کد خبر: 685608
تاریخ انتشار :

مثل حجازی، عیبی یوخ پور حمیدی!

حسین پور حمیدی حالا باید اشتباهاتش را بپذیرد، کمر راست کند و برای پیدا کردن نسخه با اعتماد به نفس خود بجنگد.

مثل حجازی، عیبی یوخ  پور حمیدی!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ورزش سه، ناصر حجازی، اسطوره دروازه‌بانی تاریخ فوتبال ایران، همیشه از اولین بازی ملی به عنوان یکی از خاطرات ویژه‌اش نام می‌برد؛ مسابقه‌ای که رایکوف، این دروازه‌بان سابق تیم نادر را درون دروازه تیم ملی گذاشت تا جای عزیز اصلی بزرگ را بگیرد. مسابقه‌ای که با چهار گل به سود حریف تمام شد و حجازی در آن اشتباهات بزرگی را مرتکب شد اما ایستادن پای این دروازه‌بان و تحمل اشتباهات از او گلری ساخت که در تاریخ ایران شبیه او کمتر پیدا شده است.

این اتفاقی است که برای حسین پورحمیدی، گلر خوش آتیه و ملی‌پوش فوتبال ایران، رخ داده است؛ دروازه‌بانی که بعد از دو فصل عالی در اراک و پس از حضور در اردوی تیم ملی و تجربه پوشیدن پیراهن ملی حالا در اولین سال حضور در یک تیم بزرگ به عنوان دروازه‌بان ثابت در دو مسابقه حساس اشتباهات مهلکی را انجام داده است.

پورحمیدی در بازی اول روی یک توپ ارسالی از میانه میدان محل فرود توپ را درست تخمین نزد تا رضا شکاری به سادگی دروازه تراکتور را برای گل سوم باز کند. امروز هم او که برای قطع کردن توپ ارسالی حسن کنعانی‌زادگان از دروازه خارج شده بود، دوباره همین اشتباه را کرد و در حالی که می‌توانست این توپ را با سر به اوت بفرستد، سایه توپ را زد و توپ مقابل پای سعید صادقی قرار گرفت تا او با یک ضربه ساده کار را به سود پرسپولیس تمام کند.

جالب اینکه بعد از این گل بازیکنان تراکتور همه دور پورحمیدی را گرفتند و سعی کردند به او روحیه بدهند اما بار سنگین این اشتباه مهلک دیگر یقه این گلر جوان را تا آخر بازی رها نکرد؛ تا جایی که او در نیمه دوم حداقل سه اشتباه خطرناک دیگر هم داشت که می‌توانست دروازه تراکتور را با خطر فروپاشی مواجه کند.

در این لحظات اگرچه اعتمادبه‌نفس دادن از سوی بازیکنان و سرمربی می‌تواند کارگشا باشد اما در هر صورت ممکن است هر کاری هم بکنید گلر شما آنقدر در هم ریخته باشد که نتواند خودش را برای ایستادن درون دروازه و محافظت از سنگر تیم پیدا کند. انگار که دروازه ابعادی بزرگتر از حد واقعی خود پیدا کرده و شوت‌ها و ضربات خطرناک‌تر و سنگین‌تر می‌شوند.

در هر صورت مسابقه پرسپولیس و تراکتور با همان یک گل خورده به پایان رسید تا احتمالا پورحمیدی سیبل اغلب انتقادات مربوط به دومین شکست تراکتور در این فصل باشد. با این حال به خاطر داشته باشید او که جانشین محمدرضا اخباری باتجربه شده، باید این روزها را بگذراند و اشتباهاتش را بکند. کمااینکه خود اخباری پیش از تبدیل شدن به یک دروازه‌بان مطمئن، اشتباهاتی از این دست را در دروازه تراکتور انجام داده و حتی در بازی معروف استقلال، مهدی کیانی برای روحیه دادن، بازوبند را از دست خود باز کرد و به دست او بست تا این بازیکن با روحیه بهتری به بازی ادامه بدهد...

البته تراکتور موارد مشابه دیگری هم داشته، از جمله دروازه‌بانی مثل فرزین گروسیان که هرگز نتوانست زیر اشتباهاتش کمر راست کند و مجبور به ترک تبریز شد. البته پورحمیدی در قد و قواره ملی است و به نظر می‌رسد که با عیبی یوخ های بعدی هواداران تراکتور، آرام آرام تبدیل به همان گلری شود که پارسال زیر نظر مهدی رحمتی آنقدر فوق‌العاده بود که امیر قلعه‌نویی او را به جای امیر عابدزاده به تیم ملی دعوت کرد.

برای او که تازه وارد این فشار سنگین و این جو هواداری باورنکردنی شده، آرزوی خودیابی داریم، چرا که او از چهره‌های آینده‌دار فوتبال ایران محسوب می‌شود؛ حتی اگر امروز شکست تیم روی اشتباه او رقم خورده باشد. البته به یاد داشته باشیم که ناممکن است تنها یک بازیکن عامل شکست یک تیم باشد و حتما صحنه‌هایی مفصل در طول مسابقه رخ داده که نتیجه نهایی بازی رقم خورده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها