کد خبر: 681426
تاریخ انتشار :

شجاع و پرسپولیس در آستانه قطعیت عدم همکاری!

روزنامه الرایه قطر دیروز در خبری درباره بازگشت شجاع خلیل زاده به لیگ ستارگان صحبت کرده بود.

شجاع و پرسپولیس در آستانه قطعیت عدم همکاری!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ورزش سه، پس از یک سال دشوار در باشگاه الاهلی، شجاع خلیل‌زاده ممکن است دوباره راه خود را به قطر کج کند. بنا بر شنیده‌ها او امروز یا فردا با پروازی دو نفره به کشور قطر مراجعت خواهد کرد تا درباره آینده فوتبالش در تیم سبز و سفیدپوش الاهلی با مدیران این باشگاه به گفتگو بنشیند.

شجاع یک مدافع سرپا و با تداوم نمایش‌های خوب در فوتبال ایران است و پس از غیبت طولانی‌اش در تیم ملی در دوره کارلوس کی‌روش، با حضور دراگان اسکوچیچ در راس تیم ملی ایران، این‌بار به چهره ثابت خط دفاعی ایران بدل شد؛ اگرچه این روند با حضور مجدد کارلوس کی‌روش در ایران و شاید انتقام این سرمربی و این مدافع سابق پرسپولیس، به نیمکت‌نشینی او در طول رقابت‌های جام جهانی تبدیل شد.

خلیل‌زاده متاثر از این اتفاق، نیم فصل خوبی را در الاهلی سپری نکرد و با وجود درد و مصدومیت شدیدی که در طول چندماه گذشته تحمل می‌کرد، نمایش دو در از بعضی از مسابقات، مورد انتقاد ناظران قرار گرفت؛ چیزی که خود او نیز به آن اذعان دارد و اشاره می‌کند. اگرچه وقتی در تیمی مثل الاهلی بازی می‌کنید که از نظر دفاعی به صورت کلی شرایط مطلوبی ندارد، در مقابل تیم‌های مدعی ممکن است بارها و بارها تسلیم اسکواد قوی‌تر حریف مقابل بشوید.

در این شرایط شجاع در حالی درباره یک سال باقی‌مانده خود با الاهلی تصمیم خواهد گرفت که ظاهرا یکی دو باشگاه قطری دیگر به استخدام او بی میل نیستند اما شرط شجاع، حضور در تیمی است که شرایط مناسبی در لیگ ستارگان داشته باشد و اگرچه دوستانش به وی توصیه می‌کنند که حتما کار خود را در قطر ادامه بدهد و از فوتبال ایران دور باشد اما هدف شجاع، بازگشت به تیم ملی و حضور در ترکیب نهایی ایران در جام ملت‌های آسیاست و از این رو ممکن است تصمیم غیرمنتظره‌ای در ترک قطر بگیرد.

از این بازیکن ملی‌پوش سابق پرسپولیس، گفتگویی منتشر شد که در آن اعلام کرده بود از باشگاه پرسپولیس کسی با وی تماس نگرفته است و با توجه به شرایط امروز باشگاه پرسپولیس، این مسئله چندان هم عجیب نیست؛ چرا که پرسپولیس عملا هنوز وارد فصل نقل و انتقالات نشده و مشخص نیست رضا درویش و یحیی گل‌محمدی در چه زمانی روی خریدهای این فصل به نتیجه قطعی خواهند رسید.

این مسئله در شرایطی است که شجاع در سفر به قطر، وقت زیادی برای انتظار ندارد و باید به سرعت تکلیف خود را برای ادامه همکاری با باشگاه قطری یا بازگشت به ایران مشخص کند و از همین رو با توجه به اینکه پرسپولیس گزینه‌های دیگری را هم برای خط دفاعی مدنظر دارد، شاید خلیل‌زاده از پرسپولیس دور و دورتر شده باشد.

پرسپولیس در فصل گذشته، در طول مسابقات از زوج مرتضی پورعلی‌گنجی و گئورگی گولسیانی برای استحکام‌بخشی به خط دفاع خود استفاده کرد و این دو فصل نسبتا موفقی را پشت سر گذاشتند و همین مسئله باعث شک و تردید یحیی در نقل و انتقالات تابستانی شده و اینکه آیا با وجود ارزش‌های ذاتی شجاع، نیاز است که با بازگرداندن او به پرسپولیس، این ترکیب را به هم بزند یا نه.

از سویی حسین کنعانی‌زادگان نیز احتمالا با پایان کارش در باشگاه الاهلی، در دسترس سرخپوشان خواهد بود. او و شجاع هر دو یک هدف دارند و آن آمادگی بیشتر برای حضور در ترکیب تیم ملی در جام ملت‌های آسیا است که برای هر دوی آنها مسئله حیثیتی و مهمی محسوب می‌شود.

خلیل‌زاده در ۲۴ ساعت گذشته پاسخ هیچ رسانه‌ای را نداده و مشخش نیست که آیا به قطر رفته یا در تهران است اما هر چه که هست، او با عجله در حال تصمیم‌گیری برای فصل فوتبالی آینده خود است که یکی از مهم‌ترین‌ انتخاب‌های حرفه‌ای او را شامل خواهد شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها