کد خبر: 680068
تاریخ انتشار :

واکنش FIBA به لیست دمیر در تیم ملی ایران

فدراسیون جهانی بسکتبال در گزارشی به بررسی لیست ۲۷ نفره هاکان دمیر در تیم ملی ایران پرداخت.

واکنش FIBA به لیست دمیر در تیم ملی ایران
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، فدراسیون جهانی بسکتبال (FIBA) در واکنش به لیست ۲۷ نفره مد نظر «هاکان دمیر»، برای شروع اردوهای تیم ملی ایران در مسیر آماده سازی برای جام جهانی ۲۰۲۳، در گزارشی به بررسی شرایط تیم ملی ایران با سرمربی جدید پرداخت.

فیبا با اشاره به انتخاب دمیر به عنوان سرمربی جدی تیم ملی ایران نوشت: هاکان دمیر در تیم ملی ایران یک لیست بزرگ متشکل از ۲۷ بازیکن را دارد که می‌تواند از بین آن‌ها نفرات مد نظر خود برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۳ را انتخاب کند.

نخستین مرحله تمرینات ایران از روز شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ زیر نظر هاکان دمیر آغاز می‌شود. این سرمربی ترکیه‌ای در مسابقات یورو بسکت ۲۰۲۲ به عنوان کمک مربی در کنار «ارگین آتامان» سرمربی تیم ملی ترکیه قرار داشت و اکنون سرمربی ایران است.

فیبا همچنین با اشاره لیست مد نظر دمیر نیز ادامه داد: بهترین سنتر تاریخ بسکتبال ایران، حامد حدادی و ارسلان کاظمی، فوروارد قدرتی باتجربه ایران، همچنین بهنام یخچالی، محمد جمشیدی و سجاد مشایخی، در چند سال اخیر پای ثابت فهرست تیم ملی ایران بوده‌اند. 

حدادی ۳۸ ساله، در فیبا آسیا کاپ ۲۰۲۲ نشان داد که همچنان بخش مهمی از تیم ایران است، بازیکنی که امتیاز می‌گیرد، با پاس‌های دقیق هم تیمی‌ها را راه می‌اندازد و در ریباند هم موفق است. او با میانگین تاثیرگذاری ۲۶ در مسابقات کاپ آسیا، تاثیرگذارترین بازیکن ایران بود. 

بهنام یخچالی نیز در مسابقات کاپ آسیا یکی از امتیاز آورترین بازیکنان ایران بود که میانگین کسب ۲۱ امتیاز در هر بازی را به ثبت رساند.

فدراسیون جهانی بسکتبال، در ادامه با اشاره به تیم‌های حاضر در گروه G جام جهانی ۲۰۲۳، تصریح کرد: ایران در این مسابقات با رنکینگ ۲۲ جهانی حاضر می‌شود. آن‌ها در جاکارتا اندونزی که همان میزبان مسابقات کاپ آسیا ۲۰۲۲ است به ترتیب به مصاف رقبای خود یعنی برزیل، ساحل عاج و اسپانیا مدافع عنوان قهرمانی می‌روند.

ایران و اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۹ چین یک بازی بسیار نزدیک و هیجان انگیز را مقابل یکدیگر به نمایش گذاشتند. تنها یک دقیقه و نیم مانده به پایان بازی بود که اسپانیا موفق شد برنده آن دیدار جذاب شود.

اما درباره بازی با برزیل هم باید این را در نظر گرفت ایران نخستین بازی خود در جام جهانی ۲۰۱۰ را مقابل این تیم برگزار کرد. در آن بازی حامد حدادی و ارسلان کاظمی برای ایران بازی کردند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها