کد خبر: 685909
تاریخ انتشار :

آخرین تحولات نقل و انتقالاتی مدعیان لیگ برتر

هشتم شهریور روز مهمی در این فصل از رقابت‌های فوتبال ایران است؛ روز بسته شدن پنجره تابستانی نقل و انتقالات.

آخرین تحولات نقل و انتقالاتی مدعیان لیگ برتر
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ورزش سه، تابستان طولانی لیگ برتر فوتبال ایران همچنان تحت تاثیر خریدها و تحرکات نقل و انتقالاتی تیم‌ها است. باشگاه‌های لیگ برتری به دنبال جذب بازیکنانی هستند که شرایطی بهتر در طول رقابت‌ها برایشان ایجاد کنند‌. انجام دو هفته از مسابقات این فرصت را برای مربیان به وجود آورده که اسکواد خود را محک بزنند و دوباره اقدام به ترمیم این تیم‌شان کنند. در حال حاضر همه تیم‌های لیگ برتری در بازار نقل و انتقالات حضور دارند و در حال سبک و سنگین کردن و تقویت خود هستند و بازیکنان جوان و باتجربه‌ای را در بازار هدف گرفته‌اند.

با وجود محدودیت‌های دست و پا گیر، سقف بودجه و ... باشگاه‌ها راه خودشان را برای این مسئله پیدا می‌کنند؛ اگرچه یکی از مهم‌ترین باشگاه‌ها فوتبال ایران (استقلال)، نقل و انتقالاتش به مسائلی فرامتنی گره خورده و ممکن است تا ساعت ۱۲ شب هشتم شهریور نیز هیچ دستی به سر و شکل و ترکیب تیمش نزند.

اما تیم‌ها مدعی نقل و انتقالات به چه بازیکنانی نیاز دارند؟

سپاهان: دست به مهره‌ مرموز

با وجود تقویت تیم در بازار تابستانی، سپاهان که تا به حال نام ۱۷ بازیکن را برای فهرست بزرگسالان این فصل خود رجیستر کرده، ممکن است برای بستن لیست نهایی یکی دو تغییر کوچک در بدنه خود داشته باشد. آنچه مسلم است سپاهانی‌ها بیش از هر چیزی به هافبک نیاز دارند. آن‌ها در خط حمله بازیکنان پرشماری را به خدمت گرفته و به اندازه کافی دارند؛ اگرچه در دفاع چپ نیز نیاز به حضور یک بازیکن ذخیره حس می‌شود. اما با از دست دادن مانوئل فرناندز، جلال‌الدین علیمحمدی، و مصدومیت محمد کریمی و امید نورافکن فعلا جایی که ممکن است برای سپاهان خلایی ایجاد کند، پست هافبک است که دابو، بازیکن بورکینافاسویی، به همین منظور خریداری شده است. با ظهور حسینی‌نژاد، بازیکن جوان سپاهان، شاید آنها نیاز خود در این قسمت از زمین را هم به فراموشی بسپارند و دیگر دستی به ترکیب خود نزنند اما از گوشه و کنار خبر می‌رسد ممکن است آنها یک خرید بزرگ دیگر هم تا هشت شهریور داشته باشند تا با شرایطی کامل‌تر خود را آماده لیگ قهرمانان آسیا کنند.

پرسپولیس: مهاجم خارجی، گلر دو

پرسپولیس فصل نقل و انتقالات خاصی را پشت سر گذاشته و به نظر می‌رسد امروز با خرید یاسین سلمانی، تکانی به خود بدهد. اولویت‌های سرخ‌ها با جدایی مهدی عبدی به صورت صد درصد متوجه نوک حمله که به طور قطع یک بازیکن خارجی خواهد بود و همچنین یک دروازه‌بان دوم است که شاید پرسپولیس آن را همچنان از زیر ۲۳ ساله‌های بازار داخلی جستجو کند؛ شاید هم برزیلی مدنظر ننکا از برزیل به تهران بیاید. پرسپولیس در سایر‌ پست‌ها فعلا نیاز آنچنانی به بازیکنی ندارد؛ اگرچه حضور بازیکنان جوان همیشه برای تیمی مثل پرسپولیس ضروری و آینده‌ساز و کارگشا است. همچنین پرسپولیس همچنان سعید عزت اللهی را هم‌ زیر نظر دارد و امیدوار است وایله برای این انتقال انعطاف به خرج بدهد.

تراکتور: جستجو ادامه دارد

برای تیمی مثل تراکتور که به دنبال یک تحول کلی در بدنه اسکواد خود است، یک پنجره نقل و انتقالاتی محدود با قوانین عجیب و غریب ایران که بازیکن لژیونر را خارجی می‌شمارد، کافی نیست. آن‌ها به همین دلیل موفق نشدند یک مهاجم خارجی تراز اول به ترکیب خود اضافه کنند؛ پستی که پاکو خمس با وسواس تمام به دنبال انتخاب بازیکنی برای آن بود اما در نهایت با توجه به حضور سه لژیونر، سهمیه خارجی تراکتور با قوانین سازمان لیگ پر شد. آن‌ها امروز مهدی عبدی را به جمع نفرات خود اضافه می‌کنند و همچنان نیم‌نگاهی به عیسی آل‌کثیر نیز دارند که شاید از سپاهان جدا بشود. تراکتور همچنان در پست هافبک مرکزی نیز احتیاج به بازیکن دارد و برای دروازه‌بان نیز ممکن است وسوسه شده باشد (اگر اسمی مثل امیر عابدزاده در میان باشد). البته تراکتور یک جای خالی بزرگسالان بیشتر در ترکیب خود ندارد که امروز با عبدی پر می‌شود و اگر تغییر جدیدی رخ بدهد، باید از بازیکنان فعلی، نفری جمع را ترک کند که شاید این مسئله در نظر پاکو خمس نباشد.

استقلال: نیازهای بسیار، پشت به بازار

تیم فوتبال استقلال برای نوک حمله و وینگر و قلب دفاع، احتیاج ضروری به بازیکنان خارجی دارد اما بن‌بست میان مدیریت و سرمربی آبی‌ها مانع از این می‌شود که انتقال جدیدی در استقلال صورت بگیرد. جواد نکونام نفرات مدنظر خود را برای دو پست مهاجم و وینگر داشت که باشگاه با خریدهای او مخالفت کرد و او نیز تصمیم گرفت لیگ را با همین نفرات ادامه بدهد و در بازار را به روی استقلال ببندد. البته بازی این هفته با سپاهان ممکن است همه چیز را در استقلال تغییر بدهد و آبی‌ها را به بازار برگرداند، چرا که در بازی ملوان هم مشخص شد تیم به نفراتی بیشتر از آنچه حالا در اختیار دارد، نیازمند است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار خبر ورزشی سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما