کد خبر: 705281
تاریخ انتشار :

نگاه تحلیلگر/ گفت‌وگوی «نامه‌نیوز» با حکیمی‌پور

اصلاح‌طلبان باید روش سیاست‌ورزی خود را اصلاح کنند

فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: تا جریان اصلاحات به آسیب شناسی گذشته نپردازد، همچنان راهی را خواهد رفت که خطاهای گذشته را دوباره مرتکب می شود.

اصلاح‌طلبان باید روش سیاست‌ورزی خود را اصلاح کنند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه نیوز: انتخابات مجلس شورای اسلامی پایان یافت اما دعوای داخلی جریان اصلاح طلبی هنوز ادامه دارد. روزنه گشایان همچنان بر نظر خود پای می فشارند اما جریان حامی عدم مشارکت معتقدند «نتیجه حاصله تأییدی بر نگاه آنها بود و الان وقت آن رسیده که جریان اصلاحات یکدست به سمت جامعه محوری حرکت کند و پرچمدار مطالبه آزادی های فرهنگی و اجتماعی شود».

احمد حکیمی پور در گفت‌وگو با نامه نیوز درباره سیاست ورزی آینده جریان اصلاحات گفت: بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال 1392، جریان اصلاحات دوباره خودش را بازسازی کرد اما دوباره همان خطاهای گذشته را تکرار کرد. معتقدم از سال 94 فرصت خیلی خوبی برای این جریان سیاسی فراهم بود تا آسیب شناسی را چراغ راه آینده قرار دهد اما این اتفاق نیفتاد و فرصت از دست رفت.

وی با بیان اینکه اصلاح‌طلبان باید روش سیاست‌ورزی خود را اصلاح کنند، افزود: تا جریان اصلاحات به آسیب شناسی گذشته نپردازد، همچنان راهی را خواهد رفت که خطاهای گذشته را دوباره مرتکب می شود. نتیجه هم آن خواهد بود که چندصدایی در این اردوگاه ادامه می یابد و ناهماهنگی ها در سیاست ورزی و اتخاذ مواضع را پیش خواهد آمد.

این فعال سیاسی یادآور شد: از سال ها پیش نیاز بود جریان اصلاحات خودش را در سه حوزه «گفتمانی»، «ساختار» و «روش» بازسازی، ارزیابی و نقد کند. نخستین گام برای اصلاح شیوه سیاست ورزی آن است که جریان اصلاحات بپذیرد طیف وسیعی است و شخص یا مجموعه ای تصور نکند تولیت این جریان را در دست دارد.

وی افزود: سیاسیون با تجربه و پیشکسوت در جریان اصلاحات می توانند مورد نظرخواهی قرار بگیرند که چه طور می شود اصلاحات را بازسازی کرد. این نظرات باید در قالب گفتگوهای سلایق مختلف طرح و بررسی شوند تا در سایه تبادل نظر افکار گوناگون یک جمع بندی روشنی حاصل آید.

حکیمی پور اظهار کرد: هر کنشی هم از درون جریان اصلاحات در انتخابات مجلس دوازدهم اتفاق افتاد منطق خاص خودش را داشت چه آنها که خود را روزنه گشایان نامیدند و چه آنها که اعلام کردند کاندیدا ندارند. امروز زمان آن رسیده تا دیدگاه های مختلف بنشینند و با هم گفتگو کنند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها