کد خبر: 717154
تاریخ انتشار :

نگاه تحلیلگر / گفت‌وگوی «نامه‌نیوز» با حبیب الله بور بور

پزشکیان مدیون شورای نگهبان، نامزدهای اصولگرا و دولت رئیسی است

فعال سیاسی اصولگرا گفت: اگر پزشکیان از همان تیم آقای روحانی استفاده کند امکان موفقیت نخواهد داشت.

پزشکیان مدیون شورای نگهبان، نامزدهای اصولگرا و دولت رئیسی است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 نامه نیوز - امروز بیش از اصلاح طلبان، مجموعه های اصولگرا در حال موضع گیری هستند و از نتیجه ای که به دست آمده شورای نگهبان و یکدیگر را ملامت می کنند و مقصر جلوه می دهند اما سئوال اصلی آن است که پزشکیان 16 میلیون رأی خود را مدیون کیست؟

حبیب الله بور بور در گفت‌وگو با خبرنگار نامه نیوز درباره علل پیروزی مسعود پزشکیان گفت: موضوعات مختلفی دست به دست هم دادند تا این نتیجه رقم بخورد. عامل نخست ترکیب کاندیداهای تأیید صلاحیت شده بود. از یک جریان 5 نامزد و از جریان رقیب یک نامزد در عرصه رقابت حضور داشت.

وی با بیان اینکه 5 نامزد اصولگرا بیشتر به نقد و مخالفت با یکدیگر پرداختند، افزود: مناظره جای شوخی نیست؛ همه نامزدها تلاش داشتند تا نشان دهند خودشان بهتر از سایرین هستند. همچنین منیّت نامزدهای اصولگرا مزید بر علت شد چون همه شان برای خود شانس پیروزی قطعی قائل بودند و می گفتند «اگر چنین ظرفیتی نداشتیم کاندیدا نمی شدیم».

این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به تشدید فشار مشکلات اقتصادی بر زندگی و معیشت مردم یادآور شد: بخشی از دغدغه های دولت آقای رئیسی پرداخت بدهی های دولت آقای روحانی به بانک مرکزی بود. با وجودی که این دولت تلاش کرد و تورم را به حدود 40 درصد کاهش داد اما این تلاش از نگاه مردم موثر و کافی نبود بنابراین اقدامات اقتصادی دولت سیزدهم نتوانست رضایت جامعه را کسب کند.

وی با بیان اینکه تیم اقتصادی دولت رئیسی پاسخگویی نداشت و ضعیف بود، ادامه داد: مردم تصور کردند با آمدن آقای پزشکیان مشکلات اقتصادی شان حل می شود اما آقای پزشکیان متأسفانه به دامن ظریف و جریاناتی افتاده که 32 سال کشور در اختیارشان بوده و هیچ کاری نتوانستند انجام دهند و مقصر بسیاری از مشکلات فعلی کشور همین جریانات هستند.

بور بور گفت: آقای پزشکیان رأی آوری‌اش را مدیون شورای نگهبان، نامزدهای اصولگرا و تیم اقتصادی دولت رئیسی است، همه این عوامل دست به دست هم داد تا مردم به این نتیجه برسند که با آمدن دولت سوم آقای روحانی وضع شان خوب می شود که البته معتقدم اگر پزشکیان از همان تیم آقای روحانی استفاده کند امکان موفقیت نخواهد داشت.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها