کد خبر: 681444
تاریخ انتشار :

او زو نی دیس: عاشق بازیکنان ایرانی هستم

سرمربی یونانی تیم فوتبال گل گهر در حال برگزاری اولین نشست خبری رسمی خود در سیرجان است.

او زو نی دیس: عاشق بازیکنان ایرانی هستم
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش‌سه"، در ابتدای این نشست به مرور برنامه‌های اوزونیدیس پیش از شرکت در نشست خبری پرداخته شد. این مربی یونانی در ساعات پایانی شب گذشته تهران را به مقصد سیرجان ترک کرد و صبح امروز از امکانات نماینده کرمان بازدید داشت و ملاقاتی هم با مدیران باشگاه برگزار کرد.

اوزونیدیس در ادامه به نشست خبری آمد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. مشروح صحبت‌های این مربی را در ادامه این مطلب بخوانید.

 پوشش زنده خبری

03 تیر 1402 ساعت 12:29

بخش پایانی نشست خبری اوزونیدیس پخش تصاویری از هواداران سیرجانی در طول فصل گذشته بود.

03 تیر 1402 ساعت 12:28

*شایعاتی درباره جدایی گلرهای تیم وجود دارد. آیا تایید می‌کنید؟

وقتی زمانش فرا برسد، می‌گوییم. وقتی به قطعیت رسیدم از طریق باشگاه اعلام خواهد شد. بهتر است مثبت نگر باشیم و هر اتفاقی که قرار است رخ بدهد، اعلام می‌شود. به شما قول می‌دهم که هواداران به آن افتخار کنند. هدف اصلی ما بازی کردن برای شهر سیرجان است.

03 تیر 1402 ساعت 12:27

*آیا در فصل پیش رو هم گل‌گهر در تهران تمرین خواهد کرد؟

امکاناتی که اینجا دیدم رضایت بخش بود. اما من فقط دو سه روز اینجا بوده ام و برای تصمیم گیری به زمان نیاز دارم. باشگاه متعلق به سیرجان است و مهم است که پایگاه ما همینجا باشد، اما باید فرصتی داشته باشیم و همه مسائل را بررسی کنیم. به طور کلی از نظر زیرساخت چیزی که وحود دارد، از چیزی که فکر می کردم بهتر است. باید با مدیریت به جمع بندی برسیم تا کاری را انجام بدهیم که به نفع تیم باشد.

03 تیر 1402 ساعت 12:25

*آیا از دستیاران ایرانی در کادر خود استفاده خواهید کرد؟

بله قطعا از مربیان ایرانی استفاده خواهم کرد. من با بازیکنان ایرانی آشنایی داشته‌ام ولی قطعا مربیان ایرانی بیشتر می‌توانند کمک کنند. ذهنیتی درباره این ماجرا دارم ولی باید با باشگاه برای تصمیم نهایی به جمع بندی برسیم.

آیا گزینه‌های خود را اعلام می کنید؟

بهتر است به این جزئیات وارد نشویم. در روزهای اخیر جلساتی با مدیران باشگاه داشته‌ایم و در رابطه با این مسائل باشگاه به صورت رسمی اعلام نظر خواهد کرد.

*آیا امکان دارد دستیار اول خود را معرفی کنید؟

دستیارم سالیان سال است که با من همکاری می کند و قبلا بازیکن ملی بوده و هنوز هم می‌تواند بازی کند (باخنده). سارکی مربی بدنساز من است. امیدوارم بچه ها دوستش داشته باشند ولی بعید می‌دانم، چون تمرینات بسیار سختی برای بدنسازی خواهیم داشت. آقای دیمیتری هم مربی گلرهای ما خواهد بود که الان در تهران است. سایر اعضای کادر فنی را هم باشگاه به صورت رسمی معرفی خواهد کرد.

03 تیر 1402 ساعت 12:22

*آیا باشگاه گل گهر و امکاناتش انتظارات شما را برآورده کرد؟

باور کنید یا نه از چیزی که فکر می‌کردم بالاتر است. قبل از اینکه وارد ایران و سیرجان بشوم، همانطور که باشگاه درباره من تحقیق کرده، من هم درباره باشگاه تحقیق کرده‌ام. به من گفتند اگر فرصت همکاری با گل‌گهر را داری، حتما این کار را انجام بده. باشگاه اعتبار بسیار خوبی در میان اهالی فوتبال دارد و این خیلی مهم است. چیزی وجود دارد هم همین را اثبات می‌کند. حالا وظیفه من است که شرایط را روز به روز بهتر کنم.

03 تیر 1402 ساعت 12:20

*شما با کریم انصاری فرد و احسان حاج صفی همکاری داشته‌اید. سطح فوتبال ایران را چطور می‌بینید؟

تیم ایران همیشه در سال های اخیر در جام جهانی بوده و این خودش مشخص کننده کیفیت است. از کیفیت بازیکنان ایرانی بسیار رضایت دارم. حتی در مقطعی دنبال استخدام مهدی طارمی بودم. من به کیفیت بازیکنان ایرانی اعتقاد دارم. البته شاید هنوز من نقاط ضعف را ندیده‌ام. البته وظیفه‌ام این است که اگر نقطه ضعفی هم هست بهبود بدهم ولی به طور کلی سطح بالایی دارند.

03 تیر 1402 ساعت 12:18

*کارنامه مربیگری شما به دو بخش تقسیم می‌شود. یک بخش بسیار موفقیت آمیز در کشور خودتان یونان، رومانی و آپوئل. نیمه دوم به آسیا بازمی‌گردد و الفیصلی عربستان. آیا تفاوت سطح باعث شد که شما در آسیا موفق نباشید؟

قطعا شما جزئیات را نمی‌دانید و این سوال را می‌پرسید. من در بازی‌های آخر فصل به الفیصلی اضافه شدم و در آستانه سقوط بودند. آیا اطلاع دارید که در آن برهه و هشت بازی ای که من بودم فقط الهلال بود که بیشتر از ما امتیاز گرفت؟! نتایجی که گرفتیم باعث صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا شد. به نظرم کاری که من انجام دادم خوب بود و به همین دلیل از من خواستند برای فصل هم بمانم. اما شرایط متفاوت بود و دوست نداشتم بمانم. بعد از سقوط اصلا دوست نداشتم بمانم. باز هم تاکید می‌کنم که من موفق بودم و به همین خاطر از من خواستند که با آنها همکاری کنم. ضمن اینکه موفقیت می‌تواند معنای دیگری هم داشته باشد. دوست دارم در مورد جام‌های که گرفتم هم صحبت کنید. بهتر است شما خبرنگاران همکاری کنید در جلسه اول. باشگاه گل گهر برای استخدام من بررسی انجام داده و من هم دوست دارم در تیمی که کار می‎‌کنم موفق باشم و جام کسب کنم. پس باشگاه هم

*شما عاشق کار کردن با جوانان هستید؟ آیا صحت دارد؟

بله 

*پس می‌توان امید داشت که گل گهر جوان تری داشته باشیم؟

با توجه به قوانین جدید فوتبال ایران باید از جوانان استفاده کنیم. خیلی از جوانانی که الان در تیم ملی یونان هستند، با من کار کرده‌اند. به کار کردن با جوانان اعتقاد دارم ولی این بستگی به آنها هم دارد. به نظرم تمام مربیان کار کردن با بازیکنان جوان را دوست دارم. به نظرم ما باید به آنها فرصت بدهیم و بعد ببینیم چه می‌شود. دیده‌ام که در ایران بازیکنان جوان خوب کار می‌کنند. از باشگاه خواسته‌ام که جوانان بیشتری در اختیارم بگذارد تا شرایط آن‌ها را بررسی کنیم. البته باز هم به خودشان بستگی دارد.

03 تیر 1402 ساعت 12:12

*آیا بازیکن خارجی ای در نظر دارید که به تیم اضافه شود؟

اول باید موقعیت باشگاه مشخص شود. جلساتی با مدیرعامل باشگاه داشته‌ایم. در ابتدا سعی داریم که تیم را با بازیکنان با کیفیت پر کنیم. قوانین را هم کامل می‌دانم. سعی دارم تیم را با بازیکنان ایرانی بسازم و حالا اگر جای خالی بود سراغ بازیکن خارجی هم خواهیم رفت. البته آن بازیکن باید کیفیت بالاتری داشته باشد.

03 تیر 1402 ساعت 12:10

آشنایی کامل با بازیکنان ایرانی دارم و حتی بازی‌های ملی و باشگاهی را دنبال می‌کردم. قبل از گل‌گهر هم پیشنهاداتی برای حضور در لیگ برتر ایران داشتم. به عنوان یک مربی یونانی این را هم دوست داشتم که با بازیکنان ایرانی کار کنم. بازیکنان ایران را می‌شناسم و شخصیت و کیفیت آن‌ها را می‌دانم.

03 تیر 1402 ساعت 12:09

در ادامه سوال‌های خبرنگاران شروع شد:

*چه مدت با باشگاه در ارتباط بودید و باشگاه به طور مشخص چه چیزهایی از شما خواست؟

فکر می‌کنم نزدیک به یک ماهی در مذاکره بودیم. دوستان در مورد آرزوهایشان برای کسب موفقیت و موقعیت‌هایی که به کسب موفقیت منجر می‌شود صحبت کردند. هدف این است که از وضعیت کنونی یک پله بالاتر برویم. این را فهمیدم که در کارشان جدی هستند. من هم تحقیقاتی داشتم و دوستان همه مثبت حرف زدند و گفتند سال به سال بهتر شده است. هدف من هم این است که روز به روز و لحظه به لحظه موفق تر باشیم. احساس می‌کنم که باشگاه زیرساخت های بسیار خوبی را فراهم کرده و امیدوارام امسال با حمایت‌های شما سال خوبی داشته باشیم. ما می‌خواهیم از سال‌های گذشته موفق تر باشیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار خبر ورزشی سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما