کد خبر: 681579
تاریخ انتشار :

آرشا، قهرمان صعود به جام جهانی 2023

بازیکنی که با دستش مدام به خودش اشاره می‌کرد، چهره اول صعود تاریخی نوجوانان ایران به رقابت‌های جام جهانی با هدایت حسین عبدی بود.

آرشا، قهرمان صعود به جام جهانی 2023
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، برای صعود به مرحله نیمه نهایی و قطعی کردن بلیت حضور در جام جهانی اندونزی، کار به اما و اگر کشیده شد. تیم نوجوانان ایران در پایان 90 دقیقه تلاش، برابر یمن به تساوی بدون گل دست یافت و طبق قوانین، بازی مستقیما به ضربات پنالتی رفت و آنجا بخت و اقبال و ضرباتی که شانس گل شدنشان 50 درصد است، تیم برنده را تعیین می‌کرد.

در دروازه ایران گلری که چند ماه دیگر 17 ساله می‌شود، وظیفه بزرگی برعهده داشت تا بتواند شاگردان عبدی را به سلامت از این مرحله عبور دهد و به دور نیمه نهایی برساند. آرشا شکوری، پسر هادی شکوری، مدافع سابق استقلال و پاس تهران، درون دروازه تیم نوجوانان ایران حضور داشت و باید برابر ضربات پنالتی یمنی‌ها ایستادگی می‌کرد.

پس از اینکه پنالتی‌های اول ایران و یمن به گل تبدیل شدند، ضربه دوم شاگردان عبدی نیز وارد دروازه شد و نوبت به درخشش آرشا رسید. حسام سلامی پشت پنالتی یمنی‌ها ایستاد. در شرایطی که شکوری ابتدا با خم کردن زانوهایش به سمت چپ خودش، نشان داد که قصد دارد به آن سمت برود، با یک تغییر مسیر ناگهانی دیدنی و شیرجه‌ای بلند و تماشایی به سمت راست، به زیبایی پنالتی حریف را مهار کرد و با یک شادی بزرگ از ته دل، رو به آسمان فریاد کشید و این مهار دیدنی را جشن گرفت.

پس از اینکه ایران نیز یک پنالتی از دست داد، کار به ضربات پنجم کشیده شد. یمن باید ابتدا و توسط عبدالرحمان ضربه‌اش را می زد. دقیقا اتفاقات پنالتی قبلی تکرار شد و آرشا شکوری با یک شیرجه دیدنی به سمت راست خودش، توانست ضربه بازیکن یمنی را مهار کند و ایران را یک گام دیگر به پیروزی و صعود به جام جهانی نزدیک کند. لحظات شادی آرشا پس از این مهار نیز در نوع خود جالب بود. جایی که او با دست به خودش اشاره می‌کرد و اینگونه توانایی‌هایش را به رخ کشید. در نهایت نیز با گل شدن پنالتی پنجم توسط نیما اندرز، ایران از سد حریف خود گذشت و راهی جام جهانی شد.

همان‌طور که گفته شد، آرشا به واسطه پدرش، یعنی هادی، به سمت فوتبال گرایش پیدا کرد و در نونهالان عضو تیم پاس بود. او سپس راهی استقلال شد و در یک مقطع نیز لباس سایپا را بر تن کرد و  دوباره به تیم نوجوانان استقلال بازگشت و حتی پیش از آغاز مسابقات قهرمانی آسیا، با پیشنهاداتی از تیم‌های لیگ برتر و لیگ دسته اول مواجه شده بود.

او که فصل گذشته و در چند جلسه تمرینی با بازیکنان بزرگسال استقلال مشغول انجام تمرینات شد، حالا توجهات را به سمت خود جلب کرده است. گلری که مهر ماه هفده ساله می‌شود و می‌تواند در جام جهانی نوجوانان برای تیم حسین عبدی به میدان برود و مشکلی بابت افزایش سنش ندارد.

اما در این میان نکته نگران کننده برای استقلالی‌ها این است که قرارداد آرشا شکوری با این تیم حرفه‌ای نیست و تاکنون نیز صحبتی برای عقد قرارداد حرفه‌ای با او انجام نشده است. قرارداد آماتور در تیم‌های پایه، به عاملی برای جدایی راحت بازیکنان تبدیل شده است و آبی‌ها علاقه‌ای به از دست دادن یک استعداد آینده‌دار در تیمشان ندارند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار اخبار خبر ورزشی سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما