کد خبر: 708780
تاریخ انتشار :

فوری/استرداد ابر کلاهبردار اقتصادی به کشور

رییس پلیس بین‌الملل فراجا از استرداد متهمه ای به اتهام کلاهبرداری از تعداد زیادی از شهروندان به کشور خبر داد.

فوری/استرداد ابر کلاهبردار اقتصادی به کشور
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سردار مجید کریمی اظهار داشت: در پی اعلام مراجع قضائی متهمه هایی به اتهام کلاهبرداری از طریق جلب اعتماد تعداد زیادی از هموطنان با عنوان چندین شرکت هرمی، تحت پیگرد قرار گرفت.

وی خاطر نشان کرد: این متهمه و شرکاء خود اقدام به دایر کردن چندین شرکت هرمی کرده و با معرفی صراف‌های معتبر و بعضاً آشنایان خود در چندین کشور منطقه با وعده سرمایه گذاری به شاکیان در این شرکت‌ها در قبال دریافت سود ماهیانه بالای ۱۰ درصد و عدم اجرای تعهد، به وعده‌های خودشان عمل نکرده و از این طریق از تعداد زیادی از ایرانیان، کلاهبرداری می‌کنند.

این مقام انتظامی افزود: این فرد کلاهبردار و همدستانش ضمن عدم پاسخ به سرمایه گذاران قبلی، مجدداً با هویت دیگری اقدام به راه اندازی شرکت هرمی دیگری نموده و به کلاهبرداری از تعداد بیشتری از قربانیان می‌پرداخته است.

رئیس پلیس بین‌الملل فراجا در ادامه بیان داشت: متهم پس از کلاهبرداری به یکی از کشورهای منطقه متواری که با بررسی‌های به عمل آمده و استفاده از ظرفیت سازمان اینترپل، متهمه در یکی از کشورهای منطقه ردیابی، شناسایی و حکم جلب بین‌المللی یا همان اعلان قرمز علیه وی صادر و موضوع تحت تعقیب بودن این فرد به اینترپل کشور محل اختفا نیز ارسال شد.

وی تصریح کرد: با هدایت اطلاعاتی عملیاتی پلیس بین‌الملل فراجا، بر اساس اعلان قرمز صادره علیه متهمه و هم چنین رایزنی‌های پلیسی، وی در کشور محل اختفا دستگیر شد.

سردار کریمی در پایان ضمن اشاره به عدم اعتماد هموطنان به شرکت‌های هرمی غیر قانونی اظهار داشت: این متهمه روز جاری از طریق مرز هوایی فرودگاه امام خمینی (ره) به کشور بازگردانده و جهت ادامه رسیدگی به پرونده، در اختیار مراجع قضائی شد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها