کد خبر: 685203
تاریخ انتشار :

علیرضا جهانبخش نقش اول فیلم تا رانتی

نو ستاره تهاجمی تیم ملی ایران دو روز پیش سی ساله شد و این در حالی است که او طی مدت حضورش در فوتبال اروپا به بازیکنی سرشناس تبدیل شده است.

علیرضا جهانبخش نقش اول فیلم تا رانتی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش"ورزش سه" علیرضا جهانبخش دو روز پیش پا به 30 سالگی گذاشت. بازیکنی که بیش از ده سال پیش و در حالی که در آستانه بیست سالگی بود پا به فوتبال هلند گذاشت. او سالهای درخشانی را در فوتبال این کشور سپری کرد و حالا یکی از قهرمان های فوتبال باشگاهی این کشور به حساب می آید.  

فاینورد فصل گذشته با هدایت آرنه اشلوت توانست قهرمانی در لیگ هلند را به دست بیاورد و نمی توان نقش او را به عنوان یک بازیکن خارجی انکار کرد. علیرضا امروز آن بازیکنی نیست که در فصل 18-2017 با آلکمار عنوان بهترین گلزن مسابقات را با 21 گل به دست بیاورد. او در این فصل نه تنها با آلکمار به رتبه سوم رسید و بهترین گلزن مسابقات شد بلکه دومین بازیکن برتر لیگ و زننده زیباترین گل فصل هم بود.  البته که در فصل 23-2022 خیمنز، دنیلو، کوکجو، شیمانسکی و پایکسائو گل‌های بیشتری زدند و آمارشان از 8 گل علیرضا در طول فصل بهتر بود. اما یک ضرب المثل قدیمی می‌گوید که "دود از کنده بلند می شود" و علیرضا با دو گلی که در طول کمتر از نیم ساعت حضورش در زمین برابر آیندهوون به ثمر رساند تفاوت هایش را نشان داد.

این تصاویر می‌توانند نوستالژی و خاطرات را به تکاپو در بیاورد و به سال‌های قبل ببرد، زمانی که کریستیانو جونتولی مدیر وقت ناپولی قصد داشت او را به این تیم ببرد و علیرضا تقریبا شرایطی مثل خویچا کواراتسخلیا وینگر 22 ساله حال حاضر ناپولی داشت. 

جهانبخش امروز که بازیکنی باتجربه است مهره ای است که مربی می‌تواند در موقعیت‌های پیچیده از او استفاده کند. مثل زمانی که تیم دو، صفر از آیندهوون عقب بود و هرچند نتوانست شکست را تبدیل به گل کند اما یک مساوی خوب به دست آمد. در بازی رفت آیندهوون 4، سه برابر فاینورد برنده شده بود. آن هم در روزی که علیرضا یک پاس گل دقیقه 3 به اوساما ادریسی داده بود اما در دقیقه 56 از زمین بازی بیرون رفت. اما در بازی برگشت او پاس ارسالی ادریسی را با ضربه سر تبدیل به گل کرد. گل دوم هم بازهم پاس ادریسی  و اینبار علیرضا با یک شوت پای راست کار را تمام کرد. آیا چیزی در او وجود دارد که به بازیکن بازی‌های مهم تبدیلش می‌کند؟ یا این یک تعویض معجزه آسا بود؟ پنج هفته قبل از آن اما فاینورد برابر اوترخت دچار لغزش شده بود و جهانبخش در دقیقه 90 بازی را مساوی کرد. او انگار همیشه در شرایط سخت راه حل مناسب را پیدا می‌کند. حتی زمانی که آلکمار حضور داشت. در واقع او مثل شخصیت آقای گرگ(Mr.Wolf) در فیلم داستان عامه پسند کوئنتین تارانتینو همیشه در شرایط سخت سر می رسد و همه کارها را درست می‌کند. 

البته این‌ها توضیح مختصری درباره بازیکنی است که رزومه و نامش فراتر از مختصات فوتبال هلند است. او بازیکنی باتجربه بالاست که با ایران در سه جام جهانی شرکت کرده است. تلخ است که بگوییم این تجربه ای است که خیلی از بازیکنان تیم ملی ایتالیا ندارند. جهانبخش اما سابقه 10 سال حضور در تیم ملی را دارد ضمن اینکه سه سال را در لیگ برتر انگلستان به عنوان گرانترین خرید تاریخ برایتون تجربه کرد. همه این‌ها علیرضا را از یک وینگر جوان تبدیل به یک بازیکن باتجربه و موثر برای تیم کرده است. بازیکنی که می‌تواند در لحظات مهم به داد تیم برسد. بازیکنی که احتمالا بزودی او را در لیگ قهرمانان خواهیم دید جایی که هرگز در آن بازی نکرده و این می‌تواند ماجراجویی جدید ستاره خط حمله تیم ملی ایران باشد. 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار خبر ورزشی سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما