کد خبر: 686528
تاریخ انتشار :

نقش متفاوت یک ایرانی در گروه مرگ

پرسپولیس علاوه بر رونالدو و مانه یک دیدار متفاوت با بازیکنی ایرانی خواهد داشت که در استقلال تاجیکستان بازی می‌کند.

نقش متفاوت یک ایرانی در گروه مرگ
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ورزش سه، پرسپولیس در گروه سختی در بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا قرار دارد؛ الدحیل قطر، استقلال تاجیکستان و النصر عربستان تیم‌های همگروه سرخپوشان پایتخت هستند. در این بین تقابل‌های جالبی بین سرخپوشان و حریفان آسیایی خود وجود دارد.  

با مانه و رونالدو  

بی تردید جذاب‌ترین بخش دیدار با رونالدو و سادیو مانه و دیگر ستارهایی که لباس النصر را به تن می‌کنند مانند برزوویچ، سکو فوفانا، لاپورته و اوتاویو است. الدحیل تیم متمول قطری و یکی از رقیبان اصلی این گروه از مسابقات است که فعلا ادمیلسون، مایکل اولونگا، ایزاک لیهاجی، ابراهیما بامبا، ابراهیم دیالو، روبن سمدو را در اختیار دارد. باید دید قطری‌ها برای مبارزه با تیم‌های پرستاره عربستانی چه تمهیداتی در سر دارند.  

با وجود آنکه استقلال تاجیکستان در طی فصل‌های قبل نشان داده تیم خطرناکی می‌تواند برای تیم‌های بزرگ باشد، اما شاید جذابیت‌های کمتری را در حال حاضر داشته و توجه کمتری به این تیم است. هرچند این بازی نیز می‌تواند جذابیت‌های خاص خودش را برای پرسپولیس داشته باشد. این استقلال آبی نمی‌پوشد و برعکس سرخ به تن می‌کند اما نام استقلال می‌تواند درصدی حساسیت هواداری را به بازی تزریق کند. نکته جالب دیگر اینکه استقلال تاجیکستان یک بازیکن ایرانی هم دارد.  

دیدار با یک ایرانی 

مجتبی مقتدایی مداقع 28 ساله و آبادانی در تیم استقلال تاجیکستان بازی می‌کند. او پیش از این در فوتبال ایران و در تیم‌های نفت مسجدسلیمان، مس کرمان، ذوب آهن سابقه بازی دارد. این بازیکن در پایان فصل گذشته و بعد از سقوط نفت مسجد سلیمان به فوتبال ازبکستان رفت.  

پرسپولیس احتمالا خوب می‌داند که هر سه حریفش در گروه مرگ مسابقات حریفانی دشوار هستند. همانطور که وحید امیری کاپیتان پرسپولیس بعد از بازی با ذوب آهن گفت: "امکانات استقلال تاجیکستان هم از پرسپولیس بهتر است." تیم‌های رقیب از نظر امکانات و شرایط ساختار حرفه‌ای از پرسپولیس جلوتر هستند و این موضوعی است که طی سال‌های گذشته همواره به عنوان بزرگترین مانع باشگاه‌های ایرانی برای رسیدن به جام قهرمانی تلقی شده است. 

دو تیم پرسپولیس و استقلال تاجیکستان در تاریخ‌های دوم و پانزدهم آبان ماه به مصاف یکدیگر می‌روند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها