقتی اغلب کاندیداها از یک جریان سیاسی باشند و لیست ها نیز فقط در اسم تفاوت کنند؛ این به صلاح کشور نیست. معتقدیم لیست متفاوتی می تواند تهیه شود و به تعداد کرسی ها یا در حد ظرفیت‌مان بتوانیم از فرصت انتخابات برای تغییر وضع موجود بهره بگیریم و قطعا نتیجه را نیز مردم تعیین می کنند.

وی با بیان اینکه مردم از رفتارها و وعده های بی عمل رنجورند، افزود: با وجود این رنجوری، راه حل، دور شدن از صندوق رأی نیست. البته راهبردها در جبهه اصلاحات تعریف شده است؛ در تهران لیستی با عنوان جبهه اصلاحات داده نمی شود اما مسئولیت تصمیم گیری درباره سایر حوزه های انتخابیه به شوراهای هماهنگی اصلاحات استان ها واگذار شده است.

عضو مجمع روحانیون مبارز اظهار کرد: با احترام به تصمیم جبهه اصلاحات، به جریانات منتقد دولت که علاقمند به مشارکت هستند توصیه داریم متفرق در صحنه حاضر نشوند چون تفرق آنها حتما به ضرر ملت ایران است. امیدواریم این جریانات با هم ائتلاف کنند و در قالب ائتلاف وارد انتخابات شوند.

مازنی افزود: لیست تهران به نام اصلاحات نخواهد بود اما نامزدهای اصلاح طلب، اصولگرایان معتدل همچون آقای مطهری و حزب اعتدال و توسعه هم اکنون برای ائتلاف تلاش می کنند و امیدواریم بتوانیم فهرستی را ارائه دهیم. هدف آن است که آرای اعتراضی و منتقد وضع موجود در تهران را در یک سبد قرار دهیم. البته نام ائتلاف هنوز مشخص نیست اما عناوینی همچون منتقدان وضع موجود، نه به حاکمیت یکدست یا آرای اعتراضی پیشنهاد شدند که باید دید در نهایت چه عنوانی انتخاب می شود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها