کد خبر: 685657
تاریخ انتشار :

کمپانی نه: کنعانی در نقش فن دایک در پرسپولیس

پاس‌های قطری و هدفمند کنعانی زادگان در بازی با تراکتور راه گشای این تیم برای دستیابی به یک برد ارزشمند بود.

کمپانی نه: کنعانی در نقش  فن دایک در  پرسپولیس
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش “ورزش سه”، یک بازگشت فوق‌العاده به پرسپولیس درست در روزهایی که سرخ‌ها به ستاره‌ای بزرگ در قلب دفاعی خود نیاز داشتند؛ کنعانی زادگان فارغ از پیشنهاداتی که داشت پای برگه قرارداد با سرخ‌ها امضا زد تا اکنون بار دیگر یکی از ستاره‌های اصلی خط دفاعی این تیم لقب گیرد.

مدافعی که با توجه به اندام قدرتمندی که دارد به وینسنت کمپانی از سوی هواداران این تیم ملقب شده ولی اکنون از نظر کیفی نمایشی ویژه و کلاس بالاتر خود را به اجرا می‌گذارد.

در فوتبال مدرن و طی سالیان اخیر با توجه به خواسته مربیان اکنون خط دفاعی تیم‌ها را بالاتر قرار داده و در زمین جلوتر بازی می‌کنند، در این شرایط ارسال‌های بلند مدافعان می‌تواند از بالاترین تاثیر برای کسب نتیجه و شکل‌گیری حملات برخوردار باشد. اتفاقی که می‌تواند در صورت انجام صحیح و دقت بالای پاس‌های قطری، بدون درگیر کردن بازیکنان زیادی خصوصا در خط میانی برای ساماندهی حملات، یک موقعیت فوق‌العاده را شکل دهد و مهاجمان را به صورت مستقیم با دروازه‌بانان حریف در مصافی تک به تک قرار داده و منجر به رسیدن به گل شود.

موضوعی که طی سالیان اخیر در فوتبال روز دنیا کاملا موردتوجه قرار گرفته و مدافعان صاحبنامی همچون فن دایک و البته بونوچی و کیه‌لینی استادانه آن را به اجرا در آورده‌اند.

کنعانی در بازی با آلومینیوم بارها در تلاش برای ایجاد موقعیت برای هم‌تیمی‌هایش در فاز تهاجمی و ضدحملات بود که البته به سرانجام مدنظر نرسید اما دیدار با تراکتور دقیقا همان چیزی که در ذهن داشت را به اجرا درآورد تا در نهایت سه امتیاز بزرگ را از استادیوم یادگار امام و تقابل شطرنج‌گونه با پاکو خمس از آن شاگردان یحیی گل‌محمدی شود.

مدافع میانی پرسپولیس در بازی مقابل تراکتور همانند اتفاقی که پیش از این با پیراهن تیم ملی و در جدال با عمان با پاسی بلند و قطری برای جهانبخش، زمینه ساز گلزنی وی را فراهم کرده بود، اینبار سعید صادقی را هدف قرار داد تا او پشت مدافع حریف و در فضایی لازم گل اول و پیروزی بخش تیمش را به نام خود کند.

موضوعی که نشان از تیزهوشی بالای این مدافع در زمان پرس و موقعیت شناسی و البته قدرت ارسال با دقت و هدف بالا را دارد و در طول فصل نیز همچنان می‌تواند چاره‌ساز یحیی گل‌محمدی برای دستیابی به هدفش تلقی شود.

کنعانی‌زادگان که از هم‌اکنون تمام تمرکز خود را روی موفقیت با پرسپولیس و در ادامه حضوری موفق در تیم ملی و جام ملت‌ها قرار داده، در صورت تداوم این شرایط کیفی قادر خواهد بود یکی از مهره‌های تاثیرگذار امیر قلعه نویی و البته یحیی گل‌محمدی لقب گیرد و باید دید بعد از بسته نگه دروازه این تیم در کنار دیگر عناصر دفاعی در دومین بازی، در ادامه اوضاع برای او به چه شکل خواهد بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار خبر ورزشی سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما