کد خبر: 687354
تاریخ انتشار :

بهترین گلزن بلژیک به ایران نمی‌آید!

روزنامه آاس در گزارشی مفصل به دنیس اکرت، فوتبالیست دو ملیتی ایرانی آلمانی سن ژیل و از پرداخته است.

بهترین گلزن بلژیک به ایران نمی‌آید!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، قلب اسپانیایی، دقت آلمانی، این دنیس اکرت آینسا، بهترین گلزن حال حاضر لیگ فوتبال بلژیک است. مهاجم یونیون سن ژیلواز در سه بازی چهار گل به ثمر رسانده است. یک گل مقابل اندرلخت، گل دیگر برابر استاندارد و دو گل مقابل لوون. او می‌گوید: "من خیلی خوشحالم. برای رسیدن به این لحظه خیلی زحمت کشیده‌ام. من 26 ساله هستم و شما همیشه می‌توانید بیشتر بیاموزید."

آینسا یک ملی‌پوش در تیم زیر ١۶ آلمان بوده است، اما ارتباط قوی با گالیسیا دارد. او می‌گوید: "اسپانیا کشور من است و زمانی که فوتبالم را تمام کنم در آنجا زندگی خواهم کرد. من واقعا از بازی برای سلتا و سلتا B لذت بردم، اما خیلی جوان بودم و از نظر روحی خیلی خوب نبودم. تنها بودم و چیز زیادی در مورد حرفه‌ای بودن نمی‌دانستم، در مواقعی آنطور که می‌خواستم بازی نمی‌کردم."

آینسا بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ در فوتبال هلند به میدان رفت، سپس به اینگولشتات رفت و فصل گذشته نیز با سن‌ژیلواز قرار داد امضا کرد. اکرت درباره حضور در تیم بلژیکی می‌گوید: "من همیشه می‌گویم وقتی یک چشم گریه می‌کند چشم دیگر می‌درخشد. این تیم در دهه ۴۰ یک تیم تاریخی بود و سپس وارد یک جهنم شد. حالا دو سال است که برای قهرمانی در لیگ می‌جنگد و به یک چهارم نهایی لیگ اروپا نیز رسید. امسال هم در این رقابت‌های اروپایی حضور دارد."

سن‌ژیلواز تیمی بوده که در دو سال اخیر از نظر استعدادیابی فوق العاده عمل کرده و بازیکنان زیادی از این تیم به سایر باشگاه‌ها ترنسفر شده‌اند. با این حال اکرت فعلا به آینده فکر نمی‌کند و فقط روی موفقیت در سن‌ژیلواز تمرکز کرده است: "من سعی می‌کنم فوتبالم را بازی کنم و به تیم کمک کنم. سبک بازی من نتیجه مراحل زندگی من است. همه‌جا توانسته‌ام خیلی چیزها را تغییر دهم تا همانی باشم که اکنون هستم. اگرچه مهم‌ترین چیز بازی و حضور در زمین است، اما اگر بازی نکنی نمی‌توانی کاری انجام دهی."

یکی از نکات کلیدی در رابطه با سطح خوب اکرت آینسا  به مربی الکساندر بلسین مربوط می‌شود. این آلمانی که به تازگی از تمرینات جنوا آمده است و اکرت را به عنوان مهاجم انتخاب کرده است. اکرت در این باره می‌گوید: "او یک مربی است که می‌داند چه می‌خواهد. او سخت کار می‌کند، اما با قلبی بسیار بزرگ، به سبک پدر. او همیشه به تیم نزدیک است، شوخی می‌کند و خوشحال است، اما موقع کار از ما می‌خواهد که تمرکز کنیم و حتی صدایش را بلند می‌کند. او تعادل بالایی دارد.”

اکرت همچنین از علاقه‌اش برای بازگشت به اسپانیا می‌گوید: "من دوست دارم برگردم، سلتا خانه من است و پوشیدن این پیراهن همیشه لذت‌بخش است، اما هرگز نمی‌دانی در فوتبال چه اتفاقی می‌افتد."

یک موضوع مهم دیگر درباره او به این مربوط می‌شود که می‌خواهد برای کدام تیم ملی از بین اسپانیا و آلمان به میدان برود که در این باره می‌گوید: "سوال بسیار دشواری است. اولاً اگر صادق باشیم باید بگویم دعوت شدن من به هر یک از این دو تیم بسیار دشوار است. اما اگر به من زنگ بزنند لذت‌بخش است، برای من مهم نیست که چه کسی با من تماس گرفته است."

به این ترتیب و با انتشار این گزارش مشخص می‌شود که اکرت آینده‌ای در فوتبال ایران نخواهد داشت و حتی اگر تمایلی برای متقاعد کردن او جهت حضور در تیم ملی ایران داشته باشد، ترجیح می‌دهد یکی از دو کشور آلمان یا اسپانیا را انتخاب کند. اگر چه پدر او تباری ایرانی هم دارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها