کد خبر: 681425
تاریخ انتشار :

دسته پلی‌استیشن دست ژاپن تا قهرمانی!

ستاره جوان والیبال ژاپن یک درس بزرگ به دنیا داد؛ بازیکنی که تا همین یکی دو سال پیش یک بچه دبیرستانی بود.

دسته پلی‌استیشن دست ژاپن تا قهرمانی!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، هفت برد متوالی و بدون باخت از زمان افتتاحیه لیگ ملت‌های 2023؛ تیم والیبال مردان ژاپن در بهترین فرم قرار دارد و ستاره این تیم یعنی ران تاکاهاشی با بازی خارق‌العاده‌اش جهان را مجذوب خود می‌کند.

در سال 2020، مدت کوتاهی پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان هیگاشیاما، برای اولین بار به تیم ملی ژاپن دعوت شد. المپیک توکیو یک سال به تعویق افتاد و او به رشد سریع خود ادامه داد و در 19 سالگی وارد تیم ملی شد و در المپیک شرکت کرد. او به عنوان زوج کاپیتان یوکی ایشیکاوا در پست دریافت کننده در المپیک حضور پیدا کرد و برای اولین بار در 29 سال اخیر ژاپن را به جمع هشت تیم نهایی مسابقات رساندند.

درست پس از المپیک توکیو بود که تکامل بیشتری پیدا کرد. تاکاهاشی که به عنوان بازیکن دانشگاه علوم ورزشی ژاپن در مسابقات بین دانشگاهی ژاپن شرکت کرده بود، پس از پایان مسابقات به سری‌آ و باشگاه پادوای ایتالیا رفت. او دانشجوی فعال کالج مانند ایشیکاوا بود، اما میدان اصلی جنگ او لیگ های خارج از کشور بود.

اگرچه چالش آسانی نیست، اما او هدف خود را تعیین کرد و گفت: "من چالش‌های خود را در المپیک توکیو جستجو کردم. برای اینکه در المپیک پاریس به سطح بالاتری برسم، می خواهم با رقابت با ستاره‌های خارج از کشور خودم را ارتقا دهم."

او به پادوا رفت تا از فرصتی که به او دست داده بود استفاده کند. علاوه بر این، او درست قبل از شروع فصل به تیم ملحق شد و در طول فصل در ایتالیا از ابتدا تا انتها مبارزه کرد.

حقیقتا این داستان عزم و اراده حیرت انگیز تاکاهاشی است که توانست در مدتی کوتاه ثمره این تلاش را در لیگ ملت‌ها ببیند. البته که او در کنار ایشیکاوا در بخش توپ‌گیری و دریافت فوق‌العاده بوده‌اند اما ران در بخش‌های دیگر از جمله دفاع، حمله و سرویس نیز پیشرفت چشمگیری داشته است. این نمایش های خیره‌کننده او در بهترین لیگ دنیا نیز رویت شد. جایی که تاکاهاشی توپ را از مدافعین بالای دو متر به راحتی تبدیل به امتیاز می‌کرد.

او علاوه بر حمله، نه تنها با سرعت و سرویس های سنگین امتیاز جمع می‌کند، بلکه در استفاده از پاس‌های دوبله وسط یا همان پایپ نیز استثنایی عمل می‌کند. دیگر هیچ کس او را به عنوان ستاره نسل بعدی نمی‌بیند و همین حالا هم تاکاهاشی به همراه ایشیکاوا روز به روز با نمایش‌های خود دنیا را غافلگیر می‌کنند.

نکته خیره کننده درباره تاکاهاشی در دیدار مقابل کوبا رخ داد. در مسابقات قبلی، پس از اینکه ماساهیرو سکیتا توپ دوم را دریافت ‌می‌کرد، تاکاهاشی و ایشیکاوا از پشت و کناره‌ها اقدام به حمله می‌کردند. اما در دیدار مقابل کوبا پرش تاکاهاشی و ارتفاع توپ با هم تطابق نداشت و سکیتا توپ را زیر دست او پرتاب کرد که گمان می رفت ضربه زدن به آن سخت باشد اما او از پس این کار هم برآمد. زمانی که این ویدئو در رسانه رسمی لیگ ملت‌ها منتشر شد، او با یک جمله شیطنت آمیز آن را در صفحه خودش بازنشر کرد و پرسید: اسم این تکنیک را چی بذارم؟

همانطور که او همیشه گفته است: "من می‌خواهم بازیکنی باشم که قبلا وجود نداشته است من می‌خواهم کاری را انجام دهم که هیچ کس قبلاً انجام نداده است" 

او بدون ترس از چالش‌های جدید لذت می‌برد. طرفداران در سرتاسر جهان نه تنها مجذوب برنده شدن او شده‌اند بلکه حالا با احساسات ران نیز همراه هستند.

در بازی مقابل برزیل پس از پیروزی در دو ست اول آن‌ها دو ست بعدی را واگذار کردند و در ست پنجم نیز شرایط خیلی نزدیک پیش رفت اما در نهایت تاکاهاشی توپ آخر را تبدیل امتیاز کرد تا ژاپن، برزیل بزرگ را هم شکست دهد.

در مصاحبه‌ای که بلافاصله پس از آن در سالن برگزار شد، او با هیجان گفت: «باورم نمی شود»؛ به زبان انگلیسی روان و رفتار مطمئن و آرام با چهره ای باوقار به عنوان ستاره بزرگ ژاپن.

اگرچه او جوان‌ترین بازیکن المپیک توکیو بود، اما در تیم فعلی یوتو کای، دانشجوی فعال دانشگاه نیز حضور دارد. کنتو آسانو، همچنین یک دانشجوی فعال و دانش‌آموز در دبیرستان هیگاشیاما است. پس با سرمایه‌گذاری درست روی جوانان می‌توانید به قله دنیا برسید. این درسی است که والیبال ژاپن به دنیا داد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها