کد خبر: 703943
تاریخ انتشار :

حماس و جهاد اسلامی: عملیات قدس پاسخ طبیعی به جنایات اسرائیل است

جنبش‌های جهاد اسلامی و حماس فلسطین عملیات ضد صهیونیستی صبح امروز (پنج‌شنبه) در قدس اشغالی را تبریک گفتند.

حماس و جهاد اسلامی: عملیات قدس پاسخ طبیعی به جنایات اسرائیل است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ایسنا، در بیانیه جنبش حماس در این باره آمده است: ما عملیات قهرمانانه قدس اشغالی را که پاسخی طبیعی به جنایات، کشتارها و جنایات اشغالگران در غزه و کرانه باختری است، تبریک می‌گوییم. 

براساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «وفا»، حماس در این بیانیه تاکید کرد: نفوذ اشغالگران به قدس و برنامه‌ریزی آنها برای جلوگیری از رسیدن نمازگزاران به مسجد الاقصی در ماه رمضان امنیت را برای دشمن به ارمغان نخواهد آورد.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد: عملیات تیراندازی که صبح امروز یک ایست بازرسی نظامی رژیم اشغالگر را در شرق قدس هدف قرار داد و باعث زخمی شدن تعدادی از سربازان و شهرک نشینان اشغالگر شد را تبریک می‌گوییم.

در این بیانیه آمده است: این عملیات در چارچوب حق مشروع مردم ما برای دفاع از مقدسات و سرزمین خود در برابر باند خونریز نازی رژیم صهیونیستی تا اخراج اشغالگران از سرزمین و میهن ما صورت می‌گیرد.

جهاد اسلامی فلسطین همچنین در بیانیه خود تاکید کرد: ما از ملت فلسطین در همه جا می‌خواهیم به راه مقاومت برای مقابله با نقشه‌های اشغالگران، مسلح کردن گله‌های شهرک نشینان، هدف قرار دادن مسجد مبارک الاقصی و محکوم کردن ریختن خون فلسطینی‌ها ادامه دهند. 

این بیانیه‌ها پس از آن صادر شد که منابع رسانه‌ای عبری صبح امروز در این باره اعلام کردند در عملیاتی در نزدیکی شهرک «معالیه ادومیم» در شرق قدس به سمت صهیونیست‌ها تیراندازی شد.

شبکه الجزیره در این باره گزارش داد که این عملیات منجر به کشته شدن ۲ صهیونیست و مجروح شدن هشت تن دیگر  شد. رسانه‌های رژیم صهیونیستی همچنین مدعی به شهادت رسیدن ۲ فلسطینی مجری این عملیات شدند. اورژانس رژیم اشغالگر همچنین از کشته شدن یک نظامی صهیونیست در این عملیات خبر داد.

از زمان آغاز عملیات فلسطینی طوفان الاقصی در هفتم اکتبر (۱۵ مهر ماه)، مناطق مختلف کرانه باختری از جمله قدس اشغالی هم شاهد عملیات‌های ضد صهیونیستی و همچنین تشدید تجاوزات صهیونیست‌ها بوده‌ است. در همین راستا، وزارت بهداشت فلسطین از بازداشت صدها فلسطینی در کرانه باختری از هفتم اکتبر تاکنون خبر داده است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها