کد خبر: 686840
تاریخ انتشار :

ثلث هزار گل استقلال سهم ژنرال آبی ها

تیم های تحت هدایت امیر قلعه نویی در شش فصل حضور او در استقلال موفق شدند 327 گل از هزار گل استقلال را به ثمر برسانند.

ثلث هزار گل استقلال سهم ژنرال آبی ها
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ورزش سه، هزارمین گل باشگاه استقلال در تاریخ رقابت های لیگ برتر توسط مهرداد محمدی به ثمر رسید تا آبی ها نام خود را به عنوان اولین تیم ۴ رقمی‌ در لیگ برتر از حیث گل های زده در تاریخ ثبت کنند.

آمارهای بلند مدت ارزش بیشتری برای تجزیه و تحلیل دارند. چرا که این مدل از آمارها به مخاطب اطلاعاتی از قبیل پشتکار، عزم و سال های سال پیشرفت و در اوج ماندن را ارائه می دهند.

از هزار گل استقلال در تاریخ لیگ برتر، حدودا ۳۲۷ گل در دوران حضور امیر قلعه نویی به ثمر رسیده است که آماری فوق العاده محسوب می شود.

از ۳۲۷ گل ذکر شده، ۷۰ گل در فصل ۸۸_۸۷ به ثمر رسیده است که رکوردی تاریخی در لیگ برتر به شمار می رود. آمار گل های زده استقلال در آن فصل در جهان هم بسیار عجیب و غریب بود و خط حمله آبی ها را از حیث آمار، بالاتر از بسیاری از تیم های تراز اول دنیا قرارداده بود،همین فصل تاثیر فراوانی در رکورد شکنی آبی ها قبل از دیگر رقبا داشت.

آبی‌پوشان در آن سال از مهاجمانی همچون فرهاد مجیدی، آرش برهانی، سیاوش اکبرپور، علی علیزاده، علیرضا عباسفرد و هافبک‌هایی همچون مجتبی جباری، فابیو جان‌واریو و حسین کاظمی و همینطور مدافع گلزنی هنچون پیروز قربانی سود می‌بردند و در این میان آرش برهانی موفق شد با به ثمر رساندن 21 گل به عنوان آقای گلی این رقابت‌ها دست پیدا کند. به غیر از برهانی، اکبرپور با 10 گل، جباری با 8 گل، کاظمی با 6 گل و قربانی با 5 گل، بهترین گلزن آبی‌ها در این لیگ بودند،استقلال در این فصل پس از بارسلونا برترین خط حمله جهان را به نام خود ثبت کرد.

در درتبه بعدی مظلومی با 156 گل ،مرفاوی 88 گل ،ساپینتو 52 گل ،منصوریان 45 گل ،فرهاد مجیدی 39 گل ،منصور پورحیدری 38 گل قرار دارند،همچنین در برخی فصل ها استقلال در میانه راه سرمربی خود را تغییر داد که آمار به شکل زیر است:

استراماچونی-مجیدی 55 گل، علیرضا منصوریان-وینفرد شفر 43 گل، وینفرد شفر-فرهاد مجیدی 40 گل، 32 و رولاند کخ  و جواد زرینچه 32 گل

حدودا یک سوم گل های ثبت شده استقلال در تاریخ لیگ برتر تا بدین جا با حضور امیر قلعه نویی رقم خورده است. به عبارتی دیگر سایر مربیان در طول این حدودا بیست سال صاحب دو سوم گل های زده شده استقلال بوده اند و این ارزش کار ژنرال آبی ها را بیشتر از قبل نمایان می کند.

امیر قلعه نویی  فصل گذشته در هفته اول رقابت‌ های لیگ برتر توانست با هدایت گل گهر، تراکتور را از پیش رو بردارد و نام خود را به عنوان اولین هزار امتیازی لیگ برتر در تاریخ فوتبال ایران جاودانه کند‌.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها