کد خبر: 704125
تاریخ انتشار :

نگاه تحلیلگر/گفت‌وگوی «نامه‌نیوز» با منصور حقیقت‌پور

رقابت جدی بین لیست شورای وحدت، شورای ائتلاف و شریان

نماینده ادوار مجلس گفت: لیست صدای ملت نسبت به وضع موجود انتقاد دارد و حتما می خواهد تغییراتی در وضع موجود اداره کشور اتفاق بیفتد.

 رقابت جدی بین لیست شورای وحدت، شورای ائتلاف و شریان
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه نیوز: اعلام 3 فهرست انتخاباتی از جریان اصولگرا حکایت از یک رقابت درون اردوگاهی تنگاتنگ دارد و در این میان علی مطهری تمام تلاش خود را به کار گرفته تا لیستش به عنوان نماد منتقد وضع موجود نزد افکار عمومی شناخته شود.

منصور حقیقت پور در گفت‌وگو با خبرنگار نامه نیوز درباره اعلام فهرست های انتخاباتی در تهران گفت: یک وضعیت نامتقارنی را در صحنه رقابت شاهد هستیم، سئوال این است که چند نفر از نامزدهای جریان آقای قالیباف ردصلاحیت شدند و ردصلاحیت ها در جریان منتقد وضع موجود چه تعداد بود؟ اینجا تعیین کننده مردم هستند، اگر پای صندوق های رأی بیایند و مشارکت بالا را رقم بزنند، معادلات صحنه تغییر خواهد کرد.

وی لیست قالیباف را نماد تکرار وضع موجود خواند و افزود: متأسفانه نگذاشتند رقابت واقعی و متوازن رقم بخورد، مطمئنا اگر این اتفاق می افتاد، مشارکت پرشور مردم در انتخابات رقم می خورد. چهار روز مانده تا روز برگزاری انتخابات، یخبندان سیاسی را شاهد هستیم.

این فعال سیاسی یادآور شد: آیا نشانه ای در جامعه مشاهده می شود که مردم در تکاپوی ارزیابی فهرست های انتخاباتی باشند؟ علت آن است که دایره تأییدصلاحیت ها گسترده تر می شود، نامزدهای بیشتری می آمدند تحرک انتخاباتی انجام می دادند و صحنه را گرم و توجه مردم را به انتخابات جلب می کردند اما این فضا فراهم نشد چون امروز بیشتر نامزدهای حفظ وضع موجود در صحنه هستند و جریانات منتقد چنین ظرفیتی را ندارند.

وی درباره از پیش برنده بودن لیست قالیباف افزود: من نمی گویم این لیست از پیش برنده است، در حال حاضر رقابت جدی بین لیست های شورای وحدت، شورای ائتلاف و شریان وجود دارد اما اگر لیست صدای ملت به عنوان منتقد وضع موجود نزد مردم شناخته شود، در آن صورت معادلات تغییر خواهد کرد.

حقیقت پور اوضاع اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاست خارجی کشور را نامطلوب خواند و یادآور شد: لیست صدای ملت نسبت به وضع موجود انتقاد دارد و حتما می خواهد تغییراتی در وضع موجود اداره کشور اتفاق بیفتد اما اگر لیست آقای قالیباف رأی بیاورد یعنی تکرار و ادامه وضع موجود را شاهد خواهیم بود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها