کد خبر: 705130
تاریخ انتشار :

ماموریت اصلی سفارتخانه‌های ایران «تحول» است

رئیس‌جمهور با تاکید بر اهمیت نقش سفرا در توسعه تعاملات اقتصادی و تجاری گفت: جمهوری اسلامی ایران با ظرفیت‌های کم‌نظیر خود دارای جاذبه‌های فراوانی برای کشورهای آسیایی، آفریقایی و آمریکای لاتین است و فعال‌سازی این ظرفیت‌ها برای تبادل با کشورهای دنیا همت و تلاش جدی و پیگیری‌های مستمر سفرای جمهوری اسلامی ایران را می‌طلبد.

ماموریت اصلی سفارتخانه‌های ایران «تحول» است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز  - پنجشنبه ۱۷  اسفند ۱۴۰۲ - در دیدار سفرای جدید جمهوری اسلامی ایران در ۵ کشور جهان، ماموریت اصلی سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی ایران را «ماموریت تحول» عنوان کرد و ضمن تاکید بر پیگیری اجرای توافقات و تفاهمات دوجانبه،‌ تصریح کرد: در نظام ناعادلانه فعلی جهان امروز که قدرت‌های سلطه‌گر به دنبال عقب نگه‌داشتن کشورها و ملت‌های مستقل هستند تامین منافع ملی را با رویکردی تحول‌گرایانه و تلاش مجاهدانه دنبال کنید.

وی در این دیدار سفرای جدید کشورمان را به بهره‌گیری از منظومه فکری امام (ره) و رهبری معظم انقلاب در تعامل عزتمندانه با کشورهای دنیا توصیه کرد و افزود: از ملزومات موفقیت سفرای جمهوری اسلامی ایران در ماموریت‌های‌شان واقف بودن به قدرت و جایگاه رفیع کشور در منطقه و توانمندی در معرفی ایران به عنوان کشوری پیشرفته و فن‌آور در دنیاست.

وی همچنین شناخت ظرفیت‌های جمهوری اسلامی ایران و شناسایی ظرفیت‌های کشورهای محل ماموریت سفرا با هدف توسعه تبادلات تجاری و اقتصادی را ضروری دانست و گفت: تلاش کنید با باز کردن گره‌های ذهنی احتمالی ناشی از تبلیغات دروغین رسانه‌ای غرب علیه کشور ،جمهوری اسلامی ایران را به عنوان کشوری مطمئن، صادق و معتبر که همواره به دنبال تبادل ظرفیت‌های فرهنگی و اقتصادی با هدف انتفاع ملت‌هاست، معرفی کنید.

رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت نقش سفرا در توسعه تعاملات اقتصادی و تجاری گفت: جمهوری اسلامی ایران با ظرفیت‌های کم‌نظیر خود دارای جاذبه‌های فراوانی برای کشورهای آسیایی، آفریقایی و آمریکای لاتین است و فعال‌سازی این ظرفیت‌ها برای تبادل با کشورهای دنیا همت و تلاش جدی و پیگیری‌های مستمر سفرای جمهوری اسلامی ایران را می‌طلبد.

وی  در پایان برای سفیران جدید جمهوری اسلامی ایران در کشورهای فرانسه، تونس، برزیل، نیجر و کنگو در مسئولیت جدید در جهت تحقق اهداف بلند نظام جمهوری اسلامی آرزوی موفقیت کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها