کد خبر: 704492
تاریخ انتشار :

نگاه تحلیلگر/گفت‌وگوی «نامه‌نیوز» با کوشکی

رأی سفید مشکل کشور را حل نمی‌کند

فعال سیاسی گفت: درباره میزان و درصد مشارکت نگرانی ندارم، مردم هر زمانی حس کردند که حضورشان لازم است پای صندوق رأی آمدند.

رأی سفید مشکل کشور را حل نمی‌کند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه نیوز: بالاخره موعد برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی فرارسید و اهمیت مشارکت بالای مردم بر کسی پوشیده نیست. مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیرشان فرمودند «رای ندادن هیچ دستاورد و فایده‌ای ندارد».

محمدصادق کوشکی در گفت‌وگو با خبرنگار نامه نیوز درباره اهمیت مشارکت بالای مردم در انتخابات گفت: امروز منطقه دستخوش التهاب و بحران جنگ است. آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی در منطقه وارد جنگ با شده اند و مردم غزه، یمن، عراق و سوریه تحت خسارت و آسیب آتش افروزی های آنها قرار دارند.

وی شرایط منطقه را بی ثبات و ناامن خواند و افزود: شاید ارزان ترین و دردسترس ترین روش برای افزایش ثبات و امنیت کشور در منطقه و دور کردن کشور از بحران جنگ این است که انسجام و وحدت ملی را در قالب رزمایش انتخابات نشان دهیم. کافی است هر ایرانی نیم ساعت وقت بگذارد و پای صندوق رأی حاضر شود.

این تحلیلگر مسائل سیاسی خسارات بحران جنگ در منطقه را ملموس و قابل مشاهده خواند و اظهار کرد: هر لحظه امکان دارد این بحران دامن سایر مناطق منطقه را بگیرد هر چقدر میزان مشارکت بالاتر باشد، نیروی برای حرکت کشور به سمت استقرار و ثبات خواهد بود.

وی گفت: انتخابات دو وجه دارد یک وجه پیامدهای داخلی است، اینکه نامزدها با چه کیفیتی انتخاب شوند حتما روی معادلات داخلی و حل مشکلات کشور تأثیر می گذارد. وجه دیگر نیز آن است که در حوزه امنیت و دفاعی می تواند یک افزار کارآمد و در عین حال ارزان و بی هزینه و دردسترس باشد.

کوشکی با بیان اینکه کار عاقلانه ای نیست کسی پای صندوق رأی برود و سفید رأی دهد، افزود: رأی بی کیفیت مشکل کشور را حل نخواهد کرد. در مجموع درباره میزان و درصد مشارکت نگرانی ندارم، مردم هر زمانی حس کردند که حضورشان لازم است پای صندوق رأی آمدند اما قوانین موجود اجازه نمی دهد که ما یک انتخابات با کیفیت داشته باشیم که به نظر می رسد وقت اصلاح این قوانین فرا رسیده است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها