کد خبر: 679562
تاریخ انتشار :

استقلال: است را ما چونی جدید نمی‌خواهیم!

از صحبت‌های سرپرست مدیرعاملی استقلالی این‌گونه برداشت می‌شود که ریکاردو ساپینتو آینده‌ای در این باشگاه نخواهد داشت.

استقلال: است را ما چونی جدید نمی‌خواهیم!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، استقلال نتوانست انتقام شکست در شهرآورد قبلی را بگیرد و این بار در فینال جام حذفی مغلوب پرسپولیس شد. حجت کریمی سرپرست مدیرعاملی استقلال در پایان دربی پایتخت گفت: «بازیکنان خوب بازی کردند و فقط شرمنده هواداران هستیم.»

* روزی که آمدم، در باشگاه آب معدنی نبود

من یکی دو ماه است که آمده‌ام. روزی که آمدم، آقای بیژن طاهری گفت آقا آب معدنی نداریم! وضعیت این‌گونه بود. من زمانی نیامدم که 700 میلیارد پول باشد. به قول آقای قربانزاده، ته‌دیگش را هم خورده بودند و چیزی نمانده بود. ولی به خدا توکل کردم. تمام بدهی‌های خارجی را پرداخت کردیم و هیچ چیزی باقی نماند. تمام بدهی‌های خرده‌ریزمان را پرداخت کردیم. تا همین چند روز پیش نیز 15 درصد از مبلغ قرارداد بازیکنان را به حسابشان واریز کردیم؛ ولی شرمنده هواداران هستیم.

* حرف‌های زیادی درباره تیم دارم

وی در مورد این‌که اعتراض‌های ساپینتو در کنار زمین کار دست تیم داد، اظهار داشت: درباره تیم و مشکلاتی که داشت، حرف‌های زیادی دارم. تا الآن صبر کرده‌ام؛ ان‌شاءالله تا هفته بعد حرف‌هایم را می‌زنم.

* ساپینتو مبلغی بیش از 720 هزار یورو می‌خواهد

هفته پیش با وکیل آقای ساپینتو جلسه گذاشتیم تا برای تمدید بیاید. یک سری شرایط را گفتند. مبلغ قرارداد فصل بعد، 720 هزار یورو بود؛ ولی رقم را بالاتر بردند. یک سری مبالغ بیشتر از حد خواسته بودند؛ ولی من به‌خاطر منافع باشگاه حرفی نزدم.

* آماده تمدید بودیم ولی مبلغ را بالا بردند

ما دوباره با ایشان صحبت می‌کنیم. فقط خواستم جهت اطلاع این حرف‌ها را بزنم. چون خبر می‌آمد چرا تمدید نمی‌کنند؟ ما آماده تمدید بودیم؛ ولی مبالغ را بالا بردند. قرارداد سال اول ساپینتو 620 هزار یورو بود. آن زمان مبلغ یورو 30 هزار تومان بود ولی اکنون به 60 هزار تومان رسیده است.

* با شرایط جدید ساپینتو، استراماچونی جدیدی به وجود می‌آمد

آقای ساپینتو مبلغ قراردادشان را افزایش داده بودند که این خلاف بود و من نمی‌توانستم این کار را بکنم. مورد بعدی این‌که گفته بودند مدت قراردادشان سه ساله باشد. شما حساب کنید با شرایط جدید، یک استراماچونی دیگر به وجود می‌آمد.

* بانک را نگه داشتم تا یامگا پولش را بگیرد

ما همیشه در پرداخت‌ها مشکل داریم. مثلا یامگا 180 هزار یورو را نمی‌خواست بگیرد. من تا ساعت هفت شب بانک را نگه داشتم تا پول را بگیرند؛ ولی این کار را نمی‌کرد. من الآن دارم این حرف‌ها را می‌زنم. چراکه 45 روز قبلش یک اخطار به باشگاه داده بودند و چون من تازه اومده بودم، خبر نداشتم.

* یامگا به بانک نرفت تا فسخ کند!

در فاصله 2 روز مانده به پایان اخطار، به من اعلام کردند که وکیل یامگا گفته پاسپورت این بازیکن را بدهیم تا او برود که من سریع 180 هزار یورو آماده کردم و بانک را نگه داشتم و من تا شب التماس کردم که آقا بروید بانک پولتان را بگیرید که نمی‌رفتند. متأسفانه این‌ها را بهشان آموزش داده‌اند. چون اگر ایشان می‌رفت، باید 2 میلیون دلار می‌دادیم. من تا ظهر منتظر ماندم، یامگا را به دفتر آوردم و 180 هزار یورو را به او دادم. حتی فیلمش را گرفتیم و آمد امضا کرد.

* اگر ساپینتو قرارداد قبلی را قبول دارد، بیاید صحبت کنیم

وی در مورد این‌که آیا این شکست منجر به تجدیدنظر در قرارداد ساپینتو می‌شود یا خیر، گفت: قرارداد همان قرارداد قبلی است. اگر قرارداد قبلی را قبول دارند، ان‌شاءالله بیایند صحبت کنیم. ما نمی‌توانیم قراردادی عوض کنیم؛ چون آن را امضا کرده‌اند.

* ماندن ساپینتو به نظر خودش بستگی دارد

او درخصوص اینکه آیا ساپینتو فصل بعد با استقلال کار می‌کند یا نه، پاسخ داد: این به نظر خودشان بستگی دارد و من نمی‌توانم نظر بدهم.

* تیم هفت، هشت ماه صاحب نداشت

کریمی در مورد این‌که ساپینتو اجازه حضور مدیران در رختکن را نداده، گفت: حقیقتاً تیم هفت، هشت ماه صاحب نداشت. زمانی که مدیری نرود ببیند در کمپ چه خبر است، هر کسی برای خودش یک کاری می‌کند. شما حساب کنید که هفت، هشت ماه کسی سمت کمپ نرفته بود. من هم از وقتی آمدم، درگیر و پیگیر بدهی‌ها در مجلس، بانک و... بودم تا از استقلال امتیازی کم نشود یا به دسته پایین‌تر سقوط نکند.

* یک نفر گفت این کارها مهم نیست؛ پول چه شد؟

یک نفر گفت این کارهایی که کردی، برایمان مهم نیست. پول چی شد؟ کسی که تعصب پیراهن را نداشته باشد و این حرف‌ها را بزند، چه می‌شود به او گفت؟ ببینید من در این 2 ماهه چه کشیده‌ام.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها