کد خبر: 680747
تاریخ انتشار :

درس بزرگ برای امیدها، حریف آسان نداریم!

تیم امید ایران با گل ثانیه های پایانی آریا برزگر در برابر فلسطین به نتیجه مساوی یک بر یک رسید و به عنوان صدرنشین راهی نیمه نهائی تورنمنت عراق شد.

درس بزرگ برای امیدها، حریف آسان نداریم!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، تیم امید ایران که مدت کوتاهی است زیر نظر رضا عنایتی تشکیل شده در بازی نخست سوریه را با نتیجه 3-1 شکست داد و به فاصله ی کم نسبت به این بازی در برابر فلسطین قرار گرفت. ترکیب تیم امید ایران در بازی با فلسطین به نسبت بازی با سوریه تغییراتی داشت که یکی از آنها نیمکت نشینی کاپیتان یاسین سلمانی بود که به نظر هدف رضا عنایتی از این  تصمیم پی بردن به توانمندی دیگر بازیکنان بود و چه  خوب که این کار در بازی های غیر رسمی و دوستانه انجام شد.

امید ایران به سختی و در ثانیه های پایانی بازی در برابر فلسطین به نتیجه مساوی یک بر یک دست یافت. زننده گل مساوی تیم امید در این بازی آریا برزگر بود. مهاجمی که در رده سنی جوانان هم برای ایران بازی کرده و فصل گذشته پیراهن تیم نفت مسجد سلیمان را برتن داشت. این بازی درس خوبی برای تیم امید بود. حریف آسان در رده سنی پایه وجود دارد. در فوتبال پایه نمی توان از روی نام تیم ها به قدرت آنها پی برد. دیدید که در دوره قبلی رقابت های قهرمانی زیر 23 سال آسیا و در تاشکند تیم امید با مهدی مهدوی کیا به ترکمنستان باخت و حتی نتوانست از مرحله گروهی به مرحله ی حذفی بازی ها صعود کند و در نهایت حذف شد!

این اتفاق نه تنها برای ایران بلکه برای همه تیم های مدعی رخ داده است. گاهی تیم های مدعی در مصاف با تیم هایی از دست یابی به نتیجه مطلوب باز می مانند که غیر قابل تصور است. در رده سنی پایه جز دو سه تیم که شرایط کشورشان به گونه ای است که امکان برنامه ریزی و ساختار سازی در فوتبال وجود ندارد، تیم ضعیف وجود ندارد! و پی بردن به قدرت تیم ها از روی اسم یک اشتباه بزرگ است.

دیدار با فلسطین پایان خوبی برای تیم امید داشت اما درس هایی که به کادر فنی و هم چنین بازیکنان داد ارزشمند تر از یک امتیاز و صعود به نیمه نهایی فوتبال غرب آسیا بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها